3 dni – Chęciny – Jaskinia Raj –Kielce -Oblęgorek Kopalnia Krzemienia- Skarżysko – Kamienna/ Ćmielów-Muzeum Porcelany

Program wycieczki

Chęciny – Jaskinia Raj –Kielce -Oblęgorek- Kopalnia Krzemienia– Skarżysko – Kamienna/ Ćmielów-Muzeum Porcelany – 3 dni

1 dzień: wyjazd, godz. 7.00 przejazd Jaskini Raj  – uznawanej za najpiękniejszą jaskinię w Polsce, zachwyca ona bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych. Występują tutaj skupiska stalaktytów o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu. Jaskinia uznana została za rezerwat przyrody nieożywionej i stanowisko archeologiczne. Przejazd do Chęcin gdzie zwiedzimy ruiny dawnego zamku. Do dziś zachował się pełen obwód zewnętrznych murów obronnych, dwie wieże, baszta i fundamenty budynków mieszkalnych, a potężne baszty dominują nad okolicą i widoczne są już z trasy biegnącej do Krakowa.  W wieży wschodniej mieści się punkt widokowy, skąd przy ładnej pogodzie widać wierzchołki Tatr. Następnie zwiedzimy Oblęgorek Muzeum Henryka Sienkiewicza, czas wolny na lody, pamiątki.  Przejazd do pensjonatu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: śniadanie, wejście na Łysicę i zwiedzenie Klasztoru św. Katarzyny, czas wolny na ciastko, pamiątki. Następnie przejazd do Kielc zwiedzimy: Katedrę, stary Rynek, ul. H. Sienkiewicza, Pałac Biskupów Krakowskich z zewnątrz, Pomnik Niepodległości czas wolny na ciastko, lody. Przejazd do Zamku w Bodzentynie, który został  zbudowany w II połowie XIV wieku- obecnie zostały tylko ruiny, obiadokolacja i integracja przy muzyce, nocleg.

3 dzień: śniadanie: zwiedzimy Krzemionki – pradziejowe kopalnie krzemienia. Obecna trasa umożliwia obejrzenie zarówno świetnie zachowanych wyrobisk pradziejowych kopalń krzemienia pasiastego, jak i zapoznanie się z geologią regionu. Podziemna trasa turystyczna w Krzemionkach jest jedynym tego typu obiektem na świecie otwartym dla szerszej publiczności. Czas wolny na pamiątki. Przejazd do Skarżysko-Kamiennej zwiedzimy – Muzeum im. Orła Białego (zobaczymy z przewodnikiem: samoloty, pojazdy pancerne, samochody wojskowe) jednej z największych kolekcji militariów pod gołym niebem  w Polsce, zgromadzonej na obszarze ponad 1,5 ha można oglądać wyjątkowe eksponaty, które z pewnością zainteresują nie tylko miłośników historii wojskowości. Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy – dodatkowo płatne. Powrót po 19.00.

lub

3 dzień: śniadanie przejazd do Ćmielowa zwiedzimy z przewodnikiem Żywe Muzeum Porcelany – pokaz produkcji, Wystawa Starej Porcelany – historyczne zbiory, Galeria sztuki współczesnej van Rij (wystawy czasowe), Galeria ikon i obrazów (wystawy czasowe), będziemy uczestniczyć w Warsztatach Ceramicznych – program Róża (uczestnik zabiera ze sobą wykonane dzieło). Zobaczymy Rynek miasta z małomiasteczkową zabudową. Czas wolny na  pamiątki, ciastko. Przejazd do Skarżysko-Kamiennej zwiedzimy – Muzeum im. Orła Białego (zobaczymy z przewodnikiem: samoloty, pojazdy pancerne, samochody wojskowe) jednej z największych kolekcji militariów pod gołym niebem  w Polsce, zgromadzonej na obszarze ponad 1,5 ha można oglądać wyjątkowe eksponaty, które z pewnością zainteresują nie tylko miłośników historii wojskowości.  Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy – dodatkowo płatne. Powrót około 19.00.

Cena obejmuje  autokar, 2 noclegi, pokoje 2 ,3,4,5 osobowe 2 śniadania, 2 obiadokolacje, opieka pilota, ubezpieczenie NNW 10.000 zł, bilety wstępu, opłaty lokalne, przewodnik. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.  Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

Jest możliwość zorganizowania ogniska-płatne dodatkowo.

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne „Tauri”  Anna Olędzka

ul. Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121/ 694 808 344

email: anna@turystykamojapasja.pl / biuro@turystykamojapasja.pl 

www.turystykamojapasja.pl