PRAGA CZESKA i ZAMKI CZESKIE – 5 dni

Cena: 1 040,00 zł

Program wycieczki

PRAGA CZESKA i ZAMKI CZESKIE 23.06.-27.06.2021r. (środa-niedziela) – 5 dni

 

Dzień 1: wyjazd, przejazd okolice Czeskich Budziejowic, obiadokolacja, zakwaterowanie, czas wolny na ciastko, nocleg.

Dzień 2: śniadanie, przejazd do Czeskich Budziejowic – miasta wpisanego na listę UNESCO, gdzie zobaczymy: Rynek Przemysła Ottokara II, jeden
z największych w Europie, ratusz miejski, fontannę Samsona, Katedrę św. Mikołaja, Czarną Wieże. Przejedziemy do Czeskiego Krumlova, miasta które jest zaliczane do najpiękniejszych średniowiecznych zespołów urbanistycznych Europy: zwiedzimy przepiękny Zamek Krumlovski sięgający lat 1230-1239. Następnie zrobimy spacer pięknymi, bogato zdobionymi kamienicami i brukowanymi ulicami. Zobaczymy: kościół św. Wita, renesansowy budynek ratusza miejskiego (siedziba Muzeum Tortur), XVI wieczny Dom Kaplanka, dawne Kolegium Jezuickie. Czas wolny na piwo. Przejazd do hotelu w okolicy Pragi, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: śniadanie, zwiedzimy Pragę. Zaczniemy od zwiedzania Lorety gdzie zobaczymy kopię świętego dom Marii z Nazaretu w Loreto we Włoszech. Jednym z obiektów należących do skarbu Lorety jest XVII-wieczna, wykonana w Wiedniu monstrancja wysadzana 6222 diamentami. Następnie zobaczymy Plac Hradczański, Zamek Praski z zewnątrz, Stary Pałac Królewski, Katedrę św. Wita z zewnątrz, Uniwersytet Karola, Most Karola. Czas wolny na pamiątki, lody, kawę. Dla chętnych rejs statkiem po Wełtawie.

Dzień 4: śniadanie, zwiedzimy Zamek Karlstejn wraz ze skarbcem położony około 25 km od Pragi. Jest on uznawany za najpiękniejszy zamek czeski,
w którym przez wieki były przechowywane królewskie insygnia władzy i klejnoty królewskie. Następnie przejedziemy do Pragi i zwiedzimy Plac Wacława, Rynek Starego Miasta z Zegarem – Orlojem. Dla chętnych zwiedzanie: Muzeum Maszyn Erotycznych w Pradze.  Czas wolny na pamiątki, kawę. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Pragi.

Dzień 5: śniadanie, pojedziemy do Jicina, który jest nazywany bramą do Czeskiego Raju. Malownicze, historyczne, ale również nowoczesne miasto,
w którym mieszkał szewc Rumcajs. Zwiedzimy dom Rumcaja, Manki i Cypiska i czas wolny na zakup pamiątek w sklepiku przy muzeum. Zobaczymy również pałac Wallensteina z zewnątrz i zrobimy spacer po starówce.  Powrót po 21.00.

Cena: 1090 zł przy grupie 35-40 osób obejmuje: autokar, 4 noclegi, hotele 3* pokoje 2 osobowe z łazienkami, wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, opieka pilota, ubezpieczenie 15.000 zł NNW, KL (20 000 EUR), bagaż 1000 PLN, podatek vat. Bilety do zamków, muzeum, przewodnicy, opłaty drogowe, parkingi, opłaty lokalne płatne w autokarze: około 1300 koron czeskich.  Dzieci do lat 18 bilety płatne 1100 koron czeskich. Rejs po Wełtawie dla chętnych dodatkowo płatny: około 400 koron czeskich. Muzeum Maszyn Erotycznych dla chętnych płatne dodatkowo: około 300 koron czeskich. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów.  W trakcie wycieczki będą również niespodzianki od mojego biura dla Państwa.  Dokumenty: ważny dowód osobisty.

 

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne Tauri Anna Olędzka

Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121/ 694 808 344

email: anna@turystykamojapasja.pl/biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl                                                                                                                                         

Termin:23.06.-27.06.2021r