9 dni GRECJA- SALONIKI- METEORY- OLIMP -KAVALI – FILIPI – BELGRAD – 15.07- 23.07. 2024 r. – Wyjazd POTWIERDZONY, ale Mamy jeszcze WOLNE MIEJSCA !

Wyjazd POTWIERDZONY , ale mamy  jeszcze wolne miejsca na wycieczkę. 😉

Cena: 3135,00 zł

Program wycieczki

WYCIECZKA GRECJABELGRADSALONIKIWERGINA – DION- KAVALIIFILIPPI – METEORY- OLIMP – AMFIPOLISNOWY SAD w terminie 15.07- 23.07. 2024 r. (poniedziałek – wtorek)– 9 dni – POSIADAMY JESZCZE WOLNE MIEJSCA

Dzień 1 wyjazd z Grodziska Mazowieckiego, Radziejowic, Żyrardowa o godzinie 2.30 , wyjazd z Częstochowy o godzinie 4.30, przejazd do Belgradu zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny na spacer, kawę, nocleg w Belgradzie.

Dzień 2 śniadanie, zwiedzimy Belgrad  to stare miasto ze śladami architektury tureckiej, potężna, rozbudowana przez Turków Osmańskich. Zobaczymy twierdzę Kalemegdan z przepięknym widokiem na Sawę i Dunaj, bastion Kula Nebojsa, cerkiew św. Petki z „cudownym źródełkiem”, bazylika św. Sawy, czas wolny na kawę, lody. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg w Paralia lub okolice.

Dzień 3 śniadanie, czas wolny na plażowanie, lody, kawę.
Około godzinny 12.00 przejazd do (Salonik – Verii – Werginy ) Saloniki gdzie zobaczymy: Rotundę, Białą Wieżę, oraz łaźnie tureckie, Kościoła św. Demetriusza oraz Łuk Galeriusza, pochodzący z czasów Imperium Rzymskiego. Czas wolny na pamiątki, lody, kawę. Po drodze krótka wizyta w Verii – starożytnej Berei. Zwiedzanie bizantyjskich świątyń. Potem przejazd do Werginy – zwiedzanie stanowiska archeologicznego (wpisanego ma Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO) – zwiedzimy Grobowce Królewskie w kurhanie o wysokości 11 i średnicy 110 metrów. W największym z grobowców zachował się m.in. marmurowy sarkofag z larnaksem ze złota, złoty wieniec z żołędzi i liści dębowych oraz złote, i żelazne trofea wojenne. Powrót do hotelu około godziny 19.00, obiadokolacja, czas wolny nad morzem, rozrywki, nocleg w Paralia lub okolice.

Dzień 4 śniadanie,  czas wolny na plażowanie, lody, kawę, obiadokolacja, czas wolny na spacer nad morzem, dyskotekę, nocleg w Paralia lub okolice.

Wycieczka wyjazd o godzinie 12.00 – Olimp – DION- Litochoro – dla chętnych płatne dodatkowo 40 euro/osoba. Uwaga odbędzie się przy zebraniu grupy 35 osób.

Olimp to siedziba Zeusa i pozostałych bogów greckich , o których opowieści słyszymy od kołyski. Na początek odwiedzimy święte miasto Macedończyków – Dion. Spacerując po wielkim parku archeologicznym zobaczymy m.in. świątynię bogini Demeter, Izydy , łaźnie, sklepy, przepiękne mozaiki. Przeżyjemy bliskie spotkanie z legendarnym Aleksandrem Wielkim. Następnie przejedziemy do miasteczka Litochoro, położonego najwyżej u stóp Olimpu. Udamy się na spacer przez wąwóz rzeki Enipeas, którym według mitologii schodzili bogowie na ziemię. Jeżeli będziemy w łaskach Zeusa, zobaczymy najwyższy szczyt Grecji, czyli górę Mytikas ( 2917 m.n.p.m.). Olimp dzisiaj jest chronionym parkiem, wpisanym na listę UNESCO jako pomnik przyrody. Czas wolny na lody, pamiątki, zakupy produktów greckich, powrót do hotelu około godziny 18.00, obiadokolacja, czas wolny na rozrywki. nocleg w Paralia lub okolice.

Dzień 5 śniadanie, zwiedzimy Amfipolis – Kavalii – Filippi.  Przejazd do Amfipolis – kolonii ateńskiej z V w. p.n.e. Atrakcję turystyczną stanowi monumentalny lew, który pochodzi z nagrobka jednego z dowódców armii Aleksandra Wielkiego. Przejazd do Kavalii, zwiedzimy starożytne miasto portowe. Zobaczymy port, pomnik św. Pawła z mozaiką przedstawiającą Apostoła wstępującego na ląd, twierdzę turecką, akwedukt Sulejmana. Czas wolny na lody, pamiątki, zakupy produktów greckich. Przejazd do Filippi. Zwiedzimy współczesną kaplicę w kształcie baptysterium. Zobaczymy także amfiteatr, Via Ignatia, agorę, bazyliki. Powrót do hotelu, obiadokolacja,  czas wolny na dyskotekę, spacer nad morzem, nocleg w Paralia lub okolice.

Dzień 6 śniadanie czas wolny czas wolny na plażowanie, pamiątki, zakupy produktów greckich, obiadokolacja, czas wolny na spacer nad morzem, dyskotekę, nocleg w Paralia lub okolice.

Wycieczka do Meteor  – dla chętnych płatne dodatkowo 40 euro/osoba.  Uwaga odbędzie się przy zebraniu grupy 35 osób.

Przejazd do Kalambaki, przez Dolinę Tembi do Meteorów uważanych za jeden z cudów świata. Najpierw odwiedzimy pracownię ikon, gdzie dowiemy się w jaki sposób powstają obrazy. Następnie przejedziemy trasą widokową wśród wyrastających z ziemi skał o fantastycznych kształtach. Zwiedzimy Meteory zobaczymy dwa klasztory (Klasztor Megalo Meteoro lub Klasztor Świętego Stefana lub Klasztor Rusanu lub Moni Ajias Triados) (w zależności który będzie otwarty). Czas wolny na lody, pamiątki, zakupy produktów greckich. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Paralia lub okolice.

Dzień 7 śniadanie, czas wolny na plażowanie, pamiątki, zakupy produktów greckich, obiadokolacja, czas wolny na spacer nad morzem, dyskotekę, nocleg w Paralia lub okolice.

Dzień 8 śniadanie, przejazd do miejscowości Nowy Sad  które uznawane jest za najładniejsze miasto w Serbii. Zobaczymy: Twierdzę Pietrovaradin (z zewnątrz), następnie udamy się na spacer po starówce gdzie zobaczymy: sporo pięknych kamienic, Kościół Mariacki z ogromną wieżą, piękny Ratusz,  czas wolny na zakup pamiątek serbskich, lody. Obiadokolacja, czas wolny, nocleg okolice Nowego Sadu w Serbii.

Dzień 9 śniadanie powrót do Częstochowy o około godziny 21.30, powrót do Żyrardowa, Radziejowic około  godziny 24.00.

Cena 3 135 zł przy grupie 30 osób obejmuje : (autokar, 8 noclegów hotele 3* pokoje 2 osobowe z łazienkami, wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji, opieka pilota, składka na TFG i TFP, ubezpieczenie 20.000 zł NNW i koszty leczenia do 25.000 euro, bagaż 1100 zł .Bilety wstępu, parkingi, przewodnicy, opłaty lokalne, klimatyczne, drogowe – płatne dodatkowo w autokarze 120 euro.  Dopłata do pokoju 1 osobowego – 210 euro. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

Uwaga ! dokumenty: ważny dowód osobisty lub paszport co najmniej na 6 miesięcy przed upływem terminu ważności.

Płatność całej kwoty do dnia 31.05.2024 r.

Biuro Turystyczne „Tauri” Anna Olędzka

ul.Główna 19c

96-325 Radziejowice

Numer konta : Bank Pekao S.A. 48 1240 3350 1111 0000 3547 9857

 

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne „Tauri” Anna Olędzka

ul. Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121/ 694 808 344

email: anna@turystykamojapasja.pl / biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl  

Termin 15.07- 23.07. 2024 r.