2 dni – Brzeg – Namysłów „Browar”

Program wycieczki

1 dzień: wyjazd o godz. 6.00. Przejazd do BRZEG :  zwiedzimy z przewodnikiem:  ZAMEK w BRZEGU (Zamek Piastów Śląskich w Brzegu – rezydencja Piastów śląskich powstała XIII w. Obecnie siedziba Muzeum Piastów Śląskich). Przespacerujemy się po Starym Mieście tam zobaczymy ratusz, zabytkowe kamieniczki oraz fortyfikacje. Czas wolny na kawę i zakup pamiątek. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: śniadanie, przejazd do Namysłowa. Nie da się ukryć, że miasto kojarzy się głownie z browarnictwem – działa tu jeden z najstarszych polskich browarów. Udamy się na spacer po rynku podczas którego zobaczymy: ratusz, a tuż obok niego znajduje się ciekawa fontanna na szczycie której umieszczono rzeźbę nagiego chłopca. W jednej ręce trzyma on rybę, w drugiej – wazę, mury obronne z basztami, bramę krakowską a obok niej 36-metrową wieżę, która stanowi jednocześnie punkt widokowy, figurę św. Jana Nepomucena, czas wolny na kawę, lody, ciastko i zakup pamiątek. Następnie udamy się do Namysłowskiego Browaru – Tradycja warzenia piwa sięga w Namysłowie roku 1321. Obecnie Browar Namysłów jest jednym
z najstarszych i największych tego typu zakładów przemysłowych w Europie. Dziś produkuje się tu takie piwa jak: Namysłów, Kozackie, Złoty Denar czy Zamkowe. Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy – dodatkowo płatne.  Powrót po godz. 20.00.

Cena obejmuje: (autokar, 1 nocleg, pokoje 2 osobowe z łazienkami, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, koszt przewodników, bilety wstępu, parkingi, opłaty lokalne, pilota, ubezpieczenie NNW 10.000 zł). Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne „Tauri” Anna Olędzka

ul.Główna 19c,  96-325 Radziejowice,

tel. 515 984 121/ 694 808 344

e-mail: anna@turystykamojapasja.pl/ biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl