3 dni – RADEBEUL–PARK ROZRYWKI w Lichtenau – Saksonia Szwajcarska

Program wycieczki

Dzień 1:  wyjazd o godz. 600, przejazd do Muzeum Karola Maya w Radebeul (Karol May twórca literackich postaci Winnetou. W muzeum zobaczyć można kolekcje broni ze słynna dwururką Winnetou, strzelbę na niedźwiedzi i gabinet pisarza. W pobliskiej „Viiia Barenfett” w stylu Dzikiego zachodu zobaczyć można eksponaty indiańskich ludów Ameryki Północnej. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg okolice Miśni lub Drezna.

Dzień 2: śniadanie, wyjazd do Parku Rozrywki Sonnenlandpark Lichtenau (gdzie jest największa zjeżdżalnia rurowa w Niemczech, ścianki wspinaczkowe, leśny labirynt, kolejka parkowa, karuzele, huśtawki, rezerwat dzikich zwierząt, jezioro z piaszczystą plażą ,wodny plac zabaw).

Opcjonalnie rejs statkiem po rzece Łabie – płatne dodatkowo.

Dzień 3: śniadanie, przejazd do wyjątkowo pięknej Saksońskiej Szwajcarii gdzie zrobimy spacer pośród tysięcy formacji skalnych jak i zobaczymy niesamowite widoki, Most Bastei i ruiny zamku.  Zwiedzimy także: Twierdzę Königstein – najstarszą budowle Saksońskiej Szwajcarii. Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy – dodatkowo płatne.  Powrót po godz. 20.00.

LUB do wyboru: Muzeum Transportu w Dreźnie (transport kolejowy, drogowy, żegluga, lotnictwo) gdzie można zapoznać się z historią transportu
w sposób interaktywny i ciekawy. Następnie czas wolny na starówce w Dreźnie na pamiątki, lody.Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy – dodatkowo płatne.  Powrót po godz. 20.00.

Cena:  (autokar, 2 noclegi w Niemczech, wyżywienie:  2 śniadania, 2 obiadokolacje, pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami, opieka pilota, składka na TFG, ubezpieczenie 15.000 zł NNW i koszty leczenia do 20.000 euro, bagaż 1000 zł), bilety, koszt dyskoteki, przewodnicy, opłaty lokalne, taksa klimatyczna. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

 

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne ”Tauri” Anna Olędzka

ul.Główna 19c. 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121 / 694 808 344

email:anna@turystykamojapasja.pl/ biuro@turystykamojapasja.pl

 www.turystykamojapasja.pl