Tarnowskie Góry – Piekary Śląskie – Bytom – Katowice – Energylandia – Chorzów – 5 dni

Cena: 890,00 zł

Program wycieczki

Wycieczka Tarnowskie Góry Piekary Śląskie BytomKatowiceEnergylandia – Chorzów

TERMIN : 25.08- 29.08.2021

Dzień I  wyjazd godz. 6.30 przejazd do Tarnowskich Gór

Zwiedzimy: Zamek w Starych Tarnowicach piękny zamek z XVI wieku. Następnie zobaczymy Kopalnie Srebra w Tarnowskich Górach to najsłynniejsza atrakcja w Tarnowskich Górach, znana w całej Polsce! Zwiedza się ją z przewodnikiem, a poznawanie podziemnych korytarzy odbywa się pieszo i we fragmencie łodziami. Zwiedzaniu towarzyszą multimedialne akcenty. Na powierzchni dodatkowo zobaczymy Skansen Maszyn Parowych m.in. z kolorowymi parowozami. Przespacerujemy się po pięknym rynku w Tarnowskich Górach gdzie zobaczymy  wspaniały, okazały ratusz uznawany za perłę Górnego Śląska. Obok rynku stoi w rzędzie kilka efektownych domów podcieniowych z XVI wieku. W podcieniach tych dawniej odbywał się handel. Naprzeciw wznosi się zabytkowy kościół ewangelicki – druga po ratuszu charakterystyczna budowla na rynku. Na płycie warto zerknąć również na drewnianą studnię miejską, została ona zrekonstruowana w miejscu jednego z dawnych szybów górniczych i przypomina o górniczej przeszłości miasta. Czas wolny na kawę, lody i pamiątki, zakupy. Przejazd do hotelu.obiadokolacja z integracją, nocleg w okolicach Chorzowa.

Dzień II

śniadanie, przejazd do Piekar Śląskich tam zwiedzimy: Kopiec Wyzwolenia,  Bazylikę w Piekarach oraz zobaczymy Schrony bojowe w okolicach Piekar Śląskich – z okresu II wojny światowej, czas wolny na kawę i pamiątki, zakupy. Następnie pojedziemy do Zabrza tam zwiedzimy Kopalnię Gudio: zwiedzanie rozpoczniemy od podziwiania maszyny wyciągowej z 1927 roku, a następnie zjedziemy autentyczną szolą górniczą 320m w dół, gdzie wyruszysz w swoją podziemną wędrówkę choć Kopalnia Guido od lat nie wydobywa węgla, to na trasie turystycznej go nie brakuje. Podczas zwiedzania zobaczymy go co najmniej cztery razy, i to w zupełnie surowej formie pokładu o grubości nawet do dwóch metrów. Część trasy na poziomie 320 m pokonamy elektryczną kolejką podwieszaną. Jest to jedyna tego typu kolejka górnicza na świecie udostępniona dla turystów! Zawiezie ona w rejon pracy dwóch kombajnów górniczych, chodnikowego i ścianowego. Tam z bliska zobaczymy, jak pracują te potężne maszyny do urabiania skał i węgla. Zwiedzanie Kopalni Guido kończy się w budynku nadszybia, gdzie w sklepiku czekają na nas górnicze, śląskie pamiątki. Następnie zobaczymy osiedle robotnicze Donnersmarcka „Zandka”  – stalowe domy oraz Dom muzyki i tańca . Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg w okolicach Chorzowa.

Dzień III

Śniadanie, przejazd do Bytomia tam z przewodnikiem zwiedzimy Rynek. Przez miasto regularnie jeździ zabytkowy tramwaj (linia 38), a do Miasteczka Śląskiego można pojechać kolejką wąskotorową. Zobaczymy z zewnątrz także najsłynniejszą placówkę kulturalną Bytomia – Operę Śląską. Przespacerujemy się: Parkiem Miejskim: Park im. Franciszka Kachla przy ulicy Tarnogórskiej to zabytkowy park krajobrazowy założony w XIX wieku,
a dziś pięknie zrewitalizowany, z Górą Miłości, Ogrodem Bytomskim i Miniarboretum, znajduje się w samym centrum Bytomia. Następnie pojedziemy do Chorzowa tam czas wolny na kawę, ciasto, lody. Dla chętnych udamy się do Legendii Wesołego Miasteczka tam czekaja na nas atrakcje np. diabelski młyn, duże samoloty, filiżanki czy Diamond River – ześlizg do wody z wysokości 8 i 12 m, oraz zapierający dech w piersiach Lech Coaster
i wiele innych (płatne dodatkowo 129 zł). Powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny na zabawy, nocleg w okolicach Chorzowa.

Dzień IV

Śniadanie, przejazd do Katowic. Zwiedzanie z przewodnikiem Katowic gdzie zobaczymy Rynek, fontannę imitującą rzekę, Nikiszowiec to zabytkowe osiedle w Katowicach w jednostce pomocniczej Janów-Nikiszowiec, powstałe w latach 1908–1919 z inicjatywy koncernu górniczo-hutniczego Georg von Giesches Erben jako osiedle robotnicze dla górników kopalni Giesche wybudowane na terenie obszaru dworskiego Giszowiec, Teatr Śląski, Budynek Orkiestry Synfonicznej Polskiego Radia, Drapacz chmur, oraz zwiedzimy symbol miasta czyli Spodek. Nieopodal znajduje się Aleja Gwiazd z odciskami dłoni siatkarzy na którą się udamy. Czas wolny na zakup pamiątek i kawę. Powrót do hotelu obiadokolacja, czas wolny, nocleg w okolicach Chorzowa.

Dzień V

śniadanie, wyjazd do Parku Rozrywki Energylandia gdzie jest mnóstwo atrakcji. Skorzystamy z urządzeń rozrywkowych np. karuzele, oraz weźmiemy udział w pokazach i widowiskach edukacyjnych, kino. COLOSSEO AMFITEATR – gdzie można zobaczyć pokazy takie jak: Morskie Opowieści, Energuś Show oraz Illusion Dance Show. W parku znajdziemy również Bajkolandię – krainę z postaciami z ulubionych bajek oraz Strefę Water Park – naśladującą tropikalną wyspę, z mnóstwem atrakcji, zakątków, wodnych zabaw. Powrót po 21.00.

Cena: 890 zł przy grupie 30 -35 osób, obejmuje: (autokar, 4 noclegi, wyżywienie: 4 śniadanie, 3 obiadokolacja, opieka pilota, ubezpieczenie

NNW 10 000 zł, podatek vat.) Bilety, przewodnicy, opłaty lokalne, drogowe płatne w autokarze 270 zł od osoby.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

Bilety wstępu w ramach programu do:

– Energylandia

– Kopalnia Guido

– Zamek w Starych Tarnowicach

– Kopalnia Srebra

– Spodek

 

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne „Tauri” Anna Olędzka

Główna 19c 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121,694 808 344

email: anna@turystykamojapasja.pl/ biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl

 

TERMIN: 25.08- 29.08.2021