Bolonia- Loreto- Lanciano-San Giovanni Rotondo-Manopello- RZYM- WATYKAN- MONTE CASSINO- Orvieto-PADWA-9 dni

Program wycieczki

 1. dzień wyjazd, nocleg i obiadokolacja we Włoszech.
 2. dzień.śniadanie, Bolonia-zwiedzamy z przewodnikiem (najstarszy uniwersytet w Europie, zegar astronomiczny, Bazylika św. Petroniusza, fontanna Neptuna, Dwie Wieże, Katedra Św.Piotra), Loreto (Święty Domek w Sanktuarium w Loreto – Włosi mają swoją Czarną Madonnę. Według legendy, w 1294 roku figurę przywieziono z Ziemi Świętej. Czas wolny ,obiadokolacja. Nocleg w Loreto lub w pobliżu Loreto.
 3. dzień.śniadanie, zwiedzimy: Lanciano – Sanktuarium Cudu Eucharystycznego, który wydarzył się na początku VIII w. Następnie zwiedzimy Manopello (Sanktuarium Volto Santo, w którym przechowywany jest całun (a właściwie chusta grobowa) ze Świętym Obliczem Jezusa Chrystusa. Volto Santo, co po włosku znaczy Święte Oblicze, jest tkaniną o wymiarach 17 na 24 cm, która od 1638 roku przechowywana i wystawiana jest w kapucyńskim kościele w obustronnie oszklonej monstrancji.
  Czas wolny na modlitwę, pamiątki. Obiadokolacja,  nocleg w San Giovanni Rotondo lub okolicy.
 4. dzień.śniadanie, zwiedzimy San Giovanni Rotondo (Sanktuarium Ojca Pio w San Giovanni Rotondo składa się z zabudowań klasztornych, Kościoła i Bazyliki Matki Bożej Łaskawej, Kościoła Ojca Pio i Drogi Krzyżowej). Czas wolny. Następnie pojedziemy na Monte Cassino (polski cmentarz wojskowy, Klasztor na Monte Cassino). Możliwość Mszy Świętej na Monte Cassino. Obiadokolacja, nocleg w okolicy Rzymu.
 5. dzień śniadanie, Udział w Audiencji Generalnej, zwiedzamy z przewodnikiem Rzym (Bazylika Watykańska, Fontana di Trevi, Schody Hiszpańskie, wejdziemy do Panteonu – wspaniale zachowanej antycznej budowli. Czas wolny, obiadokolacja w Rzymie we własnym zakresie. Nocleg w okolicach Rzym.
 6. dzień śniadanie, Msza Święta przy Grobie Świętego Jana Pawła II w Bazylice Watykańskiej (tylko dla naszej grupy) Rzym antyczny Koloseum, Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Bazylika Św. Pawła za Murami, Bazylika na Lateranie, Święte Schody wejście we własnym zakresie, Forum Romanum. Obiadokolacja, nocleg w okolicy Rzymu.
 7. dzień  śniadanie, Orvieto-zwiedzamy z przewodnikiem (studnia św. Patryka wejście we własnym zakresie, Katedra, największy Plac w mieście Palazzo del Popolo. Obiadokolacja, nocleg w okolicy Florencji.
 8. dzień  śniadanie, Padwa (Bazylika Św. Antoniego, Uniwersytet na którym studiowali:. M. Kopernik, J.Zamoyski, Jan Kochanowski, Prato della Valle – przepiękny plac w Padwie). Obiadokolacja, nocleg koło Wenecji.
 9. dzień śniadanie i powrót do Polski po 23.00.

 

Cena:  obejmuje: (autokar, 8 noclegów hotele ***, wyżywienie: 8 śniadań, 7 obiadokolacji, opieka pilota, składka na TFG, ubezpieczenie 20.000 zł NNW i koszty leczenia do 25.000 euro, bagaż 1100 zł, podatek vat). Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo. Bilety, przewodnicy, opłaty lokalne, drogowe. Pilot nie oprowadza we wewnątrz obiektów. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.   

 

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne Tauri Anna Olędzka

ul. Główna 19c

96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121 / 694 808 344

email: anna@turystykamojapasja.pl / biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl

Termin do uzgodnienia
Cena do uzgodnienia