4 dni – MOŁDAWIA

Wyjazd integracyjny dla FIRM, STOWARZYSZEŃ, SOŁECTW, SENIORÓW!

Program wycieczki

1 dzień: Przylot na międzynarodowe lotnisko w Kiszyniowie, przejazd z lotniska do Puhoi. Zwiedzanie winiarni Asconi, degustacja win i obiad. Winiarnia została założona w roku 1994 i była od tego czasu intensywnie rozwijana. Obecnie, dzięki inwestycjom
w technologie, wytwórnia używa urządzeń takich jak te, które wykorzystują najlepsze francuskie i włoskie winiarnie. Wina są tu wytwarzane zarówno z miejscowych jak i zagranicznych odmian winogron, takich jak Feteasca, Traminer, Chardonnay, Pinot Franc, Cabernet-Sauvignon i inne. Przejazd z Puhoi do Kiszyniow. Zameldowanie w hotelu, czas wolny, nocleg.

2 dzień: Śniadanie, zwiedzanie z przewodnikiem Kiszyniowa trudno znaleźć bardziej zielone, atrakcyjne i gościnne miasto. Można się o tym przekonać w czasie wycieczki, podczas której zobaczymy najważniejsze atrakcje: katedrę, łuk triumfalny, cerkiew narodzenia Bogarodzicy. Odwiedzimy również rynek centralny. Przejazd z Kiszyniowa do Orheiul Vechi. Obiad w pensjonacie w Butuceni/Trebujeni będziemy mieli możliwość spróbować lokalnych specjałów, takich jak “zeama”, “mamaliga” i “scrob”, wraz
z miejscowymi wypiekami i domowym winem. Później, po występie zespołu ludowego, kto będzie chętny spróbuje swych sił w mołdawskim tańcu. Wycieczka do Orheiul Vechi – naturalnego amfiteatru liczącego sobie 40000 lat. Na skalnym wzgórzu znajdziemy ruiny geto – dackiej twierdzy oraz kalendarz, który odmierzał czas świąt i rytuałów starożytnej społeczności. Swoją unikalność krajobraz Orheiul Vechi zawdzięcza korytu rzeki Reut, mającego formę kanionu otoczonego wapiennymi skałami, będącymi pozostałościami po Morzu Sarmackim, które znajdowało się tu 14 milionów lat temu. Przejazd z Orheiul Vechi do Cricova. Wycieczka i degustacja win w winiarni Cricova w podziemnych galeriach Cricova znajdziemy ponad 70 ulic, zajmujących powierzchnię około 53 ha. w tym podziemnym mieście wszystkie ulice noszą nazwy nawiązujące do gatunków wina: Sauvignon, Cabernet, Cahor… Można tu podziwiać jedne z najstarszych butelek wina w Mołdawii, datowane na rok 1902. Jedna z legend związana z Cricova, opowiada o Juri Gagarinie, który podczas wizyty w 1966 roku, rzekomo mocno się upił, zabłądził i nie znalazł wyjścia. Wyszedł następnego dnia, po nocy spędzonej w pokoju degustacyjnym, który obecnie nosi jego imię. W jednym z luksusowych pokojów degustacyjnych prezydent Rosji Władimir Putin świętował swoje 50 urodziny. Będzie możliwe skosztować wina w jednym z tych pokojów. Przejazd z Cricova do Kiszyniowa, przejazd do hotelu, czas wolny, nocleg.

3 dzień: Śniadanie, przejazd z Kiszyniowa do Tighiny wycieczka do twierdzy w Tighinie twierdza została zbudowana na przełomie wieków XV –XVI przez mołdawskich książąt. Okupowana przez Imperium Ottomańskie od roku 1538 (po kampaii dowodzonej przez Sułtana Sulejmana Wielkiego), została rozbudowana w roku 1541 I stała się centrum ottomańskiej „rai” (jednostki administracyjnej), do której włączono podległe wsie mołdawskie). Mury i baszty przetrwały po dziś dzień w doskonałym stanie. Przejazd
z Tighiny do Tyraspola
wycieczka po Tyraspolu – powrót do ZSRR. W Tyraspolu będziemy mieli możliwość cofnąć się w czasie, do okresu sowieckiego. Podróż ta rozpocznie się pod pomnikiem Włodzimierza Lenina i obok czołgu pamiętającego II Wojnę Światową. Miasto wydaje się być duchem komunistycznej przeszłości. Obiad w restauracji (kuchnia ukraińska) Zwiedzimy i skosztujemy koniaku w zakładach “Kvint” harmonia, doskonałość i tradycja – te cechy charakteryzują najstarsze i najbardziej wyszukane koniaki – Doina, Surpriznii, Suvorov oraz, oczywiście, pięćdziesięcioletni “Cneazi Vitghenstein”. Przejazd z Tyraspola do Kiszyniowa, czas wolny , nocleg.

4 dzień: Śniadanie, wymeldowanie – Czas na zakupy podczas czasu wolnego można pójść na zakupy. W Kiszyniowie jest wiele miejsc, gdzie można kupić pamiątki z Mołdawii. Można zacząć od Placu Teatralnego „Mihai Eminescu”, gdzie są targi z różnymi wyrobami rzemieślniczymi. Przejazd z hotelu do międzynarodowego portu lotniczego. Powrót do Polski.

 

Cena obejmuje: samolot, autokar, 3 noclegi, hotel 3*, pokoje 2 osobowe z łazienkami, 3 śniadania, 3 obiady, opieka pilota, podatek vat, TFG i TFP, ubezpieczenie: NNW 20.000 PLN, koszty leczenia do 25.000 euro, Bagaż 1100 zł. Bilety, przewodnicy, parkingi, opłaty drogowe, opłata klimatyczna. Kolejność zwiedzania i godziny lotów może ulec zmianie. Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne „Tauri” Anna Olędzka

ul. Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121, tel. 694 808 344.

email:anna@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl