5 dni – WYSPA MADERA

Wyjazd integracyjny dla FIRM, STOWARZYSZEŃ, SOŁECTW, SENIORÓW!

Program wycieczki

1 dzień: Funchal

Przylot do stolicy Madery. Po zakwaterowaniu w hotelu przejazd do punktu widokowego Pico dos Barcelos, skąd można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na wyspę oraz ocean, zwiedzanie kościołu Nossa Senhora de Monte. Zjazd w charakterystycznych saniach – koszykach do Livramento. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

2 dzień: Pico de Areeiro – Camara de Lobos – Cabo Girão – Santana

Po śniadaniu, wizyta w warsztacie wikliniarskim w Camacha. Przejazd na najwyższy szczyt Madery – Pico do Areeiro, skąd przy dobrej pogodzie można podziwiać niesamowitą panoramę, bądź znaleźć się ponad chmurami. Kontynuacja zwiedzania w Camara de Lobos – dawnej osady rybackiej. Czas wolny na obiad, po którym ponownie udamy się do Cabo Girao, gdzie ci o mocniejszych nerwach mogą stanąć na przeszklonym balkonie, z klifem
i wzburzonym oceanem u swoich stóp. Przejazd przez charakterystyczne miejscowości: Ponta Delgada, Boaventura, Sao Jorge oraz Santana z charakterystycznym domkami krytymi strzechą. W drodze powrotnej przystanek w Machico – miejscu, w którym odkrywcy Madery zacumowali swoje łodzie. Przejazd do hotelu, kolacja, czas wolny, nocleg.

3 dzień: Ponta do Sol – Calheta – Veu da Noiva

Po śniadaniu wyjazd do miasteczka Ponta do Sol, gdzie urodził się amerykański pisarz John Passos. Przejazd do Calhety i przystanek na spróbowanie miodowego ciasta oraz poncha, trunku z którego słynie Madera, zrobionego z aguardente (portugalskiego rodzaju brandy) połączonego z sokiem ze świeżych cytryn, pomarańczy bądź marakui i miodem. Przejazd przez południową część wyspy, czas wolny na obiad. Popołudniu okazja do zobaczenia słynnego wodospadu Veu da Noiva – w dosłownym tłumaczeniu Welonu Panny Młodej. Przejazd do hotelu, kolacja, czas wolny, nocleg.

4 dzień: Paul da Serra – Porto Moniz – Chão da Ribeira

Po śniadaniu przejazd do Paul da Serra – punktu widokowego, który ma 1400 metrów wysokości i zachwyca widokiem oraz kolejnego punktu w Porto Moniz. Czas na obiad. Popołudniu wizyta w miasteczku górskim Chão da Ribeira. Przejazd do hotelu, czas wolny, nocleg.

5 dzień: Funchal – Polska  śniadanie, przejazd na lotnisko. Powrót do Polski.

 

Cena obejmuje: samolot, autokar, 4 noclegi, hotel 3*, pokoje 2 osobowe z łazienkami, 4 śniadania, 4 kolacje, 2 obiady, opieka pilota, podatek vat, składka na TFG i TFP, ubezpieczenie: NNW 20.000 PLN, koszty leczenia do 25.000 euro, bagaż 1100 zł. Bilety, przewodnicy, parkingi, opłaty drogowe, opłata klimatyczna. Kolejność zwiedzania i godziny lotów może ulec zmianie. Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

Wymagane dokumenty: ważny dowód osobisty.

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne „Tauri” Anna Olędzka

ul. Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121, tel. 694 808 344

email:anna@turystykamojapasja.pl/ biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl