Bolonia- Loreto- Lanciano-San Giovanni Rotondo-Manopello- RZYM- WATYKAN- MONTE CASSINO- Orvieto-PADWA-9 dni

Program wycieczki

 1. dzień wyjazd, nocleg i obiadokolacja we Włoszech.
 2. dzień.śniadanie, Bolonia-zwiedzamy z przewodnikiem (najstarszy uniwersytet w Europie, zegar astronomiczny, Bazylika św. Petroniusza, fontanna Neptuna, Dwie Wieże, Katedra Św.Piotra), Loreto (Święty Domek w Sanktuarium w Loreto – Włosi mają swoją Czarną Madonnę. Według legendy, w 1294 roku figurę przywieziono z Ziemi Świętej. Czas wolny ,obiadokolacja. Nocleg w Loreto lub w pobliżu Loreto.
 3. dzień.śniadanie, zwiedzimy: Lanciano – Sanktuarium Cudu Eucharystycznego, który wydarzył się na początku VIII w. Następnie zwiedzimy Manopello (Sanktuarium Volto Santo, w którym przechowywany jest całun (a właściwie chusta grobowa) ze Świętym Obliczem Jezusa Chrystusa. Volto Santo, co po włosku znaczy Święte Oblicze, jest tkaniną o wymiarach 17 na 24 cm, która od 1638 roku przechowywana i wystawiana jest w kapucyńskim kościele w obustronnie oszklonej monstrancji.
  Czas wolny na modlitwę, pamiątki. Obiadokolacja,  nocleg w San Giovanni Rotondo lub okolicy.
 4. dzień.śniadanie, zwiedzimy San Giovanni Rotondo (Sanktuarium Ojca Pio w San Giovanni Rotondo składa się z zabudowań klasztornych, Kościoła i Bazyliki Matki Bożej Łaskawej, Kościoła Ojca Pio i Drogi Krzyżowej). Czas wolny. Następnie pojedziemy na Monte Cassino (polski cmentarz wojskowy, Klasztor na Monte Cassino). Możliwość Mszy Świętej na Monte Cassino. Obiadokolacja, nocleg w okolicy Rzymu.
 5. dzień śniadanie, Udział w Audiencji Generalnej, zwiedzamy z przewodnikiem Rzym (Bazylika Watykańska, Fontana di Trevi, Schody Hiszpańskie, wejdziemy do Panteonu – wspaniale zachowanej antycznej budowli. Czas wolny, obiadokolacja w Rzymie we własnym zakresie. Nocleg w okolicach Rzym.
 6. dzień śniadanie, Msza Święta przy Grobie Świętego Jana Pawła II w Bazylice Watykańskiej (tylko dla naszej grupy) Rzym antyczny Koloseum, Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Bazylika Św. Pawła za Murami, Bazylika na Lateranie, Święte Schody wejście we własnym zakresie, Forum Romanum. Obiadokolacja, nocleg w okolicy Rzymu.
 7. dzień  śniadanie, Orvieto-zwiedzamy z przewodnikiem (studnia św. Patryka wejście we własnym zakresie, Katedra, największy Plac w mieście Palazzo del Popolo. Obiadokolacja, nocleg w okolicy Florencji.
 8. dzień  śniadanie, Padwa (Bazylika Św. Antoniego, Uniwersytet na którym studiowali:. M. Kopernik, J.Zamoyski, Jan Kochanowski, Prato della Valle – przepiękny plac w Padwie). Obiadokolacja, nocleg koło Wenecji.
 9. dzień śniadanie i powrót do Polski po 23.00.

 

Cena: od 1975 zł przy grupie 45 osób, obejmuje: (autokar, 8 noclegów hotele ***, wyżywienie: 8 śniadań, 7 obiadokolacji, opieka pilota, składka na TFG, ubezpieczenie 15.000 zł NNW i koszty leczenia do 20.000 euro, bagaż 1000 zł, podatek vat).
Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo. Bilety, przewodnicy, opłaty lokalne, drogowe płatne w autokarze: ok. 140 euro. Pilot nie oprowadza we wewnątrz obiektów. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.   

 

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne Tauri Anna Olędzka

ul. Główna 19c

96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121 / 694 808 344

email: anna@turystykamojapasja.pl / biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl

Termin do uzgodnienia
Cena od 1975 zł