4 dni BELGIA – BRUKSELA

Program wycieczki

Bruksela 4 dni

 

  1. dzień: Przejazd do hotelu w Brukseli lub okolicy Brukseli. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg w Brukseli lub okolicy Brukseli.
  2. dzień śniadanie, zwiedzimy dzielnicę Europejską, gdyż jak powszechnie wiadomo Bruksela to serce Unii Europejskiej. Poza Radą Europejską i Komisją, w Brukseli mieści się również siedziba Parlamentu Europejskiego. Następnie odwiedzimy Królewskie Muzeum Sztuk Pięknych, szczycące się najznakomitszymi zbiorami sztuki światowej. Kompleks składa się z dwóch głównych sekcji – Muzeum Sztuki Dawnej (Musée d’Art Ancien) z twórczością Boscha, Memlinga, Brueglów, Van Dycka i oczywiście Rubensa oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej (Musée d’Art Moderne) ze „Śmiercią Marata” Davida, płótnami Ensora, Moneta, Gauguina, Picassa, Chagalla, Dalego i Magritte’a.  Przejdziemy także na jeden z najpiękniejszych placów europy Grande Place z XV – wiecznym  Ratuszem i kamienicami z końca XVII w. Zobaczymy symbol miasta Manneken Pis (siusiający chłopiec)  oraz jego dużo młodszą towarzyszkę Janneke Pis (siusiająca dziewczynka). Czas wolny na lody, kawę, ciastko, zakup czekolady belgijskiej, pamiątek Obiadokolacja, nocleg w Brukseli lub okolicy Brukseli.

lub

2. dzień: śniadanie, zwiedzimy dzielnicę Europejską, gdyż jak powszechnie wiadomo Bruksela to serce Unii Europejskiej. Poza Radą Europejską i Komisją, w Brukseli mieści się również siedziba Parlamentu Europejskiego. Następnie odwiedzimy Muzeum Czekolady, w którym poznamy proces wyrobu najsmaczniejszych belgijskich czekoladeka także podziwiać będziemy czekoladowe rzeźby!Przejdziemy także na jeden z najpiękniejszych placów europy Grande Place z XV – wiecznym  Ratuszem i kamienicami z końca XVII w. Zobaczymy symbol miasta Manneken Pis (siusiający chłopiec)  oraz jego dużo młodszą towarzyszkę Janneke Pis (siusiająca dziewczynka). Czas wolny na lody, kawę, ciastko zakup czekolady belgijskiej, pamiątek.  Obiadokolacja, nocleg w Brukseli lub okolicy Brukseli.

3.dzień śniadanie, udamy się do centrum Brukseli. Wizyta w Parku Pięćdziesięciolecia i jednym z ciekawszych Muzeum Starych Samochodów Autoworld. Czas wolny na  kawę, lody, ciastko. Następnie udamy się do Muzeum Piwa  –  kultowego belgijskiego trunku, którego różnorodność może przyprawić o zawrót głowy. Po zobaczeniu procesu produkcji słynnego złocistego napoju będzie możliwość degustacji. Czas wolny na zakup Piwa. Obiadokolacja,  nocleg w Brukseli lub okolicy Brukseli.

4.dzień: śniadanie, wyjazd do Polski. Powrót około godziny 21.00.

 

Cena: obejmuje: autokar, 3 noclegi, hotele 3*, wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje,  składka na TFG i TFP, opieka pilota, ubezpieczenie 20.000 zł NNW i koszty leczenia do 25.000 euro, bagaż 1100 zł. Bilety, przewodnicy, opłaty lokalne, drogowe. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niespodzianki od Biura Tauri w trakcie wycieczki.

Dokumenty: ważny dowód osobisty lub paszport co najmniej na 6 miesięcy przed upływem terminu ważności.

 

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne „Tauri” Anna Olędzka

ul. Główna 19c, 96-325 Radziejowice,

tel. 515 984 121 / 694 808 344

email: anna@turystykamojapasja.pl /biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl