SŁOWACJA „Winnym szlakiem” – 4 dni

Wyjazd integracyjny dla FIRM, STOWARZYSZEŃ, SOŁECTW, SENIORÓW!

Program wycieczki

Dzień I  Wyjazd o godz 6.00 przejazd do Bratysławy przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny na wino, nocleg okolice Bratysławy.

Dzień II Śniadanie, zwiedzamy z przewodnikiem Bratysławę, Zamek Bratysławski z zewnątrz, Most, Stary Ratusz, Brama Michalska, Słowacki Teatr Narodowy z zewnątrz, Katedra św. Marcina – miejsce koronacji królów, Parlament z zewnątrz, Pałac Prezydenta,
ul. Venturska-Akademia Istropolitana, Plac Franciszkanów-kościół Franciszkanów, Plac Prymasa z pałacem Arcybiskupa – fontanna św. Jerzego, brama Rybacka. Następnie pojedziemy do winnicy u podnóża Małych Karpat gdzie będzie degustacja wina z muzyką na żywo i obiadokolacją, przejazd do hotelu, czas wolny, nocleg.

Dzień III śniadanie, ruszymy w dalszą drogę. Zwiedzanie zaczniemy od Modra w herbie ma winną latorośl. Chyba każdy dom posiada tu własną, nierzadko historyczną piwniczkę z winem. Lecz Modra słynie nie tylko z wina to także ośrodki rekreacyjne pochowane w bukowych lasach i majolika. Dlatego korzystając z okazji koniecznie trzeba odwiedzić fabrykę ceramiki, gdzie wszystkie produkty wyrabia się ręcznie – zastosowanie znajduje tutaj koło garncarskie i uzdolnione dłonie, które malują kubki, talerze czy dzbanki w żółte i niebieskie kwiaty. Trnava to Ostatni przystanek szlakiem winnym to najstarsze wolne królewskie miasto na Słowacji, a kiedyś też ośrodek kultu religijnego ówczesnych Węgier. Miasto to może pochwalić się długimi odcinkami muru obronnego i wieżą miejską zbudowaną w 1574 roku, z której tarasu widokowego rozciąga się przepiękny widok na Trnavę i okolice. Czas wolny na zakup pamiątek i wina. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień IV śniadanie, przejazd do miejscowości CASTA, gdzie zwiedzać będziemy zamek CZERWONY KAMIEŃ – potężną budowlę z czterema basztami w kształcie nieprawidłowego czworoboku. Wewnątrz zobaczmy ekspozycje mebli barokowych i empirowych oraz imponujące wyposażenie wnętrz. Powrót do Polski po 21.00

Cena: od 800 zł: przy grupie 40 – 45 osób obejmuje: autokar, 3 noclegi, hotel 3*, pokoje 2 osobowe z łazienkami, 3 śniadania, 3 obiadokolacje w tym 1 uroczysta, opieka pilota, podatek vat, ubezpieczenie: NNW 15000 PLN, koszty leczenia do 20.000 euro, bagaż 1000 zł. Bilety, przewodnicy, parkingi, opłaty drogowe, opłata klimatyczna. Wymagane dokumenty: ważny dowód osobisty. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.                                  

Informacja i zapisy:

 Biuro Turystyczne „Tauri”  Anna Olędzka

Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121

email: email:anna@turystykamojapasja.pl  

www.turystykamojapasja.pl 

Termin do uzgodnienia
Cena od 740 zł