GRECJA-FILIPPI-SALONIKI-ATENY-METEORY-DELFY-PELOPONEZ-KORYNT-MYKENY-EPIDAUROS-SKIATHOS-TERMOPILE – Riwiera Olimpijska- SERBIA-12 dni

Program wycieczki

1 dzień: wyjazd, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg hotel w pięknym i urokliwym Belgradzie-stolicy Serbii, czas wolny na spacer, kawę.

2 dzień: śniadanie, przejazd do Grecji do Filippi -najważniejszego miasta Filipa II gdzie św. Paweł założył pierwszą gminę chrześcijańską w Europie, zobaczymy również miejsce chrztu św. Lidii-pierwszej chrześcijanki w Europie, która ten sakrament otrzymała od św. Pawła, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Czas wolny na kawę, lody, spacer.

3 dzień: śniadanie, zwiedzanie z przewodnikiem Salonik miasta związanego z pobytem św. Pawła (Biała Wieża, Rotunda, Łuk Galeriusza, Bazylika, Kościół Mądrości Bożej, spacer po mieście), czas wolny na kawę i pamiątki, obiadokolacja, nocleg na Riwierze Olimpijskiej.

4 dzień: śniadanie, przejazd na Olimp mityczną siedzibę dwunastu bogów, Park Narodowy uznany przez UNESCO zabytkiem międzynarodowej biosfery z unikatowymi ekosystemami. Spacer z Litochoro przepięknym wąwozem rzeki Enipeas.
Powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

5 dzień: śniadanie, przejazd przez Dolinę Tembi do Meteorów uważanych za jeden z cudów świata. Najpierw odwiedzimy pracownię ikon, gdzie dowiemy się w jaki sposób powstają obrazy. Następnie przejedziemy do Meteorów trasą widokową wśród wyrastających z ziemi skał o fantastycznych kształtach, gdzie zwiedzimy jeden z podniebnych klasztorów, czas wolny na zakup pamiątek, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień: śniadanie, zwiedzimy z przewodnikiem Delf w Górach Parnasu, kompleksu wykopalisk i miejsca słynnej w starożytności wyroczni delfijckiej, czas wolny na kawę i pamiątki, przejazd do Arachowy – malowniczo położonego miasteczka, gdzie jest mnóstwo restauracyjek, kawiarnie, wiele sklepików z wyrobami własnej roboty (te do spożywania, jak i rękodzieło), czas wolny w miasteczku, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień: śniadanie zwiedzimy z przewodnikiem Ateny jedno z najważniejszych miast w historii ludzkości, kolebkę naszej cywilizacji. Zwiedzimy Akropol (Partenon, Erechtejon, świątynię Nike Apteros oraz Propyleje, Teatr Dionizosa z zewnątrz, Odeon). Następnie Rzymskie Forum, Wieżę Wiatrów. Spacer po dzielnicy Plaka, przejście na Plac Sindagma z budynkiem byłego Pałacu Królewskiego obecnie siedzibę Parlamentu Grecji. Będziemy również uczestniczyć w uroczystej zmianie warty pod Parlamentem w wykonaniu żołnierzy Evzoni przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Zobaczymy ruiny świątyni Zeusa Olimpijskiego, stadion olimpijski Kallimarmaro – miejsce pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich w 1896 r. Czas wolny na kawę, pamiątki, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień: śniadanie, przejazd na Peloponez, zwiedzimy z przewodnikiem Korynt (koryncka świątynia Apollina z zewnątrz, rzymska fontanna Pejrene oraz Bima-mównica z której nauczał św. Paweł, przejazd do Myken (Lwia Brama, Pałac Agamemnona, malownicze mury obronne oraz Grób Agamemnona. Przejazd do Epidauros (zobaczymy teatr zbudowany w IV w p.n.e, o wyjątkowej akustyce). Zwiedzimy Nafplion-pierwszą stolicę nowożytnej Grecji, czas wolny na kawę, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień: śniadanie, rejs na wyspę Skiathos zamieszkałą już w VII w p.n.e. Wyspa należy do znanych międzynarodowych ośrodków turystycznych. Posiada trzy porty morskie, pas startowy dla samolotów, twierdzę Burdzi w stolicy -Skiathos , a przede wszystkim przepiękna plażę. Podczas rejsu zabawa przy muzyce i tańce greckie, obiadokolacja i nocleg.

10 dzień śniadanie: przejazd do Termopil, gdzie w 480 p.n.e. została stoczona słynna bitwa między koalicją Greków pod przywództwem Sparty a wojskami perskimi, zobaczymy posąg króla Sparty, Leonidasa. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg na Riwierze Olimpijskiej, czas wolny na spacer po Riwierze Olimpijskiej.

11 dzień: śniadanie wyjazd z Grecji, obiadokolacja, nocleg w hotelu w pięknym Belgradzie- stolicy Serbii, czas wolny na spacer, kawę, lody.

12 dzień: śniadanie powrót do Polski, po 23.00.

Cena: obejmuje: (autokar klasy Mercedes lub Man, 11 noclegów hotele 3* pokoje 2 osobowe z łazienkami, wyżywienie: 11 śniadań, 11 obiadokolacji, integracja, opieka pilota, składka na TFG, ubezpieczenie 20.000 zł NNW i koszty leczenia do 25.000 euro, bagaż 1100 zł. Bilety wstępu, parkingi, przewodnicy, opłaty lokalne, klimatyczne, drogowe. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne Tauri Anna Olędzk,

Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121/ tel. 694 808 344

email: anna@turystykamojapasja.pl / biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl

 

Termin do uzgodnienia
Cena do uzgodnienia