1 dzień – Wycieczka do Bełchatowa „GIGANTY MOCY”

Program wycieczki

Dzień 1:  godz. 7.00  wyjazd. Zwiedzimy z przewodnikiem „GIGANTY MOCY” – to pierwsza w kraju edukacyjna wystawa, która w przystępny sposób uczy, jak powstaje węgiel brunatny, jak się go wydobywa i przetwarza na energię elektryczną w bełchatowskich „Gigantach”, czyli elektrowni i kopalni węgla brunatnego. Grupa uczy się współpracy i współzawodnictwa, rozwijają zmysł dotyku i wyobraźnię tworząc prace plastyczne. Oswajają się z trudnym naukowym słownictwem. Następnie weźmiemy udział w warsztatach do wyboru:

WOLTUŚ GÓRNIKIEM : Najmłodszy z rodziny Gigusiów Brunatnych – Woltuś opowie Wam o tym, czym na co dzień zajmuje się górnik, co wydobywamy w bełchatowskiej kopalni i jakie kolory mogą mieć pióra na górniczym czako? Podczas naszych warsztatów każda osoba przejdzie pasowanie na górnika i przymierzy górniczy mundur. Dowie się też, czym jest pyrlik i żelazko, a na koniec wykona wydzierankę z własnym czako. Po wykonaniu wszystkich zadań na pewno zasłuży na dyplom górniczej drużyny Woltusia.

O WODZIE W PRZYRODZIE: Skąd wzięła się woda w przyrodzie? Co by było gdyby jej zabrakło? Jakie ma stany skupienia i jak krąży w przyrodzie? Na wszystkie te pytania odpowiemy podczas „wodnego” warsztatu w PGE Gigantach Mocy. Na  zajęciach dzieci zmienią się w małych hydrologów, którzy doświadczając poznają najważniejsze właściwości wody. Swoimi spostrzeżeniami podzielą się z innymi pracownikami małego laboratorium, a pracując w grupie nad mini-pokazem naukowym zdobędą dodatkową wiedzę i rozwiną kompetencje społeczne. Zajęcia zachęcą do doświadczania, eksperymentowania i rozwiną samodzielność dzieci. Pozwolą im również pokonać nieśmiałość poprzez zachęcanie dziecka do prezentacji wybranego zagadnienia przed całą klasą. Zwieńczeniem warsztatu będzie praca nad własnym mini-akwarium, które uczniowie zabiorą na pamiątkę do domu.

Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy – dodatkowo płatne. Powrót około 16.00

Cena obejmuje : autokar, bilety, przewodnicy, opłaty lokalne, opieka pilota, ubezpieczenie NNW 10 000 zł, podatek vat. Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne „Tauri”  Anna Olędzka

ul. Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121 / 694 808 344

email: anna@turystykamojapasja.pl  / biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl