6 dni-BUDAPESZT-SZENTENDRE-WYSZEGRAD-ESZTERGOM-EGER

Program wycieczki

1 dzień: wyjazd godz. 6.00, przejazd do Budapesztu, obiadokolacja, nocleg w okolicach Budapesztu.

2 dzień: śniadanie,  zwiedzimy: Buda: Zamek Królewski w Budapeszcie z zewnątrz, Wzgórze Zamkowe, Kościół Macieja w Budapeszcie, Baszta Rybacka, Góra Gellerta, Cytadela i Statua Wolności. Czas wolny na kawę i randkę. Rejs statkiem po Dunaju we własnym zakresie dla chętnych. Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: śniadanie: zwiedzimy Peszt: Budynek Parlamentu w Budapeszcie z zewnątrz, Przejazd na Plac Millenium, który został wybudowany z okazji tysiąclecia państwa węgierskiego, Zamek Vajdahunyad – kompleks budynków o różnych stylach architektonicznych z zewnątrz, Bazylika Św. Stefana, w której przechowywana jest najważniejsza relikwia kraju – prawica pierwszego króla Węgier, Váci utca – deptak i najbardziej znana ulica Budapesztu. Znajdująca się w centrum miasta i biegnąca równolegle do Dunaju jest usiana licznym restauracjami, kafejkami oraz ekskluzywnymi sklepami. Czas wolny na Vaci utca. Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: śniadanie, zwiedzanie Zakole Dunaju: Szentendre (zwiedzimy Muzeum Marcepana oraz będziemy mogli zakupić słodycze. Przejazd do Wyszegradu gdzie właśnie tu w XIV w. miały miejsce słynne Zjazdy Wyszehradzkie królów Polski, Czech i Węgier, które obecnie kontynuowane są w ramach spotkań Grupy Wyszehradzkiej (zobaczymy: ruiny Zamku Wyszehradzkiego, Wieża Salomona, Wzgórze Sibrik- punku widokowy na miasto. Przejazd do Esztergom w świadomości Węgrów uważany jest za kolebkę węgierskiego chrześcijaństwa i katolicyzmu. To właśnie tutaj w 1000 roku przyjął chrzest ówczesny król Węgier, Stefan I zwany Węgierskim (protoplasta dynastii Árpádów (zwiedzimy: Bazylikę, która jest największa świątynią na terenie Węgier i jedną z największych na świecie,  skarbiec katedralny. W salach skarbca możemy oglądać: klejnoty, złoty sprzęt liturgiczny, haftowane złotem ornaty.Czas wolny na ciastko, lody. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień: śniadanie, przejazd do Egeru, perły baroku – spacer po centrum miasta oraz zwiedzanie kościoła pw. św. Antoniego z Padwy, w którym znajduje się relikwia św. Jadwigi – Królowej Polski. Czas wolny. Następnie zwiedzanie: bazyliki, plac Dobo, turecki minaret, Dolina Pięknej Pani. Czas wolny na piwo, wino. Obiadokolacja z degustacją wina i muzyką cygańską w restauracji, nocleg.

Lub program winobranie: powitanie kieliszkiem palinki, następnie zwiedzanie i zapoznanie się z uprawą winnej latorośli i produkcją wina. Głównym punktem programu jest aktywne winobranie przez uczestników grupy. Uczestnicy otrzymują potrzebny do tego sprzęt i stają do pracy w winnicy. Aby praca szła lepiej częstujemy pracowników chlebem ze smalcem i cebulą oraz winem. Świeżo zebrany winogron jest mielony i wyciskany na mus. Wyciśnięty mus goście mogą skosztować. Na koniec programu mamy posiłek składający się z zupy gulaszowej z kotła, pieczeni po cygańsku z pieczonymi ziemniakami i surówką, deser, wino, woda mineralna. Na koniec zwiedzanie piwnicy i degustacja 4 rodzaju wina.

6 dzień: śniadanie. Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy – dodatkowo płatne. przejazd do Polski, powrót po 22.00.

 

Cena obejmuje : autokar, 5 noclegów, pokoje 2 osobowe z łazienkami, hotele 3* wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji, opieka pilota, ubezpieczenie NNW 20 000 zł i koszty leczenia 25 000 euro, bagaż 1.100 zł, podatek vat, składka TFG i TFP, bilety, przewodnicy, opłaty lokalne, drogowe.  Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

 

Informacja i zapisy: Biuro Turystyczne Tauri Anna Olędzka

ul. Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121 / 694 808 344

email:anna@turystykamojapasja.pl / biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl