PROMOCJA 8 dni – ALBANIA DLA RODZIN Z DZIEĆMI

Program wycieczki

Wczasy dla rodzin z dziećmi – Albania  – 8 dni

Dzień 1 wylot z Warszawy Okęcie o godzinie 10.10 – lot bezpośredni. Przylot do Albanii o godzinie 12.15. Zakwaterowanie, czas wolny na plażowanie, basen, bary, restauracje, spacer, obiadokolacja (lampka wina lub 1 piwo oraz nielimitowane napoje jak soki lub woda) , nocleg.

Dzień 2 śniadanie, czas wolny na plażowanie, basen, bary, restauracje, spacer, obiadokolacja (lampka wina lub 1 piwo oraz nielimitowane napoje jak soki lub woda), nocleg.

Dla chętnych płatne dodatkowo 45 euro/os wycieczka fakultatywna do Berat to miasto cieszące się sławą jednego z najpiękniejszych w Albanii. Dzisiaj słynie ono z osmańskich domów „spływających” kaskadami po obu stronach doliny rzeki Osum.  Zwiedzanie zaczniemy od eksplorowania terenu twierdzy, za murami której od czasów średniowiecznych nieprzerwanie toczy się codzienne życie mieszkańców miasta. Przejdziemy na punkt widokowy, skąd zobaczymy dzielnice Gorica z zabytkowym mostem oraz wyraźnie widoczny masyw samotnej góry Tomorri, której najwyższy szczyt wynosi prawie 2500 m n.p.m. Następnie udamy się z wizytą  do tradycyjnego osmańskiego domu, gdzie będziemy gośćmi Gladioli Caka. Jej rodzina od pokoleń mieszka w Beracie, a sama Gladiola jest wybitną kustoszką Muzeum Etnograficznego. Nie tylko opowie nam ona o tradycjach miasta, ale też nas tak ugości. Wypijemy razem kawę z tygielka, domową rakiję i przygotowywane przez jej mamę desery: gliko i suxhuk! Następnie udamy się na albańską biesiadę przygotowaną na tarasie z najlepszym w mieście widokiem na oświetloną dzielnice Mangalem. Na wspólny stół zostaną podane regionalne dania takie jak: byrki, nadziewane papryki i bakłażany, sery owcze i berackie oliwki, qofte i tavë dheu serwowane w akompaniamencie najlepszego lokalnego wina. Czas wolny na  spacer po uliczkach dzielnic Mangalem i Gorica oraz zakup lokalnych pamiątek. Powrót do hotelu, obiadokolacja (lampka wina lub 1 piwo oraz nielimitowane napoje jak soki lub woda) , nocleg

Dzień 3 śniadanie, czas wolny na plażowanie, basen, bary, restauracje, spacer, obiadokolacja (lampka wina lub 1 piwo oraz nielimitowane napoje jak soki lub woda), nocleg.

 Jest możliwość zorganizowania wieczoru integracyjnego z muzyką i daniami regionalnymi płatne dodatkowo 50 euro/os do Kruji – jest pierwszą, historyczną stolicą Albanii. Wycieczkę rozpoczniemy spacerem z przewodnikiem po zamku Skanderbega. Poznamy tajemnice i zwyczaje regionu oraz historię powstania Albanii. Wejdziemy na najwyższy punkt obok średniowiecznej wieży, jedynej oryginalnie zachowanej części zamku, skąd rozciąga się przepiękny widok.  Następnie będziemy  mieli czas wolny, aby kupić najlepsze lokalne pamiątki na Starym Bazarze (Wełniane skarpety, fikuśne naczynia z drewna oliwkowego, kolorową biżuterię). Następnie zaprosimy Was na albańską biesiadę w ogrodzie średniowiecznego zamku, gdzie spróbujcie charakterystyczne dla tego regionu potraw. Na nasze stoły podane będą byrki, qofty, nadziewane bakłażany, smażony chleb kukurydziany w domowym jogurcie, kiszone papryki speca me ajke, albańskie kiszonki turshi, tave dheu (cielęcina zapiekana w specjalnych naczyniach w jogurcie „kos”) oraz gwóźdź programu: jagnięcina w glinianej formie pieczona w piecu. Biesiadę zaczniemy wspólnym toastem rakiją, a do kolacji podane zostanie wino z regionalnej winnicy. Kolacji będzie towarzyszył występ lokalnego zespołu folklorystycznego. Zaprezentują oni tradycyjne tańce i pieśni oraz zaproszą nas do wspólnej zabawy. Tego wieczoru będziemy bawić się i jeść jak Albańczycy!  Powrót do hotelu, obiadokolacja (lampka wina lub 1 piwo oraz nielimitowane napoje jak soki lub woda) , nocleg

Dzień 4 śniadanie, czas wolny na plażowanie nad morzem, lody, kawę, ciastko. Obiadokolacja (lampka wina lub 1 piwo oraz nielimitowane napoje jak soki lub woda), nocleg .

Dzień 5 śniadanie, czas wolny na plażowanie, basen, bary, restauracje, spacer, obiadokolacja (lampka wina lub 1 piwo oraz nielimitowane napoje jak soki lub woda) , nocleg.

Dla chętnych płatne dodatkowo 60 euro/os wycieczka fakultatywna Bezdroża Durres:
wyprawa jeepami po nie turystycznej części regionu Durrës. Wycieczkę zaczniemy od przejazdu offroadowego po jego wschodniej części, gdzie będziemy mogli oglądać piętrzące się wzgórza porośnięte oliwkami, winoroślami oraz plantacjami tytoniu. Na swoich drogach spotykamy często dziko mieszkające żółwie oraz pasterzy ze stadami owiec lub kóz. Wypijemy poranną kawę z rakiją u albańskich gospodarzy
i zrozumiemy słynne avash avash.  Dojedziemy, aż do wschodniej granicy prefektury, gdzie wśród wzgórz znajduje się mała, rodzinna winnica produkująca wina wielokrotnie nagradzane w albańskich konkursach winiarskich. Z tarasu, na którym będzie nasza degustacja, można podziwiać cały region Durrës, aż po Adriatyk. W otoczeniu wiekowych oliwkowych drzew, spróbujemy autochtoniczne szczepy albańskich winnic.  W trakcie degustacji podane zostaną też lokalne sery, olwiki, byrki, qofty oraz wyrabiane w winnicy pasty, dżemy i wędliny. Będziemy mogli zakupić regionalne produkty. Następnie przejedziemy drogą wzdłuż wzgórza Kallmi. Dojedziemy do plaży w Durres, na której zrelaksujemy się . Zatrzymamy się w centrum Durrës. Zobaczymy starożytny amfiteatr oraz ratusz z meczetem- Xhamia e Madhe. Czas wolny na zakupy i kawę.  Powrót do hotelu, obiadokolacja (lampka wina lub 1 piwo oraz nielimitowane napoje jak soki lub woda) , nocleg.

Dzień 6 śniadanie, czas wolny na plażowanie, basen, bary, restauracje, spacer, obiadokolacja (lampka wina lub 1 piwo oraz nielimitowane napoje jak soki lub woda), nocleg.

Dla chętnych płatne dodatkowo 45 euro/os wycieczka fakultatywna Rejs z Wlory: przejazd do portu we Wlorze gdzie udamy się na rejs rekreacyjnym, dwupiętrowym statkiem z możliwością opalania się na jego dachu, albańską muzyką i rakiją. Będziemy podziwiać wody zarówno Morza Adriatyckiego jak i Jońskiego. Na półwyspie Karaburun (MPN) spędzimy  około. trzy godziny, opalając się na albańskiej plaży. Czas wolny będziemy mogli skorzystać  na półwyspie baru i restauracji, albo  będziemy mogli wpłynąć motorówką (speedboat – dodatkowo płatne 15 euro/osoby) do jaskini wodnej. Następnie udamy się na statek i wypłyniemy na największą albańską wyspę- Sazan.  Powrót do hotelu, obiadokolacja (lampka wina lub 1 piwo oraz nielimitowane napoje jak soki lub woda) , nocleg.

Dzień 7 śniadanie, czas wolny na plażowanie nad morzem, lody, kawę, ciastko. Obiadokolacja (lampka wina lub 1 piwo oraz nielimitowane napoje jak soki lub woda), nocleg .

Dzień 8 śniadanie, wylot z Albanii o godzinie 13.15 –  lot bezpośredni, przylot do Warszawy Okęcie
o godzinie 15.20.

Cena: 3 370 zł/osoba (cena wycieczki jest Gwarantowana): samolot, lot bezpośredni, bagaż podręczny 5 kg, 7 śniadań, 7 obiadokolacji (lampka wina lub 1 piwo oraz nielimitowane napoje jak soki lub woda), 7 noclegów, hotel 3*, pokoje 2 osobowe z łazienkami,(4 osobowe z łazienkami dla rodzin z dziećmi), basen, składka na TFG i TFP, ubezpieczenie NNW 20.000, KL 25.000 euro, bagaż 1100 zł,opieka pilota, taksa klimatyczna, podatek vat , parkingi, przewodnicy, opłaty drogowe. Transfer z/na lotnisko w Tiranie  – hotel w Albanii – dodatkowo płatne 15 euro/osoba. Kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie.

  1. Wycieczka fakultatywna do Beret – płatne dodatkowo 45 euro/osoba.
  2. Wycieczka fakultatywna Bezdroża Durres – płatne dodatkowo 60 euro/osoba.
  3. Wycieczka fakultatywna Rejs z Wlory – płatne dodatkowo 45 euro/osoba.
  4. Jest możliwość zorganizowania wieczoru integracyjnego do Kruji z muzyką i daniami regionalnymi – płatne dodatkowo 50 euro/osoba.

Uwaga:

Zniżka dla Dziecka do lat 12 – 150 zł

Uwaga:
Bagaż rejestrowany 20 kg –  dodatkowo płatny.

Uwaga: Każdy musi posiadać dokument: ważny dowód osobisty lub paszport co najmniej na 6 miesięcy przed upływem terminu ważności.

Płatność do 15.06.2023 r.
Biuro Turystyczne „Tauri” Anna Olędzka
ul.Główna 19c, 96-325 Radziejowice
Numer Konta: Bank Pekao S.A. 24 1240 3350 1111 0011 0385 3324

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne „Tauri” Anna Olędzka
ul.
Główna 19c,  96-325 Radziejowice
tel. 515 984 121/ 694 808 344
e-mail: anna@turystykamojapasja.pl/biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl