5 dni – HOLANDIA – HANNOVER – AMSTERDAM – PARK KEUKENHOF

Program wycieczki

DZIEŃ I wyjazd . Przejazd do Hannoveru, nazywanego miastem targów i ogrodów. Zwiedzanie starówki, na której zabytki łączy namalowana na chodnikach ponad czterokilometrowa czerwona linia „Roter Faden”. Zobaczymy: kościół Na Rynku i Stary Ratusz, dwóch reprezentantów północno – niemieckiego gotyku ceglanego, wilhelmiński Nowy Ratusz, z kopuły którego roztacza się wspaniały widok na miasto. Zwiedzimy ogrody Herrenhausen zaliczane do najpiękniejszych terenów parkowych w całej Europie. Przejazd do hotelu, obiadokolacja,odpoczynek,nocleg.

DZIEŃ II Śniadanie. Przejazd do Amsterdamu, który określany jest mianem “Wenecji Północy”. Miasto leży na ponad 100 wyspach, rozdzielonych ponad 160 kanałami spiętych wieloma mostami. Stare miasto zachowało nienaruszony od wieków układ urbanistyczny. Rano odwiedzimy giełdę kwiatową w Aalsmeer. Następnie spacer po starym centrum: m.in. dzielnica Waterloo Plain z Placem Rembrandta, Targ Kwiatowy, Plac Dam, Pałac Królewski, Plac Mennicy, Nieuwmarkt. Następnie udamy się do dzielnicy muzealnej, gdzie będziemy indywidualnie zwiedzać muzea: Van Gogha, Rijksmuseum (Muzeum Narodowe) lub Figur Woskowych Madame Tussaud. Romantyczny rejs po kanałach Amsterdamu. Czas wolny na lody, ciastko. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ III Śniadanie.  Przejazd do Lisse i zwiedzanie Parku Keukenhof – jednego z najpiękniejszych ogrodów kwiatowych na świecie. Następnie udamy się z wizytą na farmę serową. Możliwość zakupu serów i chodaków. Później udamy się do Delft – jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast holenderskich, słynącego z produkcji porcelany. Przejazd do Hagi i spacer po centrum – Pałac Pokoju, Parlament, starówka z kościołem św. Jakuba. Czas wolny na zakup pamiątek, lodów. Powrót do hotelu,obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

DZIEŃ IV Śniadanie. Przejazd do Haarlemu. Zwiedzanie miasta: gotycki kościół Grote Kerk z najpiękniejszymi organami w Europie, monumentalna średniowieczna brama Amsterdamse Poor, Teylers Museum. Powrót do hotelu,obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

DZIEŃ V Śniadanie. Wyjazd do Polski. Powrót około godziny 22.00.

Cena obejmuje: autokar, 3 noclegi, pokoje 2 osobowe z łazienkami, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, opieka pilota, składka na TFG i TFP, ubezpieczenie NNW 20.000, KL do 25 000 euro, bagaż 1100 zł, podatek vat, bilety wstępu, parkingi, przewodnicy, opłaty drogowe. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.  Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne „Tauri” Anna Olędzka

ul. Główna 19c,  96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121/ 694 808 344

e-mail: anna@turystykamojapasja.pl/biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl