3 dni – Park Wodny „Suntago” – Winnica Dwórzno – Radziejowice – Żyrardów

Program wycieczki

1 dzień – wyjazd o godz. 8.00  przejazd do Parku Wodnego „Suntago” we Wręczy: całodzienny pobyt w Parku Wodnym. Atrakcje jakie na nas czekają : sauny, basen solankowy, basen siarkowy, basen z falami i wiele innych basenów oraz zjeżdżalni. Park podzielony jest na kilka stref: Jamango to Jedyna w swoim rodzaju wodna dżungla pełna atrakcji i niespodzianek na światowym poziomie, Relax – zreklasuj się w otoczeniu prawdziwych palm sprowadzonych z Florydy, Malezji i Kostaryki. Odpocznij i wycisz się w tropikalnym lesie oraz Saunaria – zanurz się w świecie relaksu w strefie Saunaria czeka 12 różnych atrakcji, dzięki którym wypoczniesz oraz zadbasz o dobre samopoczucie. Przejazd do Ojrzanowa. Obiadokolacja, czas wolny na spacer, nocleg w Pałacu w Ojrzanowie.

2 dzień – śniadanie. Przejazd do Dwórzna, tam spotkanie zaczniemy od spaceru po malowniczej winnicy. Dowiemy się o uprawie winorośli w Polsce i co odróżnia polskie wino od zagranicznego. Dowiemy się także o tajnikach radzenia sobie z zagrożeniami dla winnicy takich jak szpaki, dziki lub wiosenne przymrozki. Następnie przejdziemy do pomieszczeń przetwórni. Obejrzymy najwyższej jakości sprzęt wykorzystywany do przeprowadzania winifikacji. Będziemy mogli też zobaczyć cały proces od ręcznego zbioru świeżych owoców, aż do zakorkowania butelki. Weźmiemy udział w Degustacji win w towarzystwie dobranych przekąsek. Dowiemy się jak prawidłowo degustować wino i rozpoznawać jego smak i grupy aromatyczne. Będziemy mogli własnoręcznie napełnić, zakorkować i zaetykietować swoją prywatną butelkę wina. Naklejone etykiety posiadają możliwość personalizacji. Możliwość zorganizowania ogniska – płatne dodatkowo. Powrót do Ojrzanowa, obiadokolacja z integracją muzyczną, czas wolny, nocleg.

3 dzieńśniadanie,  przejazd do Radziejowic – zwiedzimy z przewodnikiem Pałac  przez setki lat był miejscem odwiedzin królów polskich, a później znanych osobistości kultury. Obejrzymy galerię prac Józefa Chełmońskiego ponad 40 obrazów. Spacer po parku w nim też możemy zobaczyć różne posągi. Następnie przejedziemy do Żyrardowa – zwiedzimy z przewodnikiem Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda. Muzeum pielęgnujące lniarskie  tradycje zobaczymy kilkadziesiąt zabytkowych maszyn, ukazujący najważniejsze elementy procesu obróbki surowca włókienniczego i produkcji tkanin, zobaczymy wystawę rękodzieła artystycznego wykonana metodą patchwork. Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy – dodatkowo płatne. Powrót około godziny 18.00.

Cena obejmuje: autokar, 2 noclegi, pokoje 2 osobowe z łazienkami, wyżywienie: 2 śniadanie, 2 obiadokolacje, integracja muzyczna, opieka pilota, ubezpieczenie 10.000 zł NNW, bilety, przewodnicy, parkingi, opłaty drogowe. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.  Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne „Tauri”  Anna Olędzka

ul.Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121 / 694 808 344

email: anna@turystykamojapasja.pl  / biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl