2 dni – „Kopalnia Srebra” – „Sztolnia Czarnego Pstrąga” w Tarnowskich Górach – Bytom

Program wycieczki

Dzień 1. wyjazd o 7.00 do Tarnowskich Gór. Zwiedzimy z przewodnikiem Kopalnie Srebra  – to podziemna trasa turystyczna umożliwiająca zwiedzanie podziemi kopalni kruszców srebra. W budynku nadszybia znajduje się multimedialne muzeum, w którym zapoznamy się z historią, geologią i technikami wydobycia. Zobaczymy również animowaną maszynę parową, jedna z pierwszych na kontynencie europejskim. Przejazd do pensjonatu, obiadokolacja, nocleg.

lub

Dzień 1. wyjazd o 7.00 do Tarnowskich Gór. Zwiedzimy z przewodnikiem Sztolnie Czarnego Pstrąga – udamy się na przeprawę łodziami  od jednego szybu do drugiego i słuchając opowieści górniczych. W migotliwym świetle można będzie dostrzec pstrąga. Wydaje się być czarny, stąd też przyjęła się nazwa chodnika sztolniowego jako „Czarnego Pstrąga”. Przejazd do pensjonatu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 śniadanie, przejazd do Bytomia tam zwiedzimy: Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek – zgromadzono głównie tu eksponaty dotyczące historii wytwarzania chleba. Weźmiemy udział warsztatach formowania i wypieku plecionek z ciasta chlebowego oraz później będziemy mogli je zabrać. Przespacerujemy się: Parkiem Miejskim: Park im. Franciszka Kachla przy ulicy Tarnogórskiej to zabytkowy park krajobrazowy, z Górą Miłości, Ogrodem Bytomskim i Miniarboretum, znajduje się w samym centrum Bytomia. Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy – dodatkowo płatne. Powrót około 19.00

lub

Dzień 2 śniadanie, przejazd do Pławniowic tam zwiedzimy Zespół Pałacowo-Parkowy – na dziedzińcu pałacu wewnętrznym znajduje się fontanna z posągiem, a na wprost podium z popiersiem protoplasty rodu Angelusa Ballestrero dłuta Josepha Limburga. Następnie przespacerujemy się po pałacowym parku o powierzchni ok. 2,4 ha rosło niegdyś kilkaset gatunków roślin. Także obecnie znajdują się tu interesujące, egzotyczne okazy drzew. Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy – dodatkowo płatne.  Powrót około 19.00

Cena obejmuje : autokar, 1 nocleg, pokoje 2 osobowe z łazienkami, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, bilety, przewodnicy, opłaty lokalne, opieka pilota, ubezpieczenie NNW 10 000 zł, podatek vat.Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

 

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne „Tauri” Anna Olędzka

ul.Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121/ 694 808 344

e-mail: anna@turystykamojapasja.pl / biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl