3 dni-MIŚNIA–Drezno–Saksonia Szwajcarska

Program wycieczki

Dzień 1:  wyjazd o godz. 600, przejazd do Miśni zwiedzimy: wyjątkową Manufakturę Porcelany i Muzeum.

LUB do wyboru: Muzeum Karola Maya w Radebeul (Karol May twórca literackich postaci Winnetou. W muzeum zobaczyć można kolekcje broni ze słynna dwururką Winnetou, strzelbę na niedźwiedzi i gabinet pisarza. W pobliskiej „Viiia Barenfett” w stylu Dzikiego zachodu zobaczyć można eksponaty indiańskich ludów Ameryki Północnej. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg okolice Miśni lub Drezna.

Dzień 2: śniadanie, zwiedzimy: zwiedzimy Drezno: Zamek Rezydencyjny: Zielone Sklepienie, Komnatę turecką, Wielką Salę Rycerską w Zbrojowni. Zrobimy spacer po malowniczej promenadzie zwanej Tarasami Brühla, zobaczymy zabytkowy posąg Marcin Lutra, pomnik słynnego Złotego Jeźdźca i dawny sklep mleczarski. Zobaczymy zespół pałacowy Zwinger piękny rokokowy kompleks pałacowy z zewnątrz. Czas wolny na lody i zakup pamiątek na starówce w Dreźnie, obiadokolacja i dyskoteka, nocleg okolice Miśni lub Drezna. LUB do wyboru: Muzeum Transportu w Dreźnie (transport kolejowy, drogowy, żegluga, lotnictwo) gdzie można zapoznać się z historią transportu w sposób interaktywny i ciekawy.

Opcjonalnie rejs statkiem po rzece Łabie (cena zależna jest od długości rejsu od 15 euro do 25 euro).

Dzień 3: śniadanie, przejazd do wyjątkowo pięknej Saksońskiej Szwajcarii gdzie zrobimy spacer pośród tysięcy formacji skalnych jak i zobaczymy niesamowite widoki, Most Bastei i ruiny zamku.  Zwiedzimy także: Twierdzę Königstein – najstarszą budowle Saksońskiej Szwajcarii. Powrót po godz. 20.00.

 Cena:  (autokar, 2 noclegi w Niemczech, wyżywienie:  2 śniadania, 2 obiadokolacje, pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami, opieka pilota, składka na TFG, ubezpieczenie 15.000 zł NNW i koszty leczenia do 20.000 euro, bagaż 1000 zł), bilety, koszt dyskoteki, przewodnicy, opłaty lokalne, taksa klimatyczna. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne Tauri Anna Olędzka

Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 12, 694 808 344

email:anna@turystykamojapasja.pl/ biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl

 

 

Termin do uzgodnienia
Wycieczka szkolna