3 dni – NORWEGIA – OSLO

Program wycieczki

  1. dzień, wylot, przylot do Oslo, przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Udamy się na krótki spacer główną ulicą Oslo – Karl Johans gate, którą wieńczy Pałac Królewski, Ulica Karl Johans gate to serce miasta – tu zobaczymy reprezentacyjne budynki takie jak: Parlament, katedra, kawiarnia Grand Cafe, ratusz miejski Oslo Rådhus w którym wręczana jest Pokojowa Nagroda Nobla. Następnie udamy się do gmachu Opery, a dokładniej na jego dach – budynek przypomina wielką bryłę lodu zanurzającą się w fiordzie. Czas wolny na lody, kawę. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Oslo lub okolicach Oslo.
  2. dzień,  śniadanie, zwiedzimy: Do wyboru jedno z muzeum:

 Fram Muzeum Wypraw Polarnych to kapitalne muzeum opowiadające historie wypraw polarnych, na biegun południowy i północny. Gdzie jest całe mnóstwo eksponatów, interaktywnych zabaw (kto chciałby wejść do igloo lub zobaczyć jak to jest ciągnąć sanie z ekwipunkiem ważące 300 kg?) oraz bardzo ciekawy film opowiadający o dwóch równoległych wyprawach na biegun południowy.

Muzeum Kon-Tiki, które poświęcone jest ekspedycjom Thora Heyerdahla, norweskiego etnografa i podróżnika, który zasłynął choćby z tego, że przepłynął na tratwie w 1947 r. ponad 8000 km z Peru do Polinezji.

Muzeum Statków Wikingów w muzeum znajdują się trzy łodzie wikingów z IX wieku, wydobyte z rytualnych kopców grzebalnych. Każda z nich była „zabalsamowana”.

Następnie udamy się do Park Frogner z kolekcją rzeźb genialnego norweskiego artysty, Gustava Vigelanda. Czas wolny w centrum Oslo  na zakupy w butikach, lody, kawę. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Oslo lub okolicach Oslo.

3 dzień, śniadanie,  przejazd na lotnisko. Wylot z Oslo . Powrót do Polski.

Cena: obejmuje: samolot, bagaż podręczny do 10 kg,  2 noclegi, hotel 2*, wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, pokoje 2 osobowe
z łazienkami, opieka pilota, składka na TFG i TFP, ubezpieczenie 20.000 zł NNW i koszty leczenia do 25.000 euro, bagaż 1100 zł. Bilety, przewodnicy, 2 transfery na lotnisko, opłaty lokalne, taksa klimatyczna, bilety na komunikację miejską Kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie. Ponadto podczas wycieczki niespodzianki od Biura Tauri.

Dokumenty: ważny dowód osobisty lub paszport co najmniej na 6 miesięcy przed upływem terminu ważności.

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne „Tauri”  Anna Olędzka

ul.Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121/ 694 808 344

email: anna@turystykamojapasja.pl / biuro@turystykamojapasja.pl 

www.turystykamojapasja.pl