Program wycieczki
Dzień 1 – wyjazd o godz.7.00 Przejazd do Lublina. Zwiedzanie zaczniemy od Muzeum Cebularza w Lublinie (zwiedzanie, degustacja, gra cebularzowa, warsztaty wypieku), zobaczymy także Zamek w Lublinie z zewnątrz, Drogę Królewską, Wieża Trynitarska, Plac po Farze, Brama Rybna, Stare Miasto, Brama Grodzka. Czas wolny na pamiątki. Weźmiemy udział pokazie procesu produkcji słodyczy w Wytwórni Cukierków połączony z warsztatami własnoręcznego skręcania lizaka (lizak dla każdego dziecka gratis). Przejazd do pensjonatu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2 – śniadanie. Wizyta w Ośrodku Ochrony Żółwia Błotnego przy Poleskim Parku Narodowym. Zobaczymy wystawę Żółwia Błotnego oraz weźmiemy udział w warsztatach do wyboru:
PTASI ZAKĄTEK: Dowiesz się: Jakie ptaki żyją na Polesiu? Gdzie możemy je spotkać? Jakie ślady zostawiają po sobie? Poznasz i Zobaczysz: Jaki ptak na jakim jaju siedzi i w jakim gnieździe nocuje? Sam wykonasz ptaka zabawkę z i zbudujesz budkę dla niego.
CZYJ TO ŚLAD? ROZRÓŻNIAMY ŚLADY ZOSTAWIONE PRZEZ ZWIERZĘTA
– zajęcia prowadzone w ośrodkach dydaktycznych PPN Dowiesz się: Jakie tropy zostawiają zwierzęta? Czy każdy ślad jest tropem? Poznasz: jakie inne ślady pozostawiają zwierzęta? Nauczysz się rozpoznawać tropy i tropić zwierzęta i poprowadzisz kolegów po tropach.
ZAJĘCIA Z MIKROSKOPOWANIA „ŻYCIE W KROPLI WODY”
– zajęcia prowadzone w ośrodkach dydaktycznych PPN. Poznasz: Budowę mikroskopu. Co to jest mikroskopowanie ? Nauczysz się: przygotowywać preparaty mikroskopowe. Sam: przygotujesz preparat mikroskopowych i poznasz drobne organizmy żyjące w wodzie. Najciekawsze preparaty oglądane będą przy pomocy kamery i wyświetlane przez projektor multimedialny na dużym ekranie.
MIERZYMY DRZEWA- zajęcia terenowe: Dowiesz się i Zobaczysz: Jakie gatunki drzew możesz zobaczyć w lesie? Jakie rozmiary osiągają? Czym różnią się od siebie? Jak można zmierzyć i ocenić wielkość, wysokość i wiek drzewa. Poznasz: Różne metody stosowane przez leśniczych do oceniania wielkości, wysokości i wieku drzew. Sam dokonasz pomiarów drzew przy pomocy odpowiednich narzędzi stosowanych przez leśniczego, jak również przy
wykorzystaniu bardzo prostych narzędzi jak linijka, ekierka czy patyk.
Powrót do pensjonatu, obiadokolacja, czas wolny na spacer nad jezioro, nocleg.
Dzień 3 – śniadanie, przejazd do Chełma. Zwiedzanie z przewodnikiem Chełmskich Podziemi Kredowych to zabytek staropolskiego górnictwa kredy, wyjątkowa atrakcja turystyczna, jedyna tego typu kopalnia w Europie. Spacer kredowymi korytarzami dostarcza niezapomnianych wrażeń, można zapoznać się również z licznymi ekspozycjami geologicznymi, archeologicznymi i historycznymi. Wielką atrakcją jest również spotkanie z legendarnym duchem Bieluchem, strażnikiem podziemnych korytarzy. Czas wolny na ciastko, pamiątki. Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy. – dodatkowo płatne. Powrót około godziny 20.00
Cena obejmuje: autokar, 2 noclegi, pensjonat, pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, opieka pilota, przewodnicy, ubezpieczenie NNW 10.000, podatek vat, bilety wstępu, opłaty drogowe. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Ponadto niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.
Informacja i zapisy:
Biuro Turystyczne „Tauri” Anna Olędzka
ul.Główna 19c, 96-325 Radziejowice
tel. 515 984 121/ 694 808 344
e-mail: anna@turystykamojapasja.pl / biuro@turystykamojapasja.pl