4 dni – Poznań – Berlin – Poczdam – Gniezno

Program wycieczki

1 dzień wyjazd o godz. 6.30. Zwiedzanie Poznania z przewodnikiem z zadaniami i animacjami. Uczniowie dostaną rekwizyty i gadżety. Podczas wycieczki wcielą się w detektywów i sami za pomocą zadań odkryją tajemnice Poznania. Zwiedzą Stary Rynek z renesansowym ratuszem, słynne koziołki poznańskie, Katedra z zewnątrz, Fara Poznańska i dawny kompleks Jezuitów, Zamek Królewski (Przemysła) z zewnątrz. Czas wolny na zakup rogali poznańskich i pamiątek. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, obiadokolacja, nocleg w Słubicach.

2 dzień śniadanie, wyjazd do Berlina i zwiedzanie z przewodnikiem: Alexanderplatz z Wieżą Telewizyjną (spacer) Wyspa Muzealna (UNESCO – spacer) z Katedrą Berlińską. Przejazd bulwarem Unter den Linden z Muzeum Historii (dawna zbrojownia), Operą, Uniwersytetem i reprezentacyjnymi budynkami. Brama Brandenburska – pomnik holocaustu – dzielnica rządowa i Reichstag (spacer). Przejazd przez park Tiergarten – zamek Bellevue – Kolumna Zwycięstwa do centrum dawnego Berlina Zachodniego. Kościół Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche – bulwar handlowy Kurfürstendamm oraz Europa-Center (spacer). Przejazd na Plac Poczdamski i Sony Center (spacer) Mur Berliński – przejazd obok. Zwiedzamy Muzeum Techniki. Czas wolny na zakup pamiątek. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień śniadanie, przejazd do Poczdamu: zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczniemy od spaceru po mieście, podczas którego zobaczymy Bramę Brandenburską i pełne uroku uliczki. Zobaczymy z zewnątrz pałac Fryderyka II – Sansoucci, wpisanego na Listę UNESCO. Zobaczymy również pałac Cecilienhof z zewnątrz, gdzie podpisana została konferencja pokojowa kończąca II wojnę światową. Czas wolny na lody, pamiątki na starym mieście. Powrót do hotelu obiadokolacja, nocleg.

4 dzień śniadanie, przejazd do Gniezna – zwiedzimy z przewodnikiem Muzeum Początków Państwa Polskiego i będziemy uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych.Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy – dodatkowo płatne.  Powrót po 19.00.

Cena obejmuje: autokar, 3 noclegi hotel, pokoje 2, 3, 4, 5 osobowe z łazienkami, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, opieka pilota, przewodnicy, ubezpieczenie NNW 15.000, KL do 20 000 euro, bagaż 1000 zł, podatek vat, bilety wstępu, opłaty drogowe. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne ”Tauri” Anna Olędzka

ul.Główna 19c. 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121 / 694 808 344

email:anna@turystykamojapasja.pl/ biuro@turystykamojapasja.pl

 www.turystykamojapasja.pl