4 dni – BERLIN –POCZDAM-POZNAŃ

Program wycieczki

1 dzień wyjazd o godz. 7.00 do Poznania. Zwiedzimy Stary Rynek z renesansowym ratuszem, słynne koziołki poznańskie, Ostrów Tumski i wnętrza Katedry Poznańskiej, Poznańską Farę – perełka baroku w Poznaniu, Zamek Królewski (Przemysła) z zewnątrz. Czas wolny na zakup rogali poznańskich i pamiątek. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, uroczysta obiadokolacja z integracją, nocleg okolice Słubic. Opcjonalnie: możliwość zorganizowania wieczoru integracyjnego z muzyką – płatne dodatkowo cena do ustalenia.

2 dzień śniadanie, wyjazd do Berlina i zwiedzanie z przewodnikiem: Alexanderplatz z Wieżą Telewizyjną. Wjazd na taras widokowy gdzie udamy się do baru na wieży, czas wolny na piwo, kawę, drinka. Następnie zobaczymy Wyspę Muzealną (UNESCO), Katedrę Berlińską. Przejazd bulwarem Unter den Linden. Zobaczymy z zewnątrz Muzeum Historii (dawna zbrojownia), Operę, Uniwersytet ze reprezentacyjnymi budynkami. Następnie zobaczymy Bramę Brandenburską – pomnik holocaustu – dzielnicę rządową i Reichstag (z zewnątrz). Przejazd przez park Tiergarten -gdzie zobaczymy Zamek Bellevue (z zewnątrz)- Kolumnę Zwycięstwa. Przejedziemy do bulwaru handlowego Kurfürstendamm oraz Europa-Center. Czas wolny na zakupy w Centrum Handlowym. Przejazd na Plac Poczdamski i Sony Center gdzie udamy się na krótki spacer i zobaczymy Mur Berliński. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg okolice Berlina lub Poczdamu.

3 dzień śniadanie, przejazd do Poczdamu: zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po mieście, podczas którego zobaczymy Bramę Brandenburską i pełne uroku uliczki. Zobaczymy z zewnątrz pałac Fryderyka II – Sansoucci, wpisanego na Listę UNESCO. Zwiedzimy wnętrza Pałacu Cecilienhof, gdzie podpisana została konferencja pokojowa kończąca II wojnę światową. Czas wolny na lody, pamiątki na Starym Mieście w Poczdamie. Powrót do hotelu obiadokolacja, okolice Słubic.

4 dzień śniadanie, przejazd do Gniezna gdzie zobaczymy Katedrę Gnieździeńską oraz Drzwi Gnieździeńskie oraz zwiedzimy z przewodnikiem Muzeum Początków Państwa Polskiego. Jest możliwość zakupienia obiadu II danie – płatne dodatkowo. Powrót po godzinie 19.00.

Cena obejmuje: autokar, 3 noclegi, pokoje 2 osobowe z łazienkami, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, opieka pilota, składka na TFG i TFP, ubezpieczenie NNW 20.000, KL do 25 000 euro, bagaż 1100 zł, podatek vat, bilety wstępu, parkingi, przewodnicy, opłaty drogowe. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy – dodatkowo płatne. Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne „Tauri” Anna Olędzka

ul. Główna 19c,  96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121/ 694 808 344

e-mail: anna@turystykamojapasja.pl/biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl