4 dni – ODESSA -BAJKOWA

Wyjazd integracyjny dla FIRM, STOWARZYSZEŃ, SOŁECTW, SENIORÓW!

Program wycieczki

Dzień 1 : Spotkanie grupy przedstawicielami na lotnisku, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny kawę, lody, nocleg.

Dzień 2:  śniadanie. Po śniadaniu – Przeglądowa wycieczka po Odessie (transportowo-piesza): Miasto ma niewiele ponad 200 lat, a mimo to wprost przepełnione jest pięknie zdobionymi, historycznymi budynkami i świątyniami, a z większością z nich wiąże się jakaś historia lub ciekawostka. Najbardziej znanym budynkiem w mieście jest zbudowany w XIX w. Teatr Opery i Baletu. Kultowym miejscem Odessy są Schody Potiomkinowskie, z których roztacza się niezapomniany widok na port i dworzec morski. Na szczycie schodów znajduje się pomnik gubernatora Armanda-Emmanuela du Plessis – księcia Richelieu, a kawałeczek dalej na niewielkim skwerze pomnik założycielki miasta – Katarzyny II. Spacerując nadmorskim bulwarem natkniemy się na pomnik Puszkina stojący w pobliżu budynku Starej Giełdy oraz pałac Woroncewa z charakterystyczną kolumnadą zwaną belwederem i pałac Potockich, w którym ma swoją siedzibę Muzeum Sztuki. Jednym z polskich akcentów w Odessie jest kościół św. Piotra, który działa nieprzerwanie od chwili powstania. Obiadokolacja, czas wolny na kawę, lody, ciastko, nocleg.

LUB

Wycieczka „Polska spuścizna w Odesie” (transportowo-piesza): Zapraszamy do świata polskiej kultury naszego świetnego miasta. Dla wielu będzie odkryciem to, że Polacy wnieśli istotny wkład do historii i do architektonicznego wyglądu Odesy. Ogółem polskimi architektami czy po zamówieniach polskiej arystokracji w Odesie było zbudowano więcej 150 historycznych budynków i każdy ma swoją unikalną historię.  Można z rezonem powiedzieć, że Polacy wnieśli do Odesy finezję i szlachetność w kształtowaniu architektonicznego rodzaju miasta. Podczas wycieczki jest unikalna możliwość ocenić piękność Pałacu Potockich (w którym zaraz ma swoją siedzibę Muzeum Sztuki) i poznać historią tego arystokratycznego rodu w Odesie, Archeologicznego muzeum polskiego architekta F.Gonsjorowskiego, Riszeljewskiego liceum do którego Adam Mickiewicz włożył swoje serce, dowiedzieć się o tym, jak na historii Odesy zaciążyły wydarzenia Powstań wielkopolskich, poznać o fenomenie miasta-pobratymca Odesy Gdańsku. Jednym z potężnych polskich akcentów w Odesie jest kościół św. Piotra, który działa nieprzerwanie od chwili powstania, a także Katedra pw Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny Rzymsko-Katolickiego Kościoła w Odesie. Obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

Transfer na dworzec morski.

Spacer na morskich kutrach. Godzinowa przejażdżka zaczyna się od dworca morskiego, wzdłuż odeskiego wybrzeża, obok Woroncowskiej latarni morskiej – znanego symbolu Odessy, obok portu handlowego, obok delfinarium do samej Arkadii i z powrotem do cumowiska Odeskiego portu.

Dzień 3:  śniadanie. Po śniadaniu – wycieczka do Odeskich katakumb. Odeskie katakumby – fenomen owiany przez mnóstwom zagadek i legend. To podziemne wejścia różnego pochodzenia i przeznaczenia. Dużą część Odeskich katakumb zestawiają stare szyb-kamieniołom (~ 95%) z których zdobywali kamień do budownictwa miasta. Także do Odeskim katakumbom zanoszą drenażowe tunele, «miny» – stare piwnice różnego przeznaczenia, wojskowy zasobniki, wszelki tajemnicze podziemne wejścia i prawdziwe naturalne jaskinie. Zorientować się w splocie podziemnych jam różnego pochodzenia, skomplikowanie czasami nawet samym mieszkańcom Odessy. Podziemia zachowują w sobie ciekawe ślady dawnych epok życia miasta. Tak i samo znajdowanie w katakumbach niesie nie zapominane wrażenia. Obiadokolacja, czas wolny na kawę, lody, ciastko, nocleg.

Przejazd do Muzeum sprawy koniaku Szustowa.

Muzeum sprawy koniaku Szustowa rozmieszczony w części historycznej Odessy — w starych podwał Odeskiej fabryki koniaku. Zapraszamy zapoznać się z jednym z największych Domów koniaku Ukrainy, gdzie doświadczeni specjaliści wyświęcą w tajemnicę stworzenia szlachetnego napoju i pomogą pojąć naukę jego degustacji. Tu można odbędzieć niezapomnianą podróż w czasie i dotknąć się «dolinie aniołów» przy pójściu wydziałów wyrobienia i kupażuwania spirytusów koniaku. Tu otworzy się zasłonę tajemnicy urodzenia koniaku i podzielą się do teraz nieznanymi historijami Starej Odesy. Obiadokolacja, czas wolny kawę, lody, ciastko, nocleg.

Dzień 4:  śniadanie. Wykwaterowanie. Odjazd.

Cena obejmuje:  samolot, 3 noclegi w hotele 3*, 3 śniadanie, 3 obiadokolacje, ruch po mieście komfortowym transportem, przyprowadzanie grupy na języku polskim, wycieczce (3) na języku polskim, degustacja, morska przejażdżka, opieka pilota, składka na TFG i TFP, ubezpieczenie 20.000 zł NNW i koszty leczenia do 25.000 euro, bagaż 1100 zł. Bilety, przewodnicy, koszt akordeonisty, opłaty lokalne, drogowe płatne. Pilot nie oprowadza we wnętrz obiektów. Godziny lotów i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Dokumenty: ważny paszport co najmniej na 6 miesięcy przed upływem terminu ważności. Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne „Tauri” Anna Olędzka

ul. Główna 19c, 96-325 Radziejowice,

tel. 515 984 121 / 694 808 344

email:anna@turystykamojapasja.pl  / biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl