6 dni – WŁOCHY- TOSKANIA – SIENA – PIZA – PADWA

Program wycieczki

Dzień 1-  wyjazd  Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg w okolicach Padwy.

Dzień 2 – śniadanie, zwiedzimy Florencję-stolicę Toskanii – zobaczymy zewnątrz kościół Santa Croce i katedrę Santa Maria del Fiore. Spacer od Piazza del Duomo, obok baptysterium i wieży Giotta, przez Piazza della Signoria, Palazzo Vecchio do Ponte Vecchio), czas wolny na lody. Przejazd do winnicy wraz z zwiedzaniem i prelekcją, degustacja win i olei. Obiadokolacja w winnicy i integracja z muzyką. Przejazd do hotelu, nocleg w okolicy lub w Montecatini Terme.

 Dzień 3 –  śniadanie, zwiedzamy Siena (zwiedzimy z przewodnikiem Sieneński „Akropol”, Piazza Salimbeni, Sieneńskie Contrady, Palazzo Pubblico – Pałac – skarb włoskiego gotyku i renesansu, Katedrę Sieneńską- najpiękniejszy kościół Toskanii, Pałac Picollominich z zewnątrz, budynek Uniwersytetu Sieneńskiego, Piazza del Campo – serca miasta, prestiżową Akademię Muzyczną. Czas wolny na zakup oryginalnych serów włoskich Następnie pojedziemy do miasta San Gimignano, które często określane jest mianem „średniowiecznego Manhattanu”. Wynika to z faktu, że w przeszłości mieszkańcy miasta budowali domy z wysokimi wieżami. Zwiedzimy z przewodnikiem historyczne centrum, Piazza della Cisterna – jest to główny plac miasta, wokół którego znajdują się restauracje ze stolikami rozstawionymi na zewnątrz. Przy placu znajdują się dwie świetnie cukiernie z lodami. Obydwie szczycą się zdobytymi w ostatnich latach nagrodami za najlepsze lody we Włoszech. Czas wolny na lody, ciastko. Przejazd do winnicy i jej zwiedzanie oraz udział w warsztatach winiarskich. Degustacja win i olei w winnicy. Możliwość zakupu win i olei w winnicy. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Montecatini Terme.

Dzień 4-  śniadanie, przejazd do Piza (zwiedzimy z przewodnikiem: Krzywą Wieżę, Katedrę i baptysterium- tworzą wspaniały kompleks budowli usytuowanych na Campo dei Miracoli, cmentarz Camposanto otoczony krużgankami z ozdobnymi freskami. Potem pojedziemy do Lukka (zwiedzimy z przewodnikiem: okrągły rynek, Katedrę Duomo, Bazylikę San Frediano, Fontanę della Pupporona. Czas wolny na pizza, pamiątki oraz czas wolny na zakup oryginalnych serów włoskich. Obiadokolacja, nocleg w Montecatini Terme.

Dzień 5 – śniadanie, przejazd do Padwy (zwiedzamy Pratoo della valle – Przepiękny Plac w Padwie, Bazylikę św. Antoniego, Bazylkię św. Justyny, Uniwersytet w Padwie z zewnątrz-studiowali tu m.in. M. Kopernik, J.Zamoyski, Jan Kochanowski. Czas wolny na kawę i pamiątki. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Padwy.

Dzień 6 –  śniadanie. Po drodze czas na obiadokolację. Powrót do Polski po 23.00.

Cena:  obejmuje: (autokar klasy Lux, 5 noclegów, hotel 3*, wyżywienie: 5 śniadań, 6 obiadokolacji,  w tym 1 obiadokolacja w winnicy z integracją i muzyką, opieka pilota, składka na TFG i TFP, ubezpieczenie 20.000 zł NNW i koszty leczenia do 25.000 euro, bagaż 1100 zł, bilety, przewodnicy, opłaty lokalne, drogowe, warsztaty, wykłady. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne ”Tauri” Anna Olędzka

ul.Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121 / 694 808 344

anna@turystykamojapasja.pl/ biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl