Włochy-Neaopol -Pompeje-Wezuwiusz-Sorrento-Capri 5 dni

Cena: 2 250,00 zł

Program wycieczki

      WŁOCHY –  NEAPOL – POMPEJE – WEZUWIUSZ – SORRENTO – CAPRI    WYKORZYSTAJ BON TURYSTYCZNY NA TĘ WYCIECZKĘ.

      Termin: 28.09 – 2.10.2022r.5 dni

  1. dzień: wylot z lotniska Warszawa do Neapolu, transfer do hotelu. Następnie zwiedzimy Pałac Królewski w Casercie – największa z czterech byłych rezydencji  królewskich, wybudowana została dla dynastii Burbonów, panujących w XVIII i XIX wieku w Królestwie Neapolu i Królestwie Sycylii.  Czas wolny na lody i kawę, zakwaterowanie,  obiadokolacja, nocleg.
  2. dzień: śniadanie, przejazd do Parku Narodowego Wezuwiusza. Wjazd i przejście szlakiem pieszym na szczyt krateru Wezuwiusza-jedynego czynnego wulkanu w lądowej części Europy. Możliwość degustacji (we własnym zakresie) i zakupu słynnego wina „Lacrima Christi” (łza Chrystusa). Czas na kawę, pamiątki, pizza. Zwiedzimy z przewodnikiem Pompeje (ruiny antycznego miasta zasypanego popiołem wulkanicznym podczas wybuchu wulkanu w 79 roku n.e.), Amfiteatr w Pompejach, Świątynia Apollina, Dom Fauna, Świątynia Jowisza, Forum, Termy Stabiana. obiadokolacja, nocleg.
  3. dzień: śniadanie, przejazd do Sorrento i spacer po słynnym kurorcie, kolorowym, pełnym życia i radości miasteczku. Następnie popłyniemy statkiem na wyspę Capri-pobyt połączony ze zwiedzaniem najpiękniejszej wyspy Morza Tyrreńskiego, wjazd kolejką szynową na taras widokowy, spacer do ogrodów Augusta z widokiem na słynne malownicze skały Faraglioni, port – Marina Piccola. Czas wolny na lody, ciastko, obiadokolacja, nocleg.
  4. dzień: śniadanie, zwiedzimy z przewodnikiem Neapol: Piazza del Plebiscito, Pałac Królewski, Opera San Carlo, Galeria Umberta I, Castel Nuovo, promenada Caraccialo. Wejdziemy na punkt widokowy – gdzie rozpościera się panorama Zatoki Neapolitańskiej. Będziemy spacerować reprezentacyjną zabytkową ulicą via Toledo. Zobaczymy Katedrę neapolitańska – znaną z cudu św. Januarego. Możliwość zakupu – pizzy Margherita, która powstała właśnie w Neapolu, czas wolny na kawę, lody, obiadokolacja, nocleg.
  5. dzień: śniadanie,  wylot z Neapolu do Warszawy.

Cena: 2 250 zł przy grupie 30 osób obejmuje: (samolot, bagaż podręczny,  4 noclegi  w jednym hotel 3*, koło Neapolu wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje,  pokoje, 2, 3 osobowe z łazienkami, transfer z lotniska, opieka pilota, składka na TFG, ubezpieczenie 15.000 zł NNW i koszty leczenia do 20.000 euro, bagaż 1000 zł). Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo. Dopłata do pokoju 1 osobowego: 80 euro. Bilety, przewodnicy, transfer z lotniska w dwie strony, autokar we Włoszech, opłaty lokalne, taksa klimatyczna, bilety na komunikację miejską płatne w hotelu: 190 euro/ osoba. Kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie. Ponadto podczas wycieczki niespodzianki od Biura Tauri.

Zaliczka w wysokości 1100 zł

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne Tauri Anna Olędzka

ul.Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121, tel. 694 808 344,  anna@turystykamojapasja.pl 

www.turystykamojapasja.pl

Termin: 28.09 - 2.10.2022r.