2 dni – Grajewo – Augustów

Program wycieczki

Dzień 1: wyjazd o godz. 7.00, przejazd do Grajewa zwiedzimy: Muzeum Mleka to jedyna tego typu placówka w Polsce, która stała się ciekawą atrakcją turystyczną regionu. Muzeum Mleka jest obiektem multimedialnym i atrakcyjnym zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Następnie udamy się do  Muzeum Twierdzy Osowiec – prezentuje zbiory militariów z okresu czasów carskich do współczesnych. Eksponowane są one wewnątrz historycznych koszar oraz na pobliskim placu. Obiadokolacja z integracją lub ognisko z integracją, czas wolny, nocleg.

Dzień 2: śniadanie, przejazd do Augustowa. Zwiedzimy z przewodnikiem: Dworek Prądzyńskiego – jest to muzeum, gdzie mieszczą się pamiątki poświęcone Kanałowi Augustowskiemu. Budynek charakteryzuje styl klasycystyczny, a jego głównym projektantem był Ignacy Prądzyński. Następnie zobaczymy Kanał Augustowski. Kanał ma długość 101 km i przebiega przez Polskę i Białoruś. Jest to dzieło inżynierii wodnej z początku XIX wieku. Stanowi zabytek techniki, a jednocześnie atrakcję turystyczną. Następnie udamy się na rejs po kanale (dla chętnych -dodatkowo płatny). Niedaleko Kanału Augustowskiego znajduje się Stara Poczta. Budynek wybudowany został w stylu klasycystycznym. Czas wolny na lody i zakup pamiątek. Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy – dodatkowo płatne. Powrót około 21.00.

Cena obejmuje: przejazd autokarem,1 nocleg, pokoje 2 osobowe z łazienkami, wyżywienie: 1  śniadanie, 1 obiadokolacje, opieka pilota, przewodnicy, ubezpieczenie NNW 10 000 zł, podatek vat, bilety, opłaty lokalne, drogowe, parkingi. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne „Tauri”  Anna Olędzka

ul.Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121/ 694 808 344

email: anna@turystykamojapasja.pl / biuro@turystykamojapasja.pl 

www.turystykamojapasja.pl