6 dni – WŁOCHY- TOSKANIA – SAN GIMIGNANO – SIENA

Program wycieczki

Dzień 1- wyjazd. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 –  śniadanie, pojedziemy do gospodarstwa agroturystycznego, które zwiedzimy. Przejazd do Florencji-stolicy Toskanii- zobaczymy zewnątrz kościół Santa Croce i katedrę Santa Maria del Fiore. Spacer od Piazza del Duomo, obok baptysterium i wieży Giotta, przez Piazza della Signoria, Palazzo Vecchio do Ponte Vecchio). Przejazd do winnicy wraz ze zwiedzaniem i prelekcją, degustacją win i olei. Możliwość zakupu win i olei. Obiadokolacja w winnicy oraz integracja z muzyką. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3 –śniadanie, udamy się na wykłady o uprawie winorośli w Toskanii. Następnie przejazd do winnicy – zwiedzimy winnicę oraz weźmiemy udział
w warsztatach winiarskich. Później zwiedzimy gospodarstwo serowarskie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4- śniadanie, udamy się na wykłady: Jak założyć winnicę (dowiemy się podstaw oraz praktycznych wskazówek). Przejazd do winnicy – zwiedzimy winnice i weźmiemy udział w degustacji win. Następnie pojedziemy do miasta San Gimignano, które często określane jest mianem „średniowiecznego Manhattanu”. Wynika to z faktu, że w przeszłości mieszkańcy miasta budowali domy z wysokimi wieżami. (zwiedzimy z przewodnikiem historyczne centrum, Piazza della Cisterna – jest to główny plac miasta, wokół którego znajdują się restauracje ze stolikami rozstawionymi na zewnątrz. Przy placu znajdują się dwie świetnie cukiernie z lodami. Obydwie szczycą się zdobytymi  w ostatnich latach nagrodami za najlepsze lody we Włoszech. Czas wolny na zakup pamiątek lody, kawę, pizza. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5- śniadanie, wykłady o winoroślach. Następnie zwiedzimy Siena zobaczymy Sieneński „Akropol”, Piazza Salimbeni, Sieneńskie Contrady, Palazzo Pubblico – Pałac – skarb włoskiego gotyku i renesansu, Katedrę Sieneńską -najpiękniejszy kościół Toskanii, Pałac Picollominich z zewnątrz, budynek Uniwersytetu Sieneńskiego, Piazza del Campo – serca miasta, prestiżową Akademię Muzyczną. Czas wolny na lody, ciastko i zakup serów włoskich. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 –śniadanie, po drodze czas wolny na obiadokolację. Powrót do Polski po 23.00.

Cena: obejmuje: (autokar klasy Lux, 5 noclegów hotel 3*, wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji, 1 obiadokolacja w winnicy z integracją i muzyką, opieka pilota, składka na TFG i TFP, ubezpieczenie 20.000 zł NNW i koszty leczenia do 25.000 euro, bagaż 1100 zł, warsztaty, wykłady, bilety, przewodnicy, opłaty lokalne, drogowe. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne ”Tauri” Anna Olędzka

ul. Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121  / 694 808 344

anna@turystykamojapasja.pl/ biur@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl