2 dni- Poznań – Rogalin – Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie

Program wycieczki

1 dzień: wyjazd o godz.8.00, przejazd do Poznania. Tu zagramy w grę „ detektywi historii” podczas której dzieci dostaną rekwizyty i gadżety by wcielić się w detektywów i sami za pomocą zadań odkrywają tajemnice Poznania. Pospacerujemy po Starym Rynku, gdzie zobaczymy m.in. piękny renesansowy ratusz, zabytkowe kamieniczki, liczne pomniki
i fontanny, zobaczymy także słynne koziołki poznańskie, farę Poznańską i dawny kompleks Jezuitów oraz Zamek Królewski (Przemysła), czas wolny na zakup pamiątek. Dalej udamy się do Muzeum Rogala gdzie dzieci poznają legendy o powstaniu Rogali, wezmą udział w degustacji Rogali oraz wspólnie będą  wypiekać Rogale Świętomarcińskie przy użyciu tradycyjnych narzędzi. Przejazd do pensjonatu, obiadokolacja, czas wolny na gry i zabawy, nocleg.

2 dzień: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Rogalina tam zobaczymy przepiękny barokowo-klasycystyczny pałac (z zewnątrz), nieopodal którego znajdują się Dęby Rogalińskie – tworzące największe w Europie skupisko pomnikowych dębów. Najsłynniejsze z nich Lech, Czech i Rus – liczące przeszło 700 lat. Następnie udamy się do Puszczykowia tam zwiedzimy  Muzeum Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera zobaczymy bogate zbiory z podróży Afryki, Brazylii, Kanady, Peru i innych zakątków świata zobaczymy zbiory również z  tajemniczych Indii. Zobaczymy Piramidę w ogrodach muzeum to efektem podróżyFiedlerów do starożytnego Egiptu i jego piramid. Zobaczymy także w ogrodach „Santa Maria” to replika legendarnego żaglowca Krzysztofa Kolumba w skali 1:1. Czas wolny na lody i pamiątki. Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy – dodatkowo płatne. Powrót około godziny 20.00. 

Cena obejmuje: autokar, 1 nocleg, pensjonat, pokoje, 2 ,3,4 osobowe z łazienkami, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja,  opieka pilota, podatek vat, ubezpieczenie: NNW 10 000 zł. Bilety, przewodnicy, parkingi, opłaty drogowe. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.  Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne ”Tauri” Anna Olędzka

ul.Główna 19c. 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121 / 694 808 344

email:anna@turystykamojapasja.pl/ biuro@turystykamojapasja.pl

 www.turystykamojapasja.pl