WIEDEŃ-KARTYNIA-Zamek Hochostervitz-Klagenfurt-Baden-6 dni

Program wycieczki

1 dzień: wyjazd o godz. 6.00, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg w okolicach Wiednia.

2 dzień: śniadanie, zwiedzamy z przewodnikiem Wiedeń: Ring wiedeński, Stadtpark- park w Wiedniu, gdzie znajduje się złoty pomnik Johanna Straussa, Belweder, Budynek Secesji, Opera wiedeńska, Katedra Św. Szczepana, Hofburg – pałac władców Austrii
z zewnątrz, Ratusz w Wiedniu, Uniwersytet. Czas wolny na ciastko, kawę i pamiątki, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: śniadanie, przejazd do austriackiej Karyntii. Większość powierzchni Karyntii jest górzysta, a krajobraz urozmaicają turkusowe jeziora z niezwykle czystą wodą i to one przyciągają latem rzesze turystów. Będziemy podziwiać okolice jeziora Millstätter nazywanego skarbem Karyntii a następnie zwiedzimy Zamek Hochostervitz, który jest niecodziennym przykładem niedostępnej średniowiecznej cytadeli.  Czas wolny na lody, ciastko.  Zwiedzimy również Minimundus – austriacki park miniatur posiadający zbiór około 150 miniaturowych modeli z całego świata, zbudowanych w skali 1:25, który znajduje się w Klagenfurt am Wörthersee.  Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień: śniadanie wyjazd na zwiedzanie okolic jeziora Wörthersee, najcieplejszego jeziora w Austrii, którego klimat porównywalny jest do śródziemnomorskiego. Odwiedzimy malownicze miasteczko Velden am Wörthersee i popływamy statkiem po jeziorze. Czas na relaks i wypoczynek. Na koniec odwiedzimy Klagenfurt, stolicę regionu. Miasto położone nad brzegiem jeziora otaczają dochodzące do 1000 m. n.p.m. szczyty, co dodaje mu niewątpliwego uroku. Latem ściągają tutaj tłumy turystów i żeglarzy i stąd miasto nazywane jest austriackim Monte Carlo. Spacer po starówce i czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień: śniadanie, przejazd do Baden -znanego kurortu pod Wiedniem, zwiedzimy: Letni Pałac Cesarski, stare miasto, kasyno i park, czas wolny na piwo i lody obiadokolacja, nocleg w Czechach.

6 dzień: śniadanie, przejazd do urokliwego czeskiego miasteczka Mikulov gdzie właśnie wytwarza się cenione wino Svatý Urban (zobaczymy zamek-komnatę i kaplicę i stare miasto), czas wolny na piwo czeskie i zakupy. Powrót po 22.00.

Cena: od 1590  przy grupie 40-45 osób obejmuje: (autokar, 5 noclegów, hotel 3* pokoje 2 osobowe z łazienkami, wyżywienie: 5 śniadań , 5 obiadokolacji, opieka pilota, ubezpieczenie 15.000 zł NNW, KL 20 000 euro, bagaż 1000 PLN,  składka TFG, podatek vat. Dopłata do pokoju 1 osobowego:  100 euro. Bilety, przewodnicy, opłaty drogowe, parkingi, opłaty lokalne płatne w autokarze: 90 euro. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów. W trakcie wycieczki będą również niespodzianki od biura dla Państwa.
Dokumenty: ważny dowód osobisty.

 

Informacja i zapisy: Biuro Turystyczne Tauri Anna Olędzka

Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121 / 694 808 344

email:anna@turystykamojapasja.pl / biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl          

Termin do uzgodnienia
Cena od 1590 zł