GRECJA-10 dni

Program wycieczki

GRECJA-SALONIKI-ATENY-METEORY-DELFY-PELOPONEZ-KORYNT-MYKENY-EPIDAUROS-TERMOPILE -Riwiera Olimpijska-SERBIA

Dzień I wyjazd z Żyrardowa, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg hotel w pięknym i urokliwym Belgradzie- stolicy Serbii, czas wolny na spacer, kawę, nocleg.

Dzień II śniadanie, przejazd do Grecji, nocleg na Riwierze Olimpijskiej, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Czas wolny na kawę, lody, spacer na Riwierze Olimpijskiej.

Dzień III śniadanie, zwiedzanie z przewodnikiem Salonik (Biała Wieża, Rotunda, Łuk Galeriusza, Bazylika, spacer po mieście), czas wolny na kawę i pamiątki, wieczór integracyjny i obiadokolacja, nocleg na Riwierze Olimpijskiej.

Dzień IV śniadanie, przejazd przez Dolinę Tembi do Meteorów uważanych za jeden z cudów świata. Najpierw odwiedzimy pracownię ikon, gdzie dowiemy się w jaki sposób powstają obrazy. Następnie przejedziemy trasą widokową wśród wyrastających z ziemi skał o fantastycznych kształtach do najstarszego, najwspanialszego i najważniejszego klasztoru – Megalo Meteoro i zwiedzimy z przewodnikiem Meteory, czas wolny na zakup pamiątek, obiadokolacja, nocleg.

Dzień V śniadanie, zwiedzimy z przewodnikiem Delf w Górach Parnasu, kompleksu wykopalisk i miejsca słynnej w starożytności wyroczni delfijckiej, czas wolny na kawę i pamiątki, przejazd do Arachowy – malowniczo położonego miasteczka, gdzie jest mnóstwo restauracyjek, kawiarnie, wiele sklepików z wyrobami własnej roboty (te do spożywania, jak i rękodzieło), czas wolny w miasteczku, obiadokolacja, nocleg.

Dzień VI śniadanie zwiedzimy z przewodnikiem Ateny jedno z najważniejszych miast w historii ludzkości, kolebkę naszej cywilizacji. Zwiedzimy Akropol (Partenon, Erechtejon, świątynię Nike Apteros oraz Propyleje, Teatr Dionizosa z zewnątrz, Odeon). Następnie Rzymskie Forum, Wieża Wiatrów. Spacer po dzielnicy Plaka, przejście na Plac Sindagma z budynkiem byłego Pałacu Królewskiego obecnie siedzibę Parlamentu Grecji. Będziemy również uczestniczyć w uroczystej zmianie warty pod Parlamentem w wykonaniu żołnierzy Evzoni przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Zobaczymy ruiny świątyni Zeusa Olimpijskiego, stadion olimpijski Kallimarmaro – miejsce pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich w 1896 r. Czas wolny na kawę, pamiątki, obiadokolacja, nocleg.

Dzień VII śniadanie, przejazd na Peloponez, zwiedzimy z przewodnikiem Korynt (koryncka świątynia Apollina z zewnątrz, rzymska fontanna Pejrene oraz Bima-mównica z której nauczał św. Paweł, przejazd do Myken (Lwia Brama, Pałac Agamemnona, malownicze mury obronne oraz Grób Agamemnona. Przejazd do Epidauros (zobaczymy o teatr zbudowany w IV w p.n.e, o wyjątkowej akustyce), czas wolny na kawę, obiadokolacja, nocleg.

Dzień VIII śniadanie, przejazd do Termopil, gdzie w 480 p.n.e. została stoczona słynna bitwa między koalicją Greków pod przywództwem Sparty a wojskami perskimi, zobaczymy posąg króla Sparty, Leonidasa. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg na Riwierze Olimpijskiej, czas wolny na spacer po Riwierze Olimpijskiej.

Dzień IX śniadanie wyjazd z Grecji, obiadokolacja, nocleg w hotelu w pięknym Belgradzie- stolicy Serbii, czas wolny na spacer, kawę, lody.

Dzień X śniadanie powrót do Polski, po 23.00.

Cena: od 2720 zł przy grupie 35-40 osób obejmuje: (autokar klasy Mercedes lub Man, 9 noclegów hotele 3* pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji, wieczór integracyjny, opieka pilota, składka na TFG, ubezpieczenie 15.000 zł NNW i koszty leczenia do 20.000 euro, bagaż 1000 zł .Bilety wstępu, parkingi, przewodnicy, opłaty lokalne, klimatyczne, drogowe.  Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Biuro Turystyczne „Tauri” Anna Olędzka

Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121/tel. 694 808 344

email:anna@turystykamojapasja.pl/ biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl 

 

Termin do uzgodnienia
Cena od 2720 zł