BUDAPESZT-SZENTENDRE-WYSZEGRAD-ESZTERGOM-EGER-6 dni

Program wycieczki

1 dzień: wyjazd godz. 6.00, przejazd do Budapesztu, obiadokolacja, nocleg w okolicach Budapesztu.

2 dzień: śniadanie,  zwiedzimy: Buda: wizyta w polskiej parafii p.w. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych i  św. Kingi, czas na modlitwę. Przejazd do miejsca urodzenia św. Jadwigi, zwiedzanie: Zamek Królewski w Budapeszcie z zewnątrz, Wzgórze Zamkowe, Kościół Macieja w Budapeszcie, Baszta Rybacka, Góra Gellerta, Cytadela i Statua Wolności. Czas wolny na kawę i pamiątki. Obiadokolacja, nocleg. Dodatkowo płatne: rejs statkiem po Dunaju dla chętnych.

3 dzień: śniadanie: zwiedzimy Peszt: Budynek Parlamentu w Budapeszcie z zewnątrz, przejazd na Plac Millenium, który został wybudowany z okazji tysiąclecia państwa węgierskiego, Zamek Vajdahunyad – kompleks budynków o różnych stylach architektonicznych z zewnątrz, Bazylika Św. Stefana, w której przechowywana jest najważniejsza relikwia kraju – prawica pierwszego króla Węgier,  czas na modlitwę, Plac Bohaterów, Váci utca – deptak i najbardziej znana ulica Budapesztu.
Znajdująca się w centrum miasta i biegnąca równolegle do Dunaju jest usiana licznym restauracjami, kafejkami oraz ekskluzywnymi sklepami. Czas wolny na Vaci utca na zakupy, lody, kawę. Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: śniadanie, zwiedzanie Zakole Dunaju: Szentendre (zwiedzimy Muzeum Marcepana oraz będziemy mogli zakupić słodycze). Przejazd do Wyszegradu gdzie właśnie tu w XIV w. miały miejsce słynne Zjazdy Wyszehradzkie królów Polski, Czech i Węgier, które obecnie kontynuowane są w ramach spotkań Grupy Wyszehradzkiej (zobaczymy: ruiny Zamku Wyszehradzkiego, Wieżę Salomona, Zamek Wyszehradzki, Wzgórze Sibrik- punku widokowy. „wykonywane dawnymi technikami. Przejazd do Esztergom
w świadomości Węgrów uważany jest za kolebkę węgierskiego chrześcijaństwa i katolicyzmu. Esztergom to miejsce urodzin św. Kingi. To właśnie tutaj w 1000 roku przyjął chrzest ówczesny król Węgier, Stefan I zwany Węgierskim (protoplasta dynastii Árpádów (zwiedzimy: Bazylikę, która jest największa świątynią na terenie Węgier i jedną z największych na świecie,  skarbiec katedralny. W salach skarbca możemy oglądać: klejnoty, złoty sprzęt liturgiczny, haftowane złotem ornaty. Czas wolny na ciastko, lody, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień: śniadanie, przejazd do Egeru, perły baroku – spacer po centrum miasta oraz zwiedzanie kościoła pw. św. Antoniego z Padwy, w którym znajduje się relikwia św. Jadwigi – Królowej Polski. Czas wolny. Następnie zwiedzanie: bazyliki, plac Dobo, turecki minaret, Dolina Pięknej Pani. Obiadokolacja z degustacją wina i muzyką cygańską w restauracji, nocleg.

6 dzień: śniadanie, przejazd do Polski, powrót po 22.00.

Cena:  obejmuje przy grupie 40- 45 osób: (autokar, 5 noclegów, pokoje 2 osobowe z łazienkami, hotele 3* wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji, opieka pilotów, ubezpieczenie NNW 20 000 zł i koszty leczenia 25 000 euro, bagaż 1.100 zł, podatek vat, składka TFG).  Bilety, przewodnicy, opłaty lokalne, drogowe.

 

Informacja i zapisy: Biuro Turystyczne Tauri Anna Olędzka

Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121 / 694 808 344

email:anna@turystykamojapasja.pl / biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl

 

Termin do uzgodnienia
Cena do uzgodnienia