5 dni – NIEMCY – BAWARIA – MONACHIUM – 12.09 – 16.09.2024

Cena: 2350,00 zł

Program wycieczki

NIEMCY – BAWARIA –  ETTAL – NORYMBERGIA- ZAMEK LINDERHOF – MONACHIUM- FUSSEN – ZAMEK NEUSCHWANSTEIN  w terminie 12.09 – 16.09.2024 r. (czwartek – poniedziałek) – 5 dni

Dzień 1: wyjazd z Radziejowic, Żyrardowa, o godzinie 7.30, z Częstochowy o godzinie 10.00  przejazd do Norymbergii zakwaterowanie, udamy się na zwiedzanie Norymbergii, drugie największe miasto dzisiejszej Bawarii, Norymberga przez wieki uważana była za jedno z najpiękniejszych miast Europy. Zobaczymy: starówkę, Piękną Fontannę Ehekarussell, pierwszy w Europie most łańcuchowy, ratusz, Dom Dürera, Kościół św. Wawrzyńca z rzeźbami Wita Stwosza, Zamek Cesarski (z zewnątrz). Obiadokolacja, nocleg okolice Norymbergii.

Dzień 2: śniadanie, przejazd do Monachium gdzie zobaczymy monachijską starówkę: Plac Karola i Karlstor, kościół Mariacki, kolumnę mariacką, Nowy i Stary Ratusz, kościół Teatynów w którym pochowana jest polska księżniczka Teresa Kunegunda – córka Jana III Sobieskiego, gmach Bawarskiej Opery Narodowej (z zewnątrz). Czas wolny na starówce na zakup produktów niemieckich, kawę lub piwo w najbardziej znanej piwiarni na świecie Hofbräuhaus. Lokal słynie z wyśmienitego regionalnego jadła w bardzo przyzwoitych cenach oraz Maßbier – piwa podawanego w wielkich litrowych kuflach. Obiadokolacja, nocleg okolice Garmisch Partenkirchen lub Grainau.

Dzień 3: śniadanie, przejazd na zwiedzanie Zamku Linderhof, wybudowanego w stylu baroku i rokoko, położonego w pięknym 50 ha ogrodzie z rozlicznymi kaskadami wodnymi i budowlami ogrodowymi. Następnie pojedziemy do Garmisch–Partenkirchen gdzie jest kilka placyków, park, i szereg przyjemnych kawiarni. Jest to najbardziej znany kurort w Alpach Bawarskich gdzie zobaczymy szereg  domostw ozdobionymi wspaniałymi, kolorowymi malowidłami – technika Lüftlmalerei narodziła się ponad 200 lat temu. Później udamy się z wizytą do klasztoru i bazyliki w Ettal – jednym z najstarszych miejsc pielgrzymkowych w Niemczech, możliwość zakupu miejscowych wyrobów winiarskich i piwowarskich oraz wyśmienitych likierów Ettaler Klosterlikör wyrabianych od setek lat przez mieszkających tutaj Benedyktynów, spacer po przyjemnym ryneczku. Czas wolny na pamiątki, kawę, lody. Zobaczymy również Skocznie Olympiaschanze na których skakał Adam Małysz.  Obiadokolacja i nocleg okolice Garmisch Partenkirchen lub Grainau.

Dzień 4: śniadanie, wizyta w centrum uroczego alpejskiego miasteczka Füssen, które ze względu na odbywające się w nim musicale na temat króla Ludwiga II nazywane jest miasteczkiem musicalowym, spacer po urokliwej starówce położonej na tle sklalistych szczytów. Następnie  udamy się na zwiedzanie Zamku Neuschwanstein (wnętrza) – jest to jeden z symboli niemieckiej turystyki i jednocześnie jeden z najbardziej malowniczo położonych pałaców w całej Europie. XIX-wieczna budowla wznosi się na nierównym wzgórzu i otoczona jest imponującymi szczytami Alp Bawarskich. Zamek Hohenschwangau z zewnątrz, wznosi się tuż nad miasteczkiem, na stosunkowo niewysokim wzgórzu gdzie zobaczymy panoramę na malownicze jezioro i Alpy. Dla chętnych spacer na Marienbrücke (Most Marii), przerzucony dokładnie naprzeciw zamku nad stumetrową przepaścią z wodospadem na dnie. Czas wolny na lody, pamiątki, obiadokolacja i nocleg okolice Ratyzbony.

Dzień 5: śniadanie, udamy do Ratyzbony – na krótki spacer po średniowiecznym mieście wpisanym na listę UNESCO, gdzie zobaczymy: Kamienny Most, Stary Ratusz, Katedra Św. Piotra (z zewnątrz) – piękny przykład bawarskiego gotyku, malownicze kamienice z wykuszami charakterystycznymi dla tego rejonu Niemiec, czas wolny na zakup pamiątek. powrót do Częstochowy około godziny 21.00, powrót do Radziejowic, Żyrardowa około godziny 23.00.

Cena: 2 350 zł/os przy grupie 40 – 45 obejmuje: autokar, 4 noclegi, hotele 3*, pokoje 2 osobowe z łazienkami, wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, (Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo), opieka pilota, ubezpieczenie 20.000 zł NNW, KL 25 000 EUR, bagaż 1100 PLN, podatek vat. Bilety do zamków, muzeum, przewodnicy, opłaty drogowe, parkingi, opłaty lokalne płatne w autokarze: 100 euro od osoby. Dopłata do pokoju 1 osobowego 120 euro/os. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. W trakcie wycieczki będą również niespodzianki od mojego biura dla Państwa.

Dokumenty: ważny dowód osobisty lub paszport co najmniej na 6 miesięcy przed upływem terminu ważności.

Cała kwota płatna do 30.04.2024  r.

Biuro Turystyczne „Tauri” Anna Olędzka

ul. Główna 19c, 96-325 Radziejowice

Numer konta : Bank Pekao S.A. 48 1240 3350 1111 0000 3547 9857

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne Tauri Anna Olędzka

ul. Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121/ 694 808 344

email: anna@turystykamojapasja.pl/biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl                                                                                                                                         

Termin 12.09 – 16.09.2024r.