MEDJUGORIE-Plitvickie Jeziora- SARAJEWO-MOSTAR- Wodospady Kravica – Chorwackie Sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes w Vepric- MAKARSKA-8 dni

Program wycieczki

1- dzień- wyjazd , nocleg w okolicach Plitwickich Jezior (zakwaterowanie, obiadokolacja), czas wolny na kawę.
2- dzień-niedziela  śniadanie, zwiedzanie z przewodnikiem Plitwickich Jezior,
Msza Święta w Medjugorje, zakwaterowanie, obiadokolacja. Czas wolny na kawę i relax lub spacer, nocleg w Medjugorie.
3- dzień-poniedziałek  śniadanie, Msza Święta w Medjugorje, następnie zwiedzanie
z przewodnikiem (centrum miasta – Kościół, plac, rynek i dla chętnych wejście na Górę Podbro). Czas wolny na zakupy, kawę. Obiadokolacja i integracja z tańcami, nocleg w Medjugorje.
4- dzień-wtorek, śniadanie, zwiedzamy z przewodnikiem Sarajewo (Baščaršija, drewniana studnia Sebilj, Tunel pod lotniskiem, Ratusz, Most Łaciński, „Róże Sarajewa”, dzielnica turecka, z kameralnymi uliczkami, po których rozlewa się muzyka, gwar rozmów i śpiew, Synagoga, Meczet z zewnątrz, „Aleja snajperów”). Czas wolny na zakupy, kawę. Obiadokolacja. Czas wolny na modlitwę, kawę, spacer, nocleg w Medjugorje.
5- dzień-środa śniadanie, zwiedzamy z przewodnikiem: Mostar (Stare Miasto, spacer ulicą Kujundziluk, pełną kramów i złotniczych warsztatów, kamienny Stary Most, wzniesiony w 1566 roku nad szmaragdowym nurtem Neretwy. Budowla o niezwykłym, ostrym łuku była jednym z największych architektonicznych osiągnięć imperium osmańskiego. Czas wolny na pyszną kawę parzoną w dzbanuszkach oraz chałwę. Następnie pojedziemy nad piękne Wodospady Kravica rozciągające się na ponad 100 metrach szerokości. Czas wolny przy wodospadach. Zobaczymy również Wodospad Koćuša znajdujący się w miejscowości Veljaci. Jest jednym z najpiękniejszych naturalnych pereł tej części Hercegowiny. Piękno wodospadu i pobliskiego krajobrazu nie pozostawi nikogo obojętnym. Obiadokolacja, nocleg w Medjugorje.
6- dzień-czwartek  śniadanie, dla chętnych wejście na górę Kriżevac. Czas wolny na modlitwę, zakupy, kawę i odpoczynek w Medjugorje. Obiadokolacja, nocleg w Medjugorje.
7- dzień-   śniadanie, wyjazd z Medjugorje. Pojedziemy do chorwackiego Sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes w Vepric. Będziemy uczestniczyć we Mszy Świętej, zobaczymy grotę z figurą Maryi z Lourdes, kamienny ołtarz i figurę Archanioła Gabriela. Następnie pojedziemy na Riwierę Makarską i będzie czas wolny na wypoczynek nad morzem, kawę i lody. Jest to także doskonała okazja do poznania kuchni regionu. Oprócz popularnych
w całym kraju cevapcici – siekanego lub mielonego, mieszanego mięsa, warto spróbować też tradycyjnej pasticady, czyli dania z jagnięcego mięsa, przygotowywanego na uroczyste okazje; brudet – wywaru ze świeżych ryb, najczęściej z kilku gatunków. Miło zaskoczyć może blitvenjak, czyli ciasto z buraka. Do popularnych deserów należą też makarski rafioli – ciasteczka orzechowe. Obiadokolacja, nocleg w okolicach Plitwickich Jezior.
8- dzień–sobota śniadanie, wyjazd do Polski, powrót około 23.00.

Cena:  obejmuje: (autokar, 7 noclegów hotele ***, wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji, składka na TFG, opieka pilota, podatek vat, ubezpieczenie 20.000 zł NNW i koszty leczenia do 25.000 euro, bagaż 1100 zł). Bilety, przewodnicy, opłaty lokalne, drogowe. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Dokumenty: ważny dowód osobisty lub paszport co najmniej na 6 miesięcy przed upływem terminu ważności.

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne ” Tauri” Anna Olędzka
ul. Główna 19c, 96-325 Radziejowice tel. 515 984 121, email:anna@turystykamojapasja.pl
www.turystykamojapasja.pl

Termin do uzgodnienia
Cena do uzgodnienia