6 dni- WIEDEŃ-KARTYNIA-Zamek Hochostervitz-Klagenfurt-Baden

Program wycieczki

1 dzień: wyjazd o godz. 6.00, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg w okolicach Wiednia.

2 dzień: śniadanie, zwiedzamy z przewodnikiem Wiedeń: Ring wiedeński, Stadtpark- park w Wiedniu, gdzie znajduje się złoty pomnik Johanna Straussa, Belweder, Budynek Secesji, Opera wiedeńska, Katedra Św. Szczepana, Hofburg – pałac władców Austrii
z zewnątrz, Ratusz w Wiedniu, Uniwersytet. Czas wolny na ciastko, kawę i pamiątki, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: śniadanie, przejazd do austriackiej Karyntii. Większość powierzchni Karyntii jest górzysta, a krajobraz urozmaicają turkusowe jeziora z niezwykle czystą wodą i to one przyciągają latem rzesze turystów. Będziemy podziwiać okolice jeziora Millstätter nazywanego skarbem Karyntii a następnie zwiedzimy Zamek Hochostervitz, który jest niecodziennym przykładem niedostępnej średniowiecznej cytadeli.  Czas wolny na lody, ciastko.  Zwiedzimy również Minimundus – austriacki park miniatur posiadający zbiór około 150 miniaturowych modeli z całego świata, zbudowanych w skali 1:25, który znajduje się w Klagenfurt am Wörthersee.  Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień: śniadanie wyjazd na zwiedzanie okolic jeziora Wörthersee, najcieplejszego jeziora w Austrii, którego klimat porównywalny jest do śródziemnomorskiego. Odwiedzimy malownicze miasteczko Velden am Wörthersee i popływamy statkiem po jeziorze. Czas na relaks i wypoczynek. Na koniec odwiedzimy Klagenfurt, stolicę regionu. Miasto położone nad brzegiem jeziora otaczają dochodzące do 1000 m. n.p.m. szczyty, co dodaje mu niewątpliwego uroku. Latem ściągają tutaj tłumy turystów i żeglarzy i stąd miasto nazywane jest austriackim Monte Carlo. Spacer po starówce i czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień: śniadanie, przejazd do Baden -znanego kurortu pod Wiedniem, zwiedzimy: Letni Pałac Cesarski, stare miasto, kasyno i park, czas wolny na piwo i lody obiadokolacja, nocleg w Czechach.

6 dzień: śniadanie, przejazd do urokliwego czeskiego miasteczka Mikulov gdzie właśnie wytwarza się cenione wino Svatý Urban (zobaczymy zamek-komnatę i kaplicę i stare miasto), czas wolny na piwo czeskie i zakupy. Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy – dodatkowo płatne.  Powrót po 22.00.

Cena obejmuje: autokar, 5 noclegów, hotel 3* pokoje 2 osobowe z łazienkami, wyżywienie: 5 śniadań , 5 obiadokolacji, opieka pilota, ubezpieczenie 15.000 zł NNW, KL 20 000 euro, bagaż 1000 PLN,  składka TFG, podatek vat, bilety, przewodnicy, opłaty drogowe, parkingi, opłaty lokalne. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów. Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.
Dokumenty: ważny dowód osobisty.

 

Informacja i zapisy: Biuro Turystyczne Tauri Anna Olędzka

ul. Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121 / 694 808 344

email:anna@turystykamojapasja.pl / biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl          

Termin do uzgodnienia
Cena do uzgodnienia