2 dni- Poznań – Rogalin – Kórnik

Program wycieczki

1 dzień: wyjazd o godz.8.00, przejazd do Poznania. Tu zagramy w grę „ detektywi historii” podczas której dzieci dostaną rekwizyty i gadżety by wcielić się w detektywów i sami za pomocą zadań odkrywają tajemnice Poznania. Pospacerujemy po Starym Rynku, gdzie zobaczymy m.in. piękny renesansowy ratusz, zabytkowe kamieniczki, liczne pomniki i fontanny, zobaczymy także słynne koziołki poznańskie, farę Poznańską i dawny kompleks Jezuitów oraz Zamek Królewski (Przemysła), czas wolny na zakup pamiątek. Dalej udamy się do Muzeum Rogala gdzie dzieci poznają legendy o powstaniu Rogali, wezmą udział w degustacji Rogali oraz wspólnie będą  wypiekać Rogale Świętomarcińskie przy użyciu tradycyjnych narzędzi. Przejazd do pensjonatu, obiadokolacja, czas wolny na gry i zabawy, nocleg.

2 dzień: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Rogalina tam zobaczymy przepiękny barokowo-klasycystyczny pałac (z zewnątrz), nieopodal którego znajdują się Dęby Rogalińskie – tworzące największe w Europie skupisko pomnikowych dębów. Najsłynniejsze z nich Lech, Czech i Rus – liczące przeszło 700 lat. Następnie udamy się do Kórnika tu zwiedzimy neogotycki zamek, należący niegdyś do Działyńskich. Wnętrza  zamku choć przystosowane do zwiedzania – zaaranżowane są w taki sposób, żeby dać poczucie zwiedzającemu, że jego właściciele dopiero stąd wyszli. Poczujemy tu tak, jakby Gospodarze zaraz mieli usiąść, napić się herbaty, zagrać na harfie, odtworzyć partię szachów. Powrót po 20.00.

Cena obejmuje: autokar, 1 nocleg, pensjonat, pokoje, 2 ,3,4 osobowe z łazienkami, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja,  opieka pilota, podatek vat, ubezpieczenie: NNW 10 000 zł. Bilety, przewodnicy, parkingi, opłaty drogowe. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.  Niespodzianki dla grupy.

 

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne „Tauri” Anna Olędzka

Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121, tel. 694 808 344

email:anna@turystykamojapasja.pl/ biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl

Termin do uzgodnienia
Wycieczka szkolna