6 dni – BAWARIA- ZAMKI LUDWIKA II – MONACHIUM

Program wycieczki

Dzień 1: wyjazd, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg w Niemczech.

Dzień 2: śniadanie, przejazd do Norymbergii, drugie największe miasto dzisiejszej Bawarii, Norymberga przez wieki uważana była za jedno z najpiękniejszych miast Europy. Zobaczymy: starówkę, Piękną Fontannę Ehekarussell, pierwszy w Europie most łańcuchowy, ratusz, Dom Dürera, Kościół św. Wawrzyńca z rzeźbami Wita Stwosza, Zamek Cesarski. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: śniadanie, zwiedzanie Zamku Neuschwanstein (wnętrza) – jest to jeden z symboli niemieckiej turystyki i jednocześnie jeden z najbardziej malowniczo położonych pałaców w całej Europie. XIX-wieczna budowla wznosi się na nierównym wzgórzu i otoczona jest imponującymi szczytami Alp Bawarskich. Zamek Hohenschwangau z zewnątrz, wznosi się tuż nad miasteczkiem, na stosunkowo niewysokim wzgórzu gdzie zobaczymy panoramę na malownicze jezioro i Alpy. Czas wolny na lody, pamiątki, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: śniadanie i przejazd do Garmisch–Partenkirchen gdzie jest kilka placyków, park, i szereg przyjemnych kawiarni. Jest to najbardziej znany kurort w Alpach Bawarskich gdzie zobaczymy szereg  domostw ozdobionymi wspaniałymi, kolorowymi malowidłami – technika Lüftlmalerei narodziła się ponad 200 lat temu. Czas wolny na pamiątki, kawę, lody. Dla chętnych możliwość wjazdu kolejką na najwyższy szczyt Niemiec Zugspitze. Zobaczymy również piękne Jezioro, Eibsee, Skocznie Olympiaschanze na których skakał Adam Małysz. Przejazd na zwiedzanie zamku Linderhof, wybudowanego w stylu baroku i rokoko, położonego w pięknym 50 ha ogrodzie z rozlicznymi kaskadami wodnymi i budowlami ogrodowymi. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: śniadanie, przejazd do Monachium. Zobaczymy: kościół św. Michała, katedrę, Plac Mariacki, Nowy Ratusz, kościół św. Piotra, rezydencję Wittelsbachów, Viktualienmarkt, Bramę Isar. Czas wolny na golonkę i bawarskie piwo. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: śniadanie, po drodze krótki postój w Bayreuth, w mieście znanym z festiwali wagnerowskich gdzie zobaczymy: Nowy Pałac z zewnątrz, Operę Margrabiów w 2012 roku wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, Teatr operowy im. Ryszarda Wagnera, rynek Marktplatz, otoczony bogato zdobionymi fasadami oraz stoiskami, budynek ratusza, fontanna Herkulesa, Fama, Neptuna. Czas wolny na piwo i lody. Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy – dodatkowo płatne. Powrót po 22.00.

Cena obejmuje: autokar, 5 noclegów, hotel 3* pokoje 2 osobowe z łazienkami, wyżywienie: 5 śniadań , 5 obiadokolacji, opieka pilota, ubezpieczenie 20.000 zł NNW, KL 25 000 euro, bagaż 1100 PLN,  składka TFG i TFP, podatek vat, bilety, przewodnicy, opłaty drogowe, parkingi, opłaty lokalne. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów.Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.
Dokumenty: ważny dowód osobisty.

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne Tauri Anna Olędzka

ul.Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121 / 694 808 344

email:anna@turystykamojapasja.pl / biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl