2 dni – PIOTRKÓW TRYBUNALSKI-MASERATI-BROWAR

Program wycieczki

1 dzień:  zwiedzanie z przewodnikiem:   Browaru Jan Olbracht – historia piwowarstwa (Degustacja PIWA prosto z produkcji). Następnie zwiedzimy Muzeum Piwowarstwa (jedyne w Polsce stworzone przez i dla miłośników złotego trunku, autentyczna instalacja browarnicza jest tu umieszczona na suficie.  Przewodnik opowie o bogactwie gatunków, historię piwowarstwa, rodzaje słodów czy sprzęt do samodzielnej produkcji piwa w domu, a na koniec znów będziemy degustować piwa.  Zwiedzanie Zakładu produkcji bombek, które sprzedawane są aż w Nowym Jorku w najdroższych domach handlowych. Zwiedzimy zakład produkcyjny w trakcie pracy i będziemy mieli możliwość „podejrzenia” tajników procesu ręcznego wytwarzania bombek od dmuchania po dekorowanie.  Weźmiemy udział w warsztatach rękodzielniczych wykonania własnych ozdób, które będziemy mogli zabrać ze sobą jako pamiątkę z wycieczki.  Spacer po mieście szklakiem zabytków (Pałac Biskupów Kujawskich z zewnątrz, Synagoga, Starówka, Rynek Trybunalski, Kościół pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego, mury miejskie, herby cechów piotrkowskich ). Czas wolny na zakup piwa w browarze, pamiątki, kawę. We własnym zakresie dla chętnych: warsztaty z bicia monet i warsztaty malowania pokali. W hotelu imprez taneczna wraz z obiadokolacją,nocleg.

2 dzień:  śniadanie, zwiedzanie centrum renowacji zabytkowych samochodów – jeden z nielicznych w Europie, gdzie zobaczymy BMW, które przejechało Paryż –Dakar. Przewodnik opowie nam o  renowacji samochodów MASERATI,  jak również pokaże nam każdy etap renowacji samochodów wysokiej marki,  (jak jest składany silnik, tapicerowanie i lakierowanie samochodu). Następnie zwiedzamy Zamek Królewski  w Piotrkowie Trybunalskim (zbudowany w latach 1512-19 przez mistrza Benedykta z Sandomierza dla króla Zygmunta I Starego). Odwiedzimy też Rezerwat przyrody Niebieskie Źródła – krajobrazowy rezerwat przyrody, położony w południowo-wschodniej części Tomaszowa Mazowieckiego). Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy – dodatkowo płatne. Powrót po 20.00.

Cena obejmuje: autokar, 1 nocleg hotel **, wyżywienie: 1 śniadanie, 1 obiadokolacja i tańce, opieka pilota, przewodnicy, bilety wstępu, ubezpieczenie NNW 10 000 zł, podatek vat. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

Biuro Turystyczne „Tauri” Anna Olędzka

ul.Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121/ 694 808 344

e-mail: anna@turystykamojapasja.pl/ biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl