7d-WEEKEND MAJOWY LAZUROWE WYBRZEŻE-FRANCJA-WŁOCHY-25.04–1.05.2024r.

Cena: 3220,00 zł

Program wycieczki

„WEEKEND MAJOWY” LAZUROWE WYBRZEŻE – FRANCJA – WŁOCHY w terminie 25.04 – 1.05.2024 r. (czwartek – środa) – 7 dni

1 dzień: wyjazd z Lesznowoli o około godz. 4.00, Grodziska Mazowieckiego o około godz. 4.15, Radziejowice,  o około godz. 4.30, wyjazd z Katowic około godziny 7.30, przejazd do Włoch. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Padwy, obiadokolacja, nocleg okolice Padwy hotel 3*.

2 dzień : śniadanie, przejazd do Sirmione, spacer po miasteczku malowniczo położonym nad Jeziorem Garda. Dla chętnych rejs motorówkami po Jeziorze Garda – płatny dodatkowo 25 euro/os. Chęć udziału w rejsie należy zgłosić do 25.03.2024 r. Czas wolny na lody i kawę włoską , zakup pamiątek. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg w San Remo hotel 4*.

3 dzień: śniadanie, przejazd do Francji. Zwiedzanie Cannes, miejsca organizacji najbardziej renomowanego festiwalu filmowego w Europie. Spacer bulwarem nadmorskim La Croisette, przy którym w zabytkowych barokowych kamienicach usytuowane są najlepsze hotele świata. Czas wolny na lody, pamiątki. Następnie przejazd do Théoule-sur-Mer zobaczymy: Pałac Kulisty (Palais Bulles) należący do Pierre’a Cardin ( z zewnątrz). Przejazd do Biot,  miasteczko to słynie dzisiaj  przede wszystkim z artystycznych wyrobów ceramicznych. Udamy się na spacer ulicą Rue Saint-Sébastien. Po obu stronach zauważamy dużo galerii i sklepików z ceramiką. Czas wolny na zakup wyrobów ceramicznych. Udamy się na plac z arkadami gdzie znajduje się wieża zegarowa z ładną kampanilą, a dalej kościół Sainte-Marie-Madeleine z XII wieku. Czas wolny na spacer pięknymi wąskimi uliczkami podziwiając starą architekturę i ozdoby budynków, kawę na placu Place General de Gaulle. Następnie udamy się do Château de la Napoule gdzie zwiedzimy piękny Zamek (Château) de la Napoule. Został on zbudowany w XIV w. przez hrabinę Villeneuve. Jest on otoczony ciekawym ogrodem i oferuje wspaniałe widoki na zatokę Mandelieu. Następnie udamy się na spacer gdzie zobaczymy: most na rzece Riou de l’Argentière i okazały port. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg w San Remo hotel 4*.

4 dzień: śniadanie, przejedziemy do Monaco – jednego z najmniejszych państw świata, położonego przepięknie u podnóża Alp nad Morzem Śródziemnym. Spacer po dziedzińcu Pałacu Książęcego będącego siedzibą panującego tu rodu Grimaldich będziemy mieli okazje do podziwiania luksusowych samochodów i jachtów oraz pięknej architektury. Zobaczymy Operę w Monaco, Katedrę św. Mikołaja, najsłynniejszy Hotel de Paris, słynny Zakręt Grand Prix F1 w Monaco, udamy się na spacer po ogrodzie botaniczny (Japońskim lub św. Marcina). Następnie udamy do Monte Carlo słynącym na całym świecie z portu Jachtowego Herkulesa, kasyna i życia nocnego, spacer po uliczkach słynącego z przepychu miasta. Czas wolny na zakup pamiątek, kawę, lody. Jest możliwość zwiedzania Pałacu Książęcego płatne dodatkowo 20 euro/os. (Chęć zwiedzania należy zgłosić do dnia 25.03.2024 r.) Przejazd  do Wytwórni Perfum we Eze zwiedzimy muzeum perfum gdzie przewodnik wprowadzi Was w historię perfum,  opowie, jak były one wytwarzane i do czego używano ich w przeszłości. Zobaczycie jak wyglądała kiedyś i dziś produkcja perfum. Zapoznasz się z poszczególnymi nutami zapachowymi i nauczysz się je rozpoznawać. Na koniec każda Pani i Pan będzie mógł zakupić wyjątkowe perfumy dla swojej drugiej połówki. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg w San Remo hotel 4*.

5 dzień: śniadanie, zwiedzimy Nicę, pełnego zabytków Starego Miasta Nazywane nieformalną stolica Lazurowego Wybrzeża miasto jest obowiązkowym punktem programu podczas zwiedzania Riwiery Francuskiej. Podczas spaceru zobaczymy słynny targ kwiatowy Cours Saleya. Przejażdżka wzdłuż wysadzanej palmami, 7-kilometrowej Promenady Anglików. Czas wolny na lody, kawę, zakup pamiątek francuskich takich jak lawenda, mydełka lawendowe, kosmetyki, słodycze francuskie, wyśmienite sery. Następnie udamy się na zwiedzanie Saint-Paul de Vence jest to miasteczko otoczone zabytkowym murem o kształcie elipsy. Z daleka wygląda jak orle gniazdo. W miasteczku przebywali i tworzyli artyści tacy jak: Picasso, Dufy, Matisse i Marc Chagall. Udamy się na spacer wąskimi uliczkami oraz zabytkową kamienną zabudową ozdobioną co i raz bujną roślinnością gdzie zobaczymy: Wieżę Esperona (Tour de l’Esperon), Kolegiatę św. Pawła, Donżon (obecny ratusz), Bramę Nicejska i punkt widokowy, cmentarz miejski i grób Marca Chagalla, rzeźbę przedstawiająca konia o pseudonimie Szczęściarz, Place De Gaulle / Place du Jeu de Boules – to boiska do gry w bule . Czas wolny na zakupy w sklepikach które oferują wyroby lokalnych rzemieślników, kawę, lody. Przejazd do Villefranche-sur-Mer zobaczymy cytadelę (Citadelle Saint-Elme) z połowy XVI w. oraz zabytkowe i wciąż używane doki przy Quai de la Corderie. W ich pobliżu nakręcono kilka scen do filmu z cyklu o Jamesie Bondzie („Nigdy nie mów nigdy” z Seanem Connerym). Następnie udamy się na spacerwąskimi uliczkami Starego Miasta gdzie nie możemy pominąć tajemniczej uliczki Rue Obscure, która bardziej przypomina tunel. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg w San Remo hotel 4*.

6 dzień: śniadanie, przejazd do Cittadella spacer po średniowiecznym mieście ze znacznie zachowanymi murami obronnymi. Czas wolny na lody, kawę, zakup produktów regionalnych i pamiątek włoskich. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg w okolicach Padwy lub Tarvisio hotel 3*.

7 dzień: śniadanie, wyjazd w kierunku Polski, przejazd przez Włochy, Austrię i Czechy. Powrót do Katowic około godziny 21.30 powrót do Żyrardowa, Radziejowic około 23.30.

Cena: 3 220 zł o przy grupie 35 osób : autokar, 6 noclegów,hotel 4* w San Remo, hotele 3* okolice Padwy i Tarvisio, pokoje 2 osobowe z łazienkami, wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji, (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo) opieka pilota. ubezpieczenie NNW 20 000 zł, KL 25 000 Euro, bagaż 1100 zł. podatek Vat. Bilety, przewodnicy, opłaty lokalne, city tax, parkingi – płatne w autokarze 150 euro. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Ponadto w autokarze niespodzianki dla grupy od Biura Tauri. Dopłata do pokoju 1 osobowego 190 euro/os.

Jest możliwość zwiedzania Pałacu Książęcegopłatne dodatkowo 20 euro/os. Chęć zwiedzania należy zgłosić do Biura „Tauri” do dnia 25.03.2024 r. i dokonać płatności do dnia 25.03.2024 r.

Dla chętnych rejs motorówkami po Jeziorze Garda w Sirmionepłatny dodatkowo 25 euro/os. Chęć udziału w rejsie należy zgłosić do Biura „Tauri” do dnia 25.03.2024 r.
i dokonać płatności do dnia 25.03.2024 r.

Uwaga !  Ważne dokumenty: dowód osobisty lub paszport co najmniej na 6 miesięcy przed upływem terminu ważności.

Zaliczka płatna do 19.02.2024 r. w wysokości  700,00 zł/os.

Pozostała kwota płatna do 25.03.2024 r

20 euro/os płatne w siedzibie Biura Tauri lub przelewem na konto do 25.03.2024 r. za zwiedzania Pałacu Książęcego

25 euro/os płatne w siedzibie Biura Tauri lub przelewem na konto do 25.03.2024 r. za rejs motorówkami po Jeziorze Garda w Sirmione

Biuro Turystyczne „Tauri” Anna Olędzka

ul. Główna 19C, 96-325 Radziejowice

Numer konta : Bank Pekao S.A. 48 1240 3350 1111 0000 3547 9857

 

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne „Tauri” Anna Olędzka

ul.Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121/ 694 808 344

email: anna@turystykamojapasja.pl / biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl  

 

 

Termin 25.04 - 1.05.2024