4-dni Zamek Książąt – Karpacz – Śnieżka

Program wycieczki

1 dzień: wyjazd .  Zwiedzimy przepiękny Zamek Książ, który jest  największym dolnośląskim  i trzeci pod względem wielkości zamkiem w Polsce, znajduje się na Szlaku Zamków Piastowskich. Poźniej udamy się do Palmiarni zobaczymy bogatą kolekcję roślinności. Przejazd do pensjonatu, obiadokolacja, nocleg Karpacz.

2 dzień: śniadanie, zwiedzimy z przewodnikiem Hutę Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach. Huta Julia to miejsce, w którym splata się historia, piękno szklanych arcydzieł i ręczny proces produkcji. Podczas zwiedzania z przewodnikiem doświadczmy wyjątkowego procesu jakim jest wytwarzanie kryształu. Podczas zwiedzania możemy poznać jedną z 3 metod misternego formowania szklanych dzieł: dmuchanie, wolnoformowanie, prasowanie
(w zależności od realizowanego planu produkcji) oraz inne niezwykle ciekawe stanowiska produkcyjne. Oglądamy również proces szlifowania oraz nanoszenia pięknych zdobień.  Weźmiemy udział w warsztatach a przedmioty wykonane/ ozdabiane własnoręcznie uczestnicy otrzymają jako pamiątkę. Następnie pojedziemy do Karpacza do Muzeum Sportu i Turystyki -które  gromadzi eksponaty, dokumenty i wszelkie pamiątki związane z rozwojem sportu, turystyki i ochrony przyrody lub do Muzeum Tajemnic Karkonowskich – możliwość uczestnictwa w warsztatach „Odkrywca Karkonowskich Tajemnic”. Później udamy się do do Jeleniej Góry gdzie zobaczymy Wzgórze Krzywoustego jest to wzgórze znajdujące się nieopodal centrum miasta, na koniec zwiedzimy starówkę w Jeleniej Górze (Rynek otaczają kolorowe kamieniczki. W herbie tego miasta znajduje się oczywiście jeleń, dlatego na każdym kroku można tutaj spotkać ten symbol).  Następnie pojedziemy nad Wodospad Kamieńczyk to najwyższy wodospad w polskich Sudetach  lub Wodospad Szklarki to drugi co do wysokości wodospad. Czas wolny na lody.  Powrót do pensjonatu, czas wolny obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: śniadanie, piesza wycieczka na Śnieżkę  przez Biały Jar, Dom śląski, czas wolny na odpoczynek na Śnieżce,  zjazd w dół koleją linową. Powrót, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

lub

3 dzień: śniadanie, przejazd do Pragi. Spacer z przewodnikiem rozpoczniemy od Traktu Królewskiego obok Teatru Stanowego i Karolinum na rynek Starego Miasta. Na historycznym centrum ukaże się dominujący w panoramie ratusz z zegarem Orloj oraz pomnik Jana Husa, czas wolny na zakup pamiątek. Zwiedzanie zakończone zostanie spacerem do Hradczan, czyli królewskiego wzgórza. Po drodze zaprezentowane zostaną: Loreta, klasztor na Strachowie, uroczysta odprawa warty przed pałacem prezydenckim. Zobaczymy także z zewnątrz zamek królewski. Kontynuując spacer nastąpi przejście Złotą Uliczką do wieży Dalibora, a stamtąd przejście na Małą Stranę. Powrót, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Doliny Pałaców i Ogrodów w Karpaczu zwiedzimy według wyboru grupy :

Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy – płatne dodatkowo. Powrót po 19.00.

Cena obejmuje: autokar, 3 noclegi, pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami, wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, przewodnicy, opieka pilota, ubezpieczenie NNW 10.000 zł, podatek vat, bilety, opłaty lokalne. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

Możliwość zorganizowania ogniska płatne dodatkowo.

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne ”Tauri” Anna Olędzka

ul.Główna 19c. 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121 / 694 808 344

email:anna@turystykamojapasja.pl/ biuro@turystykamojapasja.pl

 www.turystykamojapasja.pl                          

 

Termin do uzgodnienia
Cena do uzgodnienia