4 dni – MEDIOLAN „DZIEŃ KOBIET” SAMOLOTOWA- 5.03 – 8.03.2024

Cena: 1900,00 zł

Program wycieczki

Mediolan „Dzień Kobiet” w terminie 5.03 – 8.03.2024 r. (wtorek – piątek) 4 dni

1 dzień, wylot  z lotniska lot bezpośredni z Warszawy Modlin o godzinie18.25 przylot do Mediolanu – Bergamo o godzinie 20.30, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny na starówce w Mediolanie na wieczorne wino, dyskotekę, nocleg w Mediolanie.

2 dzień, śniadanie, udamy się na zwiedzanie Mediolanu gdzie zobaczymy Castello Sforzesco (z zewnątrz)– zamek z XV w. z imponującymi ceglanymi murami, basztami i suchą fosą. Nazwisko Sforza znane jest w Polsce za sprawą królowej Bony Sforza d’Aragona, żony Zygmunta Starego, władcy Polski i Litwy. Spacer po dzielnicy Brera, popularnej wśród mediolańskiej bohemy artystycznej z mnóstwem malowniczych zaułków, galerii, małych sklepików i kafejek.  Zobaczymy Pianokotekę Brera gdzie można zobaczyć najwspanialszą kolekcję dzieł sztuki w Mediolanie. Mieści się w pałacu Palazzo di Brera, którego historia sięga XIII wieku. (wejście we własnym zakresie). Do najsłynniejszych dzieł należą: „Zaślubiny Marii” Rafaela Santi, „Wieczerza w Emmaus” Caravaggia, „Pietà” Giovanniego Bellini i „Ostatnia Wieczerza” Petera Paula Rubens. Znanych nazwisk jest dużo więcej, chociażby Rembrandt, Canaletto, Anton van Dyck. Czas wolny na zakupy włoskie, ubrania, biżuterię, perfumy w Mediolanie, lody, kawę włoską. Odwiedzimy dzielnicę Navigli. To właśnie tu toczy się życie nocne. Nazwa pochodzi od sieci kanałów, którą wybudowano jeszcze w czasach antyku. Budowa sieci wodnej trwała od XII wieku do XIX wieku. Powrót do hotelu, czas wolny na wino, dyskotekę, obiadokolacja, nocleg w Mediolanie.

3 dzień, śniadanie. Zwiedzimy z przewodnikiem Mediolan: Piazza del Duomo – centralny plac, stanowiący serce miasta i najpopularniejsze miejsce spotkań, Duomo Santa Maria Nascente – Katedra Narodzin św. Marii – wspaniała gotycka katedra, uznawana za jedną z najpiękniejszych na świecie; symbol Mediolanu; zwiedzanie wnętrza. Następnie: La Scalanajbardziej znaną scenę operową w Europie, która począwszy od otwarcia w drugiej poł. XVIIIw. gości na swojej scenie największe sławy świata opery; zwiedzimy muzeum La Scali.  Dalej zobaczymy najpiękniejszą galerię handlową świata – Galerię Wiktora Emanuela II – jest to jedno z najstarszych i najbardziej eleganckich centrów handlowych na świecie, nazywanej przez mieszkańców Mediolanu “salonem miasta” za sprawą zachwycającej architektury i znajdujących się w niej luksusowych sklepów znanych marek.  Czas wolny na zakupy włoskie w Galerii. Zobaczymy Łuk Pokoju (Arco della Pace), który wyznacza miejsce, skąd prowadziła droga z Mediolanu do Paryża. Powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny na wino i śpiew, nocleg w Mediolanie.

4 dzień, śniadanie,  czas wolny na starówce w Mediolanie na zakupy włoskie, lody włoskie. Transfer na lotnisko. Lot bezpośredni, wylot z Mediolanu – Bergamo o godzinie 16.35, przylot do Warszawy Modlin o godzinie 18.35.

Cena: 1900 zł  przy grupie 25 osób, obejmuje: samolot, lot bezpośredni, bagaż podręczny,
3 noclegi w Mediolanie, hotel 3*, wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, pokoje 2 osobowe z łazienkami, opieka pilota, składka na TFG i TFP, ubezpieczenie 20.000 zł NNW i koszty leczenia do 25.000 euro, bagaż 1100 zł. Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo. Bilety, przewodnicy, transfer z lotniska Bergamo – hotel – lotnisko Bergamo, opłaty lokalne, city-tax, bilety na komunikację miejską płatne dodatkowo 150 euro osoba.  Dopłata do pokoju 1 osobowego: 75 euro. Kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie. Ponadto podczas wycieczki niespodzianki od Biura Tauri.

Dla chętnych: wjazd na taras widokowy na dach katedry, z którego można podziwiać piękną panoramę Mediolanu dodatkowo płatne – 17 euro – chęć zakupu biletu należy zgłosić do Biura.

Uwaga: Każdy musi posiadać dokument: ważny dowód osobisty lub paszport co najmniej na 6 miesięcy przed upływem terminu ważności.

Bilety, przewodnicy, transfer z lotniska Bergamo – hotel – lotnisko Bergamo, opłaty lokalne, city-tax, bilety na komunikację miejską płatne dodatkowo 150 euro osoba. 

Biuro Turystyczne „Tauri” Anna Olędzka

ul.Główna 19c, 96-325 Radziejowice

Numer konta : Bank Pekao S.A. 48 1240 3350 1111 0000 3547 9857

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne „Tauri”  Anna Olędzka

ul.Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121/ 694 808 344

email: anna@turystykamojapasja.pl / biuro@turystykamojapasja.pl 

www.turystykamojapasja.pl 

Termin 5.03 - 8.03.2024 r.