3-dni Karpacz – Śnieżka

Program wycieczki

1 dzień: wyjazd, zwiedzimy z przewodnikiem Hutę Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach. Huta Julia to miejsce, w którym splata się historia, piękno szklanych arcydzieł i ręczny proces produkcji. Podczas zwiedzania z przewodnikiem doświadczmy wyjątkowego procesu jakim jest wytwarzanie kryształu. Podczas zwiedzania możemy poznać jedną z 3 metod misternego formowania szklanych dzieł: dmuchanie, wolnoformowanie, prasowanie (w zależności od realizowanego planu produkcji) oraz inne niezwykle ciekawe stanowiska produkcyjne. Oglądamy również proces szlifowania oraz nanoszenia pięknych zdobień.  Weźmiemy udział w warsztatach a przedmioty wykonane/ ozdabiane własnoręcznie uczestnicy otrzymają jako pamiątkę. Później udamy się do do Jeleniej Góry gdzie zobaczymy Wzgórze Krzywoustego jest to wzgórze znajdujące się nieopodal centrum miasta, na koniec zwiedzimy starówkę w Jeleniej Górze (Rynek otaczają kolorowe kamieniczki. W herbie tego miasta znajduje się oczywiście jeleń, dlatego na każdym kroku można tutaj spotkać ten symbol).  Następnie pojedziemy nad Wodospad Kamieńczyk to najwyższy wodospad w polskich Sudetach  lub Wodospad Szklarki to drugi co do wysokości wodospad. Czas wolny na lody.  Zakwaterowanie, czas wolny obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: śniadanie, piesza wycieczka na Śnieżkę  przez Biały Jar, Dom śląski, czas wolny na odpoczynek na Śnieżce. Czas wolny na zakup pamiątek, lody, ciastko w Karpaczu. Następnie udamy się do Muzeum Sportu i Turystyki -które  gromadzi eksponaty, dokumenty i wszelkie pamiątki związane z rozwojem sportu, turystyki i ochrony przyrody lub do Muzeum Tajemnic Karkonowskich – możliwość uczestnictwa w warsztatach „Odkrywca Karkonowskich Tajemnic”. Powrót, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

3 dzień: śniadanie, udamy się do Miasteczka Western gdzie  czeka na nas wiele przygód takich jak: ognisko, jazda konna – spacer, przejazd kolejką, strzelnica indiańska, rzut podkową, rzut włócznią, wejście na „Pal Męczarni”. Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy – płatne dodatkowo. Powrót po 19.00.

Cena obejmuje: autokar, 2 noclegi, pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami, wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, przewodnicy, opieka pilota, ubezpieczenie NNW 10.000 zł, podatek vat, bilety, opłaty lokalne. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

Możliwość zorganizowania ogniska płatne dodatkowo.

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne ”Tauri” Anna Olędzka

ul.Główna 19c. 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121 / 694 808 344

email:anna@turystykamojapasja.pl/ biuro@turystykamojapasja.pl

 www.turystykamojapasja.pl