„Piwnym Szlakiem”  Tychy – Pszczyna – Żywiec – 2 dni

WYKORZYSTAJ BON TURYSTYCZNY 🙂

Cena: 365,00 zł

Program wycieczki

Wycieczka „Piwnym Szlakiem”  Tychy – Pszczyna – Żywiec 28.08 – 29.08.2021r. (sobota- niedziela) – 2 dni

1 dzień  wyjazd o godz. 6.00. Zwiedzamy z przewodnikiem: Sztolnie Królową Luizę; najstarszą łaźnię łańcuszkową na Śląsku, będziemy brali udział w pokazie działającej, jedynej, czynnej, tego typu, ponad 100-letniej maszyny parowej w Europie, poczujesz emocje jakie towarzyszą ratownikom górniczym zwiedzając wyjątkowa na skalę Europy wystawę poświęconą ratownictwu górniczemu zobaczysz w jakiś ciemnościach pracują górnicy – czeka na Ciebie gra świateł i ciemności na wystawie o lampach górniczych, przekonasz się w jakich sposób górnicy dostają się głęboko pod ziemię. Następnie zwiedzimy Tychy:  zobaczymy  Zespół Pałacowo-Parkowy, Lampę górniczą, Fontannę z wydrami na rynku, attyki, arkady, kolumnady, czyli tzw. historyczne detale architektoniczne, to cechy charakterystyczne dla osiedla A. Jego zabudowa to przykład architektonicznej myśli socrealistycznej dla klasy robotniczej – dziś klasa sama w sobie. Czas wolny na kawę, lody.  Przejazd do Pszczyny – miasta nazywanego Perłą Górnego Śląska, zobaczymy
z zewnątrz jeden z najcenniejszych zamków (dawna rezydencja książąt Hochberg von Pless). Zobaczymy także pełen uroku Pszczyński rynek z ratuszem i zabytkowymi kamienicami. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg w okolicach Szczyrku.

2 dzień  śniadanie, zwiedzimy z przewodnikiem Żywiec: Stary Rynek, Ratusz. Następnie Pojedziemy do Muzeum Browaru – po przekroczeniu wrót muzeum, wejdziemy w świat naznaczony ponad 160-letnią historią browaru oraz produkowanego w nim piwa. Przechodząc przez sale ekspozycyjne aktywnie poznamy kolejne okresy rozwoju browaru i marki Żywiec aż po współczesność. Po zwiedzeniu pomieszczeń Muzeum, goście mają czas na konsumpcję piwa lub soku owocowego i zakup pamiątek.
Czas wolny na spacer po Parku Żywieckim,  kawę i pamiątki. Powrót po godzinie 20.00.

 

Cena: 365 zł przy grupie 35 – 40 osób, obejmuje: (autokar, 1 nocleg, wyżywienie: 1 śniadanie, 1 obiadokolacja,  opieka pilota, ubezpieczenie NNW 10 000 zł, podatek vat. Bilety, przewodnicy, opłaty lokalne, drogowe płatne w autokarze 70 zł – dorośli, 60 zł – dzieci. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne „Tauri” Anna Olędzka

Główna 19 c

96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121/694 808 344

email: anna@turystykamojapasja.pl/ biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl

Termin:28.08 – 29.08.2021r