4 dni – Tykocin – Biebrzański Park Narodowy – Grajewo- Supraśl – Korycin

Program wycieczki

1 Dzień  wyjazd o godz. 7.00 przejazd do Tykocina zwiedzimy królewski  Zamek w Tykocinie – z XV wieku, zobaczymy kolekcję dawnej broni, salę szklaną z odtworzonym największym piecem kaflowym w przedrozbiorowej Rzeczypospolitej, wieżę więzienną, synagogę z zewnątrz, Pomnik Hetmana Stefana Czarnieckiego (dwumetrowej wysokości wykonany z piaskowca szydłowieckiego wzniesiony został w 1763r. i uchodzi za drugi po warszawskiej Kolumnie Zygmunta, najstarszy świecki pomnik w Polsce. Czas wolny na kawę, lody, zakup pamiątek. Następnie pojedziemy do Biebrzańskiego Parku Narodowego tam przespacerujemy się jedną z ścieżek „Kładka” na trasie zobaczymy dwie wieże widokowe, kładkę i pomosty obserwacyjne. Obiadokolacja, nocleg okolice Biebrzańskiego Parku Narodowego.

2 Dzień śniadanie, zwiedzimy: Muzeum Mleka w Grajewie (to jedyna tego typu placówka w Polsce, która stała się ciekawą atrakcją turystyczną regionu. Muzeum Mleka jest obiektem multimedialnym i atrakcyjnym zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci). Następnie udamy się do  Muzeum Twierdzy Osowiec – prezentuje zbiory militariów z okresu czasów carskich do współczesnych. Eksponowane są one wewnątrz historycznych koszar oraz na pobliskim placu. Obiadokolacja z integracją w altanie nad rzeką lub ognisko z integracją, czas wolny, nocleg.

 3 Dzień  śniadanie, spływ kajakowy po rzece Biebrza – Biebrza jest bardzo spokojną rzeką, o łagodnym nurcie przez co kajaki są świetną formą na beztroskie zwiedzanie okolicznej flory i fauny. Czas wolny na kąpiele, lody, ciastka.  Obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

4 Dzień  śniadanie, przejazd do Supraśla zobaczymy:  Domy Tkaczy, Pałac Buchholtzów – zewnętrzne ściany pałacu są przepięknie zdobione wypukłymi kolumienkami i ciekawym wzornictwem, zaś całość ściany frontowej dopełnia portyk balkonowy wsparty 4 kolumnami z głowicami. Udamy się na spacer po Bulwarach im. Wiktora Wolkowa nad rzeką Supraśl to nowoczesny, pełen atrakcji deptak zachęca do spacerów. Czas wolny na plażowanie, kawę, lody, ciastko. Przejazd do Korycina na degustacje serów korycińskich (z kozieradką, czarnuszką, papryką i wiele innych Pysznych serów J), czas wolny na zakup serów. Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy – dodatkowo płatne. Powrót 21.00.

Cena obejmuje: autokar, 3 noclegi,  pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami, wyżywienie: 3 śniadania, 2 obiadokolację, 1 obiadokolację z integracją lub ognisko z integracją, opieka pilota, ubezpieczenie NNW 10.000 zł, podatek vat, bilety, przewodnicy, opłaty lokalne, drogowe. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.  Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne „Tauri”  Anna Olędzka

ul.Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121/ 694-808-344

email:anna@turystykamojapasja.pl  / biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl