1 dzień – Nieborów – Bolimów „ Warsztaty ceramiczne”

Program wycieczki

Dzień I  wyjazd godz. 6.30 przejazd do Nieborowa zobaczymy  z przewodnikiem: Pałac i ogród Radziwiłłów, który był scenografią do wielu filmów min. Pan Kleks. Następnie zwiedzimy Muzeum Motoryzacji w Nieborowie – w  muzeum znajduje się kilkadziesiąt samochodów, około stu motocykli, traktory, samoloty, przedmioty gospodarstwa domowego oraz zabawki z lat minionych, książki, czasopisma, zdjęcia i plakaty. Czas wolny na lody, kawę zakup pamiątek. Przejazd do Bolimowa udamy się na zajęcia
w osadzie o bardzo starych tradycjach garncarskich. Produkcja naczyń glinianych stanowiła przez dziesiątki lat jedno z głównych zajęć miejscowej ludności. Zwiedzimy warsztat garncarski rodziny Konopczyńskich, podczas którego można podpatrzeć pracę garncarza, zobaczyć etapy powstawania naczyń glinianych oraz wysłuchać legend i opowiadań związanych z Bolimowem. Każda osoba spróbuje swoich sił na kole garncarskim, a utoczone naczynie zabierzemy ze sobą. Po wyschnięciu takie naczynko  będziemy malować  farbami akwarelowymi. Po zajęciach ognisko. Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy – dodatkowo płatne. Powrót około 20.00.

Cena  obejmuje: autokar, opieka pilota, ubezpieczenie NNW 10 000 zł, podatek vat, bilety, opłaty lokalne, drogowe, ognisko.  Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne „Tauri” Anna Olędzka

ul. Główna 19c , 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121/694 808 344

email: anna@turystykamojapasja.pl/ biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl