3 dni – Pałac w Kamieńcu Ząbkowickim – Paczków-Kłodzko

Program wycieczki

1 dzień: wyjazd. Przejazd do Kamieńca Ząbkowickiego zwiedzimy z przewodnikiem Pałac Marianny Orańskiej. Najpiękniejszego Pałacu na Dolnym Śląsku – 4 wieże, 102 pokoje i ogromny taras o powierzchni 800 metrów kwadratowych. Od frontu ogrody tarasowe w stylu renesansowym z 6 poziomami o wysokości ponad 30 metrów. Czas wolny na ciastko, lody. Obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: śniadanie, przejazd do Paczkowa zwiedzimy Muzeum Gazownictwa. Następnie udamy się do  Meta muzeum Motoryzacji – interaktywne centrum techniki wraz z kolekcją zabytkowych aut. Następnie udamy się na spacer po Paczkowie gdzie zobaczymy: Rynek – główny plac miasta,z pięknym Ratuszem i zabytkowymi kamienicami, Mury obronne w Paczkowie – okazałe pozostałości dawnych murów miejskich, z 19 basztamii wieżami bramnymi: Wieża Bramy Kłodzkiej, Wieża Bramy Wrocławskiej i Wieża Bramy Ząbkowickiej, Zalew Paczkowski – gdzie można wypocząć na plażach i miło pospacerować na łonie natury. Później przejedziemy do ZŁOTEGO STOKU – zwiedzanie Kopalni Złota. Zapoznanie się z Podziemną Trasą Turystyczną. W jej skład wchodzi zwiedzanie „Sztolni Gertruda” (część muzealna), „Chodnik Śmierci” oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Czas wolny na lody, pamiątki. Na koniec wyjazd na powierzchnię podziemnym pomarańczowym tramwajem. Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: śniadanie, przejazd do Kłodzka i zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej z labiryntami. Jest to jeden  z najciekawszych obiektów militarnych w Europie. Obecnie twierdza w części udostępniona dla zwiedzających, stanowi jedną  z głównych atrakcji turystycznych Kłodzka z jej pomostu widokowego roztacza się wspaniały widok na miasto i okolice – widok sięga aż po otaczające Kotlinę Kłodzką góry. Czas wolny na lody, ciastko.  Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy – płatne dodatkowo. Powrót około godziny 20.00

lub

Wizyta w Średniowiecznej Osadzie Górniczej w Złotym Stoku, na którą składają się urządzenia zbudowane w skali 1:1. Wszystkie urządzenia działają,o czym może przekonać się każdy zwiedzający. Urządzenia te imponują rozmiarem (15-metrowy kierat, 3-tonowe koło deptakowe) oraz rozmachemz jakim zostały zbudowane. Zwiedzanie Parku można spokojnie określić jako podróż w czasie do średniowiecza. Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy – płatne dodatkowo. Powrót około godziny 20.00

Cena:  obejmuje: autokar, 2 noclegi, hotel, pokoje, 2  osobowe z łazienkami, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, opieka pilota, podatek vat, ubezpieczenie: NNW 10 000 zł, bilety, przewodnicy, parkingi,  opłaty drogowe. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy 3 dnia  – płatne dodatkowo.

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne „Tauri” Anna Olędzka

ul.Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121, tel. 694 808 344.

email:anna@turystykamojapasja.pl / biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl