4 dni – Poznań – Berlin – Poczdam – Gniezno

Program wycieczki

1 dzień wyjazd o godz. 6.30. Zwiedzanie Poznania z przewodnikiem z zadaniami i animacjami. Uczniowie dostaną rekwizyty i gadżety. Podczas wycieczki wcielą się w detektywów i sami za pomocą zadań odkryją tajemnice Poznania. Zwiedzą Stary Rynek z renesansowym ratuszem, słynne koziołki poznańskie, Katedra z zewnątrz, Fara Poznańska i dawny kompleks Jezuitów, Zamek Królewski (Przemysła) z zewnątrz. Czas wolny na zakup rogali poznańskich i pamiątek. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, obiadokolacja, nocleg w Słubicach.

2 dzień śniadanie, wyjazd do Berlina i zwiedzanie z przewodnikiem: Alexanderplatz z Wieżą Telewizyjną (spacer) Wyspa Muzealna (UNESCO – spacer) z Katedrą Berlińską. Przejazd bulwarem Unter den Linden z Muzeum Historii (dawna zbrojownia), Operą, Uniwersytetem i reprezentacyjnymi budynkami. Brama Brandenburska – pomnik holocaustu – dzielnica rządowa i Reichstag (spacer). Przejazd przez park Tiergarten – zamek Bellevue – Kolumna Zwycięstwa do centrum dawnego Berlina Zachodniego. Kościół Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche – bulwar handlowy Kurfürstendamm oraz Europa-Center (spacer). Przejazd na Plac Poczdamski i Sony Center (spacer) Mur Berliński – przejazd obok. Zwiedzamy Muzeum Techniki. Czas wolny na zakup pamiątek. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień śniadanie, przejazd do Poczdamu: zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczniemy od spaceru po mieście, podczas którego zobaczymy Bramę Brandenburską i pełne uroku uliczki. Zobaczymy z zewnątrz pałac Fryderyka II – Sansoucci, wpisanego na Listę UNESCO. Zobaczymy również pałac Cecilienhof z zewnątrz, gdzie podpisana została konferencja pokojowa kończąca II wojnę światową. Czas wolny na lody, pamiątki na starym mieście. Powrót do hotelu obiadokolacja, nocleg.

4 dzień śniadanie, przejazd do Gniezna – zwiedzimy z przewodnikiem Muzeum Początków Państwa Polskiego i będziemy uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych. Powrót po 19.00.

Cena obejmuje: autokar, 3 noclegi hotel, pokoje 2, 3, 4, 5 osobowe z łazienkami, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, opieka pilota, przewodnicy, ubezpieczenie NNW 15.000, KL do 20 000 euro, bagaż 1000 zł, podatek vat, bilety wstępu, opłaty drogowe. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne „Tauri”  Anna Olędzka

Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121/ 694 808 344

email: anna@turystykamojapasja.pl / biuro@turystykamojapasja.pl 

www.turystykamojapasja.pl 

Termin do uzgodnienia
Wycieczka szkolna