3 dni – KOPALNIA GUIDO-WISŁA-KATOWICE

Program wycieczki

1 dzień – wyjazd o godz. 6.30 przejazd do Zabrza. Zwiedzanie z przewodnikiem Sztolni Królowej Luizy lub Kopalni Guido gdzie  w zabytkowych przestrzeniach sztolni i dwóch kopalni węgla kamiennego powstał największy kompleks turystyki przemysłowej w Polsce. To jedyne miejsce, w którym możesz poznać każdy aspekt górniczej pracy i naprawdę dotknąć węgla. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg okolice Wisły.

2 dzień – śniadanie, spacer po Wiśle – miejscowości związanej z Adamem Małyszem, Galeria Adama Małysza ze zdobytymi pucharami, Skocznia w Wiśle – Malince z zewnątrz, figura Małysza wykonana z białej czekolady, Zamek Prezydenta RP z zewnątrz. Degustacja „ciastka Mistrza” – słynny wypiek wykonany na cześć skoczka. Czas wolny na zakup pamiątek, obiadokolacja. nocleg.  Możliwość zorganizowania wieczorem ogniska z kiełbaskami, gawędy z góralem przy akordeonie-płatne dodatkowo .

3 dzień – śniadanie, pojedziemy do Muzeum Śląskiego w Katowicach.
W trakcie zwiedzania poznamy najważniejsze dzieła ze zbiorów Muzeum Śląskiego. Przedstawimy Państwu kolekcję sztuki polskiej od 1800 roku do czasów współczesnych, a także wystawę poświęconą historii Górnego Śląska oraz jedyną w Polsce kolekcję scenografii teatralnej. Czym zajmowali się członkowie grupy Gwarek 58? Kim był „śląski Steve Jobs”? Na koniec czas wolny na zakup pamiątek i spacer po Katowicach.

Lub

Zwiedzimy Halę Widowiskowo-Sportową „Spodek” podczas zwiedzania dowiemy się gdzie chowana jest scena i jak działają wysuwane sektory. Odwiedzimy pokoje VIP, w których zazwyczaj odpoczywają ważne osobistości. Na koniec czas wolny na zakup pamiątek i spacer po Katowicach.

 

Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy – dodatkowo płatne. Powrót po 20.00.

Cena obejmuje: autokar, 2 noclegi pensjonat, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, opieka pilota, podatek vat, ubezpieczenie: NNW 10000 PLN, bilety, przewodnicy, parkingi, opłaty drogowe. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

 

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne „Tauri” Anna Olędzka

ul. Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121/ 694 808 344

email: anna@turystykamojapasja.pl / biuro@turystykamojapasja.pl 

www.turystykamojapasja.pl