5 dni – Bieszczady-Krasiczyn-Muzeum Czekolady-Przemyśl-Krosno

WYKORZYSTAJ BON TURYSTYCZNY 🙂

Program wycieczki

WYCIECZKA BIESZCZADY-KRASICZYN-Muzeum Czekolady-Przemyśl-Krosno  5 dni

1 dzień: 6.00 wyjazd. Zwiedzimy Zamek w Krasiczynie (należy do najpiękniejszych pomników polskiego renesansu. Jego budowę rozpoczął pod koniec XVI wieku Stanisław Krasicki) zobaczymy: kryptę, gabinet myśliwski, kaplicę zamkową, sale ekspozycyjne, dziedziniec zamkowy).  Czas wolny na lody i zakup pamiątek. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: śniadanie, pojedziemy na zaporę wodną na Solinie-spacer, dla chętnych we własnym zakresie rejs statkiem po Zalewie Solińskim. Czas wolny na kawę lub pamiątki. Przejazd do Muzeum Przyrodniczego w Ustrzykach Dolnych gdzie zobaczymy ekspozycję związaną z przyrodą Bieszczadzkiego Parku Narodowego.Następnie udamy się do Muzeum Młynarstwa i Wsi w Ustrzykach Dolnych jest jedynym muzeum w Polsce dającym możliwość poznania kompletnych linii służących do czyszczenia
i mielenia zboża w młynach z nowoczesnym napędem, będziemy uczestniczyć w warsztatach na których będziemy  dobrze się bawić poznając niezwykły proces pieczenia. Każdy  uczestnik zabiera ze sobą woreczek z bułką.Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: śniadanie, zwiedzimy  Pijalnie czekolady M.Pelczar w Korczynie tam udamy się na warsztaty dzięki którym zobaczymy: 3 metrowe drzewo kakaowca, maszyny
i urządzeń do produkcji czekolady, będziemy także uczestniczyć w procesie produkcji czekolady od ziarna do tabliczki, wylewanie lizaków czekoladowych (każdy robi swojego i zabiera go ze sobą) oraz wylewania i zdobienie tabliczek czekoladowych (każdy robi swoją i zabiera ją ze sobą). Zwiedzimy galerię samochodów z każdej dziedziny: sportowe, wyścigowe, filmowe oraz bajkowe z przekroju lat 1928 – 2018. Łącznie to ponad 6 tysięcy koni mechanicznych i ponad 10 silników V8. Przejazd do Krosna – Krosno nazywane jest „parva Cracovia” czyli mały Kraków, bowiem krośnieński Rynek z renesansowymi sukiennicami przypomina Krakowską Starówkę gdzie zobaczymy fontannę, rynek, dzwonnicę przy kościele farnym. Następnie udamy się do Etnocentrum ziemi Krośniejskiej  zwiedzaimy Etnocentrum, poznając świat baśni
i legend z okolic Krosna  oraz będziemy uczestniczyć w warsztatach do wyboru:
* warsztaty tradycyjnego rękodzieła
*warsztaty kulinarne
* warsztaty pieczenia proziaków
Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: śniadanie, spacer na Tarnicę – najwyższy szczyt polskich Bieszczadów i województwa podkarpackiego, wznoszący się na krańcu pasma połonin, w grupie tzw. gniazda Tarnicy i Halicza. Należy do Korony Gór Polski. Szczyt Tarnicy wznosi się ponad 500 m nad dolinę Wołosatki lub spacer na Połoninę Caryńską i Wetlińską, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień: śniadanie, zwiedzimy Przemyśl – Rynek, Zamek zbudowany przez Kazimierza Wielkiego (z zewnątrz) pochodzi z XIV wieku. Zobaczymy  Pomnik Dobrego Wojaka Szwejka, Katedrę, Bramę Sanocką Dolną. Następnie udamy się do Twierdzy Przemyśl gdzie zobaczymy jedną z nich : pierwszą ekspozycje całościowo przedstawiająca historię Twierdzy Przemyśl – jednej z najsłynniejszych warowni I wojny światowej.Czas wolny na lody, ciastko.  Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy – dodatkowo płatne. Powrót około 21.00.

Cena: obejmuje: autokar, 4 noclegi, pensjonat, pokoje, 2 osobowe z łazienkami, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, opieka pilota, podatek vat, ubezpieczenie: NNW 10 000 zł, bilety, przewodnicy, parkingi, opłaty drogowe. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Możliwość zorganizowania ogniska – płatne dodatkowo.
Ponadto niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

 

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne ”Tauri” Anna Olędzka

ul.Główna 19c. 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121 / 694 808 344

email:anna@turystykamojapasja.pl/ biuro@turystykamojapasja.pl

 www.turystykamojapasja.pl