2 dni – Korycin „Ziołowy Zakątek” – Bielsk Podlaski – Kleszczele – Zalew w Repczycach

Program wycieczki

1  dzień – wyjazd o godz. 7.00 przejazd do Korycin zwiedzimy Podlaski Ogród Ziołowy –gawęda o ziołach, opowiadanie o właściwościach ziół i ich zastosowaniu w wielu dziedzinach życia oraz zwiedzanie zabytkowego kościoła z XVII w, rozarium i dwóch tematycznych wystaw. Następnie obejrzymy film poznawczy Dary Natury specjalizuje się w produkcji ekologicznych produktów – przyprawy, herbatki, mieszanki ziołowe używane w kosmetyce, oleje. Będziemy mogli obserwować na wyświetlonym filmie poszczególne etapy powstawania produktów. Po zakończonym seansie czeka na nas degustacja wybranych produktów. Udział w warsztatach nalewkowych do naszej dyspozycji mamy przygotowanych 70 esencji alkoholowych na bazie suszonego korzeni, kwiatów, owoców i ziela. Wykonamy samą esencję alkoholową o pojemności 100ml. Obiadokolacja z integracją lub grill z integracją, czas wolny, nocleg.

2dzień: śniadanie, przejazd do Bielska Podlaskiego zobaczymy: Górę Zamkowa – inaczej Grodzisko lub Łysa Górka, miejsce, w którym już na przełomie XII i XIII stulecia stał znaczący gród, odwiedzany przez koronowane głowy, Cerkiew Michała Archanioła, Sklep Znachor – sklep w którym w 1981 roku kręcono sceny do filmu Znachor. Ratusz, który zajmuje centralne miejsce pomiędzy  dwoma parkami: Królowej Heleny oraz Skwerem Izabeli Branickiej. Parki te tworzą zadbany, zielony, przyjemny i pamiątkowy zakątek miasta. Na terenie Parku Królowej Heleny funkcjonuje Amfiteatr Miejski, gdzie odbywają się większe imprezy miasta. Ponadto, przechadzając się alejkami parku znajdziemy także pomnik Kpt. Władysława Wysockiego – bohatera września 1939 oraz Bitwy pod Lenino. Przejazd do Kleszczele zobaczymy: Ametystową Komnatę – to kolekcja minerałów z najdalszych zakątków świata: Brazylii, Madagaskaru, Wietnamu, Chin, Indii., dzwonnicę drewnianą z ok. 1910 r., bramę murowaną z ok. 1910 r., zespół dworca kolejowego z końca XIX w., Pomnik Króla Zygmunta Starego. Następnie pojedziemy nad zalew w Repczycach – to świetny kompleks rekreacyjny, gdzie poza plażą znajduje się wiele atrakcji. Można tu bezpiecznie  wypoczywać na strzeżonym kąpielisku, wędkować, uprawiać sporty plażowe, wypożyczyć sprzęty pływające i inne. Czas wolny na zakup pamiątek, kawę, ciastko.Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy – dodatkowo płatne. Powrót około 21.00.

Cena obejmuje: autokar, 1 nocleg, 1 śniadanie,   obiadokolacja z integracją lub grill z integracją, opieka pilota, przewodnicy, ubezpieczenie NNW 10.000, podatek vat, bilety wstępu, opłaty drogowe). Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.  Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne „Tauri” Anna Olędzka

ul. Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121/ 694 808 344

e-mail: anna@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl