3 dni – „ Winobranie” – Zielona Góra – Świebodzin

Program wycieczki

„Winobranie” Zielona Góra – Świebodzin – 3 dni

Dzień 1- wyjazd o godz 7.00, przejazd do Zielonej Góry spacer po mieście z przewodnikiem podczas którego zobaczymy: m.in. rynek, ratusz, Wieżę Łazienną (Wieża Głodowa), Konkatedrę św. Jadwigi (najstarszy zabytek Zielonej Góry). Następnie udamy się do parku winnego z palmiarnią – zobaczymy jeden z największych zegarów o drewnianej konstrukcji w Europie. Ogromy zegar odmierza czas bardzo precyzyjnie; całość waży 2 tony i mierzy 10 m. Później zwiedzimy Muzeum Wina – jedyna w Polsce ekspozycja stała ukazująca zarówno historię winiarstwa oraz zagadnienia związane z kulturą winiarską.Czas wolnym na zakupu pamiątek, kawę. Przejazd do pensjonatu, obiadokolacja, nocleg.

 Dzień 2-  śniadanie, przejazd do winnicy – zwiedzanie z przewodnikiem winnicy – dowiemy się jakie są poszczególne szczepy winorośli oraz sposobów pielęgnacji krzewów. Podczas zwiedzania winnicy będziemy degustować wina + bagietki i sery, wodę. Na szczycie winnicy znajduje się ogród zielarski, w którym rośnie ponad dwadzieścia rodzajów roślin używanych do tradycyjnych potraw oraz miodów i nalewek ziołowych. Następnie udamy się do Parku Miniatur Obiektów Winiarskich – jest to 5 obiektów wykonanych techniką modelarską wiernie przedstawiających w miniaturze nieistniejące zabytki zielonogórskiego winiarstwa. Na terenie winnicy w Starym Kisielinie znajduje się sklepik, w którym można zakupić wina oraz – w sezonie – sadzonki winorośli.Powrót do pensjonatu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3- śniadanie, przejazd do Świebodzina – spacer po mieście z przewodnikiem podczas którego zobaczymy: ratusz, rynek, ławeczkę Niemena, pomnik Sukiennika, Basztę Kamienną – to fragment obwarowań miejskich, mury obronne- zachowane we fragmentach średniowieczne mury miejskie budowane z kamieni polnych i cegły. Zobaczymy również Figurę Chrystusa Króla. Czas wolny na kawę i zakup pamiątek. Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy – dodatkowo płatne. Powrót po godz. 20.00.

 Cena obejmuje: autokar,pensjonat, 2 noclegi, pokoje 2 osobowe z łazienkami, wyżywienie: 2 śniadanie, 2 obiadokolacje, degustacja wina i serów w winnicy opieka pilota, ubezpieczenie 10.000 zł NNW, bilety, przewodnicy, parkingi, opłaty drogowe. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.  Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

 

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne „Tauri”  Anna Olędzka

ul.Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121 / 694 808 344

email: anna@turystykamojapasja.pl  / biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl