Ikra czarna litewska 230 g

IKRA LITEWSKA  czarna 230g

Ikra jest produktem bogatym w tłuszcze ze znaczną przewagą wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kwasów omega-3.

Dzięki wysokiej zawartości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych ikra ma korzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy: reguluje pracę tętnic, zapobiega powstawaniu zakrzepów, poprawia samopoczucie i zapobiega wystąpieniu cukrzycy i nowotworów.

  • Ikra to bogactwo witamin i składników mineralnych

Ikra jest dobrym źródłem witaminy B12 – spożycie 100 g ikry (co odpowiada 1 łyżeczce) ponad 8- krotnie pokrywa dzienne zapotrzebowanie osoby dorosłej na tę witaminę. Witamina B12 bierze udział w produkcji czerwonych krwinek, zapobiega niedokrwistości i wpływa korzystnie na funkcjonowanie układu nerwowego. Dzięki zawartości witaminy B12 ikra może być spożywany przez wegetarian w celu uzupełnienia tej witaminy z naturalnych źródeł.

Ikra jest też doskonałym źródłem selenu i żelaza (100 ikry pokrywa dzienne zapotrzebowanie osoby dorosłej na te składniki mineralne w ponad 100%). Selen poprawia odporność organizmu, bierze udział w detoksykacji szkodliwych dla organizmu związków, zaś żelazo bierze udział w transporcie tlenu i zapobiega wystąpieniu niedokrwistości.

Cena: 18,70 zł