3 dni- Zamość – Kazimierz Dolny – Krasnobród – Lublin/Szczebrzeszyn -Zwierzyniec

Program wycieczki

I  dzień – zwiedzamy Kazimierz Dolny z przewodnikiem: Stary Rynek, Studnia, Kamienice, Ruiny Zamku. Czas wolny na pamiątki. Przejazd do Krasnobrodu i zwiedzimy: Muzeum Flory i Fauny Roztocza, Ptaszarni, Muzeum Wsi Zamojskiej, eksponaty geologiczne i garncarskie. Obiadokolacja, czas wolny na gry i zabawy, nocleg w Krasnobrodzie.

II dzieńśniadanie, przyjazd do Zamościa: Zgramy w Grę miejską ciekawa forma samodzielnego odkrywania tajemnic miasta. Uczestnicy gry, podzieleni na grupy przemierzają miasto, kierując się informacjami zawartymi w otrzymanych materiałach (mapka z opisem) i rozwiązując kolejne zadania. Na zakończenie gry miejskiej czekają drobne nagrody.  Następnie zwiedzimy miasto z przewodnikiem, Zamość– „Perła Renesansu”, jeden z najwspanialszych w Europie przykładów „miasta idealnego” opartego na wzorach włoskiej urbanistyki renesansowej. Miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Trasa zwiedzania: Brama Lwowska, Nadszaniec, Atrakcja – wystrzał armatni !! Rynek Wielki z Ratuszem i kamieniczkami podcieniowymi kamieniczki ormiańskie, Katedra Zamojska, Pomnik J. Zamojskiego, Akademia Zamojska z zewnątrz, Rynek Solny, fortyfikacje dawnej Twierdzy Zamość z zewnątrz. Czas wolny na lody, pamiątki. Obiadokolacja, czas wolny na gry, wieczorem ognisko z kiełbaskami, nocleg w Krasnobrodzie.

III dzień- śniadanie, zwiedzimy z przewodnikiem Lublin: Żywe Muzeum Cebularza. Każdy na chwilę stanie się piekarzem, przyczyniając się tym samym do powstania aromatycznych placków. Spacer z przewodnikiem po Staromiejskiej Dzielnicy Lublina – pięknie odrestaurowany zespół zabytków Starego Miasta. Zachowane częściowo mury obronne, historyczny układ urbanistyczny, zabytkowe świątynie, wspaniałe kamienice, reprezentacyjny ratusz, malownicze zaułki i uliczki. Czas wolny na zakup pamiątek. Powrót po godz. 19.00.

Lub III dzień –  Szczebrzeszyn -Zwierzyniec śniadanie,  zwiedzimy z przewodnikiem Pomnik Chrząszcza, Rynek. Pojedziemy do Zwierzyńca – dzieje sięgają końca XIV, w 1593r. ordynat Jan Zamoyski nabył włość szczebrzeską. Zwiedzamy Roztoczański Park Narodowy (spacer jedną ze ścieżek edukacyjnych np. przez bór sosnowy do stawów „Echo”, gdzie są pomosty widokowe, w dogodnych warunkach można obserwować hodowlę koników polnych. Zwiedzimy
z przewodnikiem również Ośrodek Edukacyjno-Muzealny (wystawy przyrodnicze, obejrzymy film multimedialny). Zobaczymy w Zwierzyńcu także Kościółek na Wodzie, Pałac Pleinpotenta). Czas wolny na pamiątki. Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy – dodatkowo płatne.  Powrót po godz. 19.00.

Cena obejmuje: autokar, 2 noclegi  pensjonat, pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, ognisko, opieka pilota, przewodnicy, ubezpieczenie NNW 10.000, podatek vat, bilety wstępu, opłaty drogowe. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne ”Tauri” Anna Olędzka

ul.Główna 19c. 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121 / 694 808 344

email:anna@turystykamojapasja.pl/ biuro@turystykamojapasja.pl

 www.turystykamojapasja.pl