WASILKÓW-BIAŁYSTOK-SUPRAŚL SOKÓŁKA- 2 dni

Program wycieczki

Dzień 1:  Zwiedzamy z przewodnikiem Zamek w Tykocinie został zrekonstruowany na fundamentach XVI wiecznego zamku królewskiego Króla Polski i Wielkiego Księcia Litwy – Zygmunta Augusta. Pójdziemy pod Pomnik Stefana Czarnieckiego, który został ufundowany przez Jana Klemensa Branickiego , który był  prawnukiem „po kądzieli”  wielkiego Hetmana, powiadał, iż wyrósł  ” nie z soli, ani roli, ale z tego co boli”. Zwiedzimy miejscowości Wasilków tam zobaczymy Cerkiew pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Z  Wasilkowem nierozerwalnie należy wiązać Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie, które również zobaczymy. Zwiedzimy Białystok– piękna stolica Podlasia. Zaczniemy od Bramy Wielkiej zwanej Gryfem, następnie przejdziemy przez Dziedzińce pałacowe ze studniami. Zobaczymy pałac Branickich, wraz z otaczającym go zabytkowym, cudnym ogrodem, Białostockie Planty, Rynek Kościuszki. Czas wolny na kawę i pamiątki. Przejazd do hotelu na obiadokolację w formie grilla i integracja, nocleg.

Dzień 2:  śniadanie, Supraśl a tam zwiedzimy: Monster Zwiastowania, męski klasztor z cudną cerkwią Zwiastowania, Muzeum Ikon-  multimedialna wystawa pokazuje 300 ikon, to wspaniałe, klimatyczne miejsce, Domek Ogrodnika. Sokółka zobaczymy: Kościół św. Antoniego Padewskiego, Muzeum Społeczne Ziemi Sokólskiej- posiada trzy działy: historyczny, tatarski i etnograficzny wyposażone w blisko dwa tysiące eksponatów i dokumentów. Czas wolny na kawę. Później przejedziemy do Bohoniki a tam będzie można zobaczyć Meczet w Bohonikach  jedną z dwóch świątyń muzułmańskich znajdujących się na Szlaku Tatarskim , przejdziemy się również na Bohonicki mizar to największy cmentarz muzułmański w Polsce.  Pojedziemy do Kruszynian ta miejscowość charakteryzuje się zróżnicowanie kulturowe  mieszkańców, ale również piękna okolica. Bez problemu można tu spotkać ludność tatarską, co dostarcza okazji spróbowania niezwykłej kuchni tatarskiej, największą atrakcją w Kruszynianach jest Meczet pochodzi z XVIII wieku, ale jego historia sięga króla Jana III Sobieskiego. Powrót po 21.00.

Cena: przy grupie 45- 50  osób, obejmuje: (autokar, 1 nocleg , pokoje 2 z łazienkami, wyżywienie: 1 śniadanie, 1 obiadokolacja w formie grilla, opieka pilota, ubezpieczenie NNW 10 000 zł, podatek vat. Bilety, przewodnicy, parkingi: 45 zł od osoby,
płatne w autokarze.  Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne  Tauri Anna Olędzka

Główna 19c. 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121/ 694 808 344                                                                

email:anna@turystykamojapasja.pl  /biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl

Termin do uzgodnienia
Cena od 345 zł